up
ara

Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger

Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger Konusu ve Özeti

Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger
Rosa Luxemburg: Bir Yaşam kitabının da yazarı Elzbieta Ettinger tarafından kaleme alınan Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger kitabı Biyografi, Otobiyografi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Oğlak Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789753291002 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Pınar Kür çevirmiştir. Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Pınar Kür
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık
ISBN: 9789753291002
Sayfa: 152 sayfa
Martin Heidegger: "Varlık ve Zaman"ın düşünürü, Nasyonal Sosyalist Parti üyesi, Hitler'in Alman ruhunu sağaltacağına inanan Nazi dönemi rektörü.Hannah Arendt: "İnsanlık Durumu"nun düşünürü, hocası Heidegger'in felsefesini, çağdaş politikayı anlama çabasında rehber edinen bir Alman Yahudisi. "Bir Aşkın Anatomisi": 1924 yılında, Heidegger 35, Arendt 18 yaşındayken başlayan, ömürlerinin sonuna kadar iniş ve çıkışlarla süren bir aşk.Elzbieta Ettinger, (MIT) bir biyografisinin de yazarı.
1234

1234

@ercandurak

İki felsefecinin, iki filozofun aşkı... İlginçlik, Martin Heidegger Nazi destekçisi ve Nazi partisine katılmış. Sevgilisi aşık olduğu bayan Hannah Arendt öğrencisi ve bir Yahudi... Martin Heidegger aynı zamanda evli. Nazi, Yahudi, öğrenci, evli, iki felsefeci, iki filozof... Daha ne olsun...
0 beğen · 0 yorum

Bir Aşkın Anatomisi Hannah Arendt - Martin Heidegger - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle