up
ara

Kızıl Darı Tarlaları

Kızıl Darı Tarlaları Konusu ve Özeti

Kızıl Darı Tarlaları
Saydam Turp kitabının da yazarı Mo Yan tarafından kaleme alınan Kızıl Darı Tarlaları kitabı Roman (Çeviri), Uzak Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750718175 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kızıl Darı Tarlaları isimli kitap 528 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Erdem Kurtuldu çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Kızıl Darı Tarlaları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Erdem Kurtuldu
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750718175
Sayfa: 528 sayfa
Çin'in Nobel ödüllü yazarı Mo Yan'ın Kızıl Darı Tarlaları, Shandong ailesinden üç kuşağın, 1923-1976 yılları arasındaki öyküsünü aktaran bir roman. Yazar, bir mücevher güzelliğindeki doğa manzaraları fonuna yerleştirdiği ve kronolojik sıra gütmeden kurguladığı romanda, Japon istilasına karşı verilen Direniş Savaşı, Çinlilerin birbirleriyle çatışmaları, Komünist Devrim, Kültür Devrimi gibi Çin tarihindeki önemli halk hareketlerini ve bütün bu yıllar içindeki tutkulu aşkları anlatıyor. Çin sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Yimou Zhang'ın beyaz perdeye aktardığı Kızıl Darı Tarlaları, tarihsel bir anlatımla kara mizahı ustalıkla kaynaştırıyor. Roman, geçmişle bugün, ölüyle diri, iyiyle kötü arasında belirgin bir ayrım yapılmadan sürüyor. Nobel ödül töreninde konuşan Per Wästberg'in dediği gibi, Mo Yan, bireyi kimliksiz insan yığınlarından çekip ortaya çıkaran; alaycı ve iğneleyici bir üslupla tarihe, tarihî çarpıtmalara, yoksunluklara ve siyasal riyakârlıklara karşı çıkan bir yazar.
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu

Bu kitap başında okuyayım da bitsin dedirirken sonra olayların akışı ve yazarın tasvirleri elinizden kitabı düşürtmüyor ve sizi bir büyü içine alıyor. Bu kitapta yazar(tabi ki çevirmende dahil) öyle güzel anlatıyor ki olayları etkilenmemek çok ama çok zor. Örneğin ; köpek kellesi yeme kısmında kusacak kadar iğreniyorsunuz(kültür farklılığından dolayı olabilir). ninenin mezardan çıkarılışı o kadar iyi tasvir edilmiş ki gidip 2 rekat nafile kıldırtıyor size. 2. nineye tecavüz kısmanda insanlığınızdan utanıp 2 Japon gelse de öldürsem diyorsunuz.
Bu kitap her ne kadar mükemmel olmasa da okunulabilir ve kesinlikle zaman kaybı sayılmaz. olay örgüsü güzel , tasvirler güzel, olay geçişlerinde bir kaç yerde nasıl geldik biz buraya dedirtmesi romana ayrı bir tat katmış.
ataç ikon Kızıl Darı Tarlaları
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
Buket

Buket

@totorowashere

Okuyayım da hemen bitsin dediğim bir kitaptı.
ataç ikon Kızıl Darı Tarlaları
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum

Kızıl Darı Tarlaları - S41

.....Kalabalık kamyonun etrafını aç kurtlar gibi sarmış, yemek çubuğu yokmuş, elleriyle yemişler.
alperen karslıoğlu tarafından eklenmiştir.
周世希

周世希

@iremsongul

Birinin karakteri gelişirken şüphesiz nesnel koşullara ihtiyaç vardır, ama içsel bir bütünlüğü yoksa tüm nesnel koşullar işe yaramaz. Başkan Mao Zedong'un da dediği gibi : ısı yumurtayı civcive dönüştürür, ama yumurtayı bir taşla değiştirirseniz içinden civciv çıkmaz. Konfüçyus de "Çürük bir ağaç oymaya gelmez , pis çamurdan yapılmış duvar badana etmeye değmez" demiş. Ben de böyle düşünüyorum.
ataç ikon Kızıl Darı Tarlaları
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 4 yorum
Çizmeli Kedi (@cizmelikedi)
off ben de istiyorum bu fıstığı ama param yok, alamıyorum. bekle beni mo-yan, en kısa zamanda kucağıma düşecek kitapların. umarım. inşallah desem daha mı çabuk olur, hadi inşallah.
10.02.19 beğen 1 cevap
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Bu kitapla köyümün uçsuz bucaksız kızıl dan tarla­
larında dolaşan kahraman ruhlara ve haksız yere ölenle­
re sesleniyorum. Ben sizin soyunuzdan gelen bu değer­
siz, soya sosuna batırılmış kalbimi söküp parçalara ayır­
dım, üç kâseye koyup darı tarlalarına bıraktım. Sizlere
adağımdır bu! Gelin yiyin!
ataç ikon Kızıl Darı Tarlaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Bu kitapla köyümün uçsuz bucaksız kızıl dan tarla­larında dolaşan kahraman ruhlara ve haksız yere ölenle­re sesleniyorum. Ben sizin soyunuzdan gelen bu değer­siz, soya sosuna batırılmış kalbimi söküp parçalara ayır­dım, üç kâseye koyup darı tarlalarına bıraktım. Sizlere
adağımdır bu! Gelin yiyin!
ataç ikon Kızıl Darı Tarlaları
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
338
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...