up
ara

Yalnızlığın Kıyısında

Yalnızlığın Kıyısında Konusu ve Özeti

Yalnızlığın Kıyısında
Yalnızlığın Kıyısında kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Betül Öztoprak
Yayınevi: Kalipso Yayınları
ISBN: 9786056388415
Sayfa: 389 sayfa
Aşk sevdiğin kişiden gerekirse vazgeçebilmektir... "Sen vazgeçebilir misin?"
Evli ve zengin Leonora, eski dostlarının oğlu Lorenzo'ya hukuk eğitimi almak için geldiği Venedik'te kol kanat germekte ve ona yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ama geçen zaman içinde Lorenzo, iyilik meleği Leonora'ya aşık olur.
Başlangıçta bu aşka karşılık vermeyen Leonora zaman içinde Lorenzo'ya ilgi duymaya başlar. Fakat önünde, evli olması dışında bir engel daha vardır; kızı Esmeralda Lorenzo'ya aşık olmuştur. Fakat Lorenzo bu durumdan hoşnut değildir ve her defasında Esmeralda'yı reddetmektedir. Zavallı Esmeralda, Lorenzo'nun annesine aşık olduğu için kendisini reddettiğini bilmemektedir. Aşkına karşılık vermeyen Lorenzo'dan intikam almak için onun kardeşiyle evlenen Esmeralda, annesi Leonora ve Lorenzo'nun önündeki engeli bilmeden kaldırmıştır.
Aşk, entrika, gözyaşı ve ihtiras dolu bu romanı bir çırpıda okuyacaksınız. Sıra dışı bu aşk romanı size fedakarlık ve aşkın ne olduğunu öğretecek ve tekrar tekrar hatırlatacak...
Rue

Rue

@rue

Sizde benim gibi kitabın arka kapağına bakıp da kendinizi bir aşk romanının beklediğini sanabilirsiniz ama bir aşk hikayesinden daha çok bir ailenin mutsuzluğunu konu alıyor. Leonora ve Lorenzo’nun karşılaşması için kitabın belli bir kısmını bitirmeniz gerekiyor. Karşılaştıklarında ise hüsrana uğrayabilirsiniz. Yedi çocuklu bir anne ve on yedi yaşında ki bir çocuğun adına aşk denemeyecek bir gönül işi çıkıyor ortaya. Onların yanında dedesi yaşındaki bir adamla evlendirilen bir genç kız ve bir de unutmamak gerekir, Lorenzo’ya aşık olan başka bir genç kızın (Leonora’nın büyük kızı) bu aşka karşılık bulamamasıyla ortaya çıkan erkek kardeş evliliği. Beni okumakta zorlayan bir kitap oldu. Anlatım zaten çok basite indirgenmişti. Tavsiye olarak verebileceğimi sanmıyorum. Yine de bir ailenin duruşlarını sağlam göstermek için yaptıklarını okumak isteyen birileri vardır belki de =)
ataç ikon Yalnızlığın Kıyısında
kitaba puan vermedi
1 yorum
hatice aydoğdu (@haticeaydogdu740)
Kitabi okuyacaktım ama yazdiklarinizdan sonra hayal kırıklığına uğradım.
11.06.16 beğen cevap
Tûlây sârî

Tûlây sârî

@letha6

klasik roman
Baş ucu kitabınız olmayabilir.Fakat belirtmek istiyorum ki,bence güzeldi .Klasik roman severlerin beğeneceği bir kitap,soft kitap severleri sıkabilir örng: sarah jio okurlarını gibi...Aşk var mı? yok diye yorum ekleyenler oldu. Aşk konusu kitapda var. özetle Despot bir anne ve çocuklarının hikayesi diyebiliriz.Kendinden yaşça büyük bir kadına aşık olan bir gencin sonra yaşına uygun hoş bir kıza aşık olup evlenmesi...ve annesinin baskılarına rağmen hayallerinden vazgeçmeyip kavuşmasını anlatıyor.
( *sonu kısaltılmış yarım kalmış gibiydi ,bunu beğenmedim sadece )
0 yorum
Fatoşş

Fatoşş

@fatosgrn

'Aşk sevdiğin kişiden gerekirse vazgeçebilmektir...Sen vazgeçebilir misin?' Hem bu yazıya hemde kitabın kapağına aldandım diyebilirim.Beklediğimi bulamadım sonunda belki ilgimi çeken bir şeyler olur diye kitabı bitirdim ama hayal kırıklığına uğradım desem yalan olmaz.
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik

Historikal roman sevenlere özgü sade ve akıcı bir dille yazılmış güzel bir roman.
0 yorum
Nurbanu Mercan

Nurbanu Mercan

@nurbanutoprak

Kapağı kadar güzel olmasını temenni ederdim.
1 yorum
özge demir (@ozgedemir1)
kendimi kandırılmış hissediyorum çünkü kitabın kapak yazısıyla içeriği arasında hiç bir alakası yok.. şimdi de bu yöntemi kullanarak mı kkitap satmaya çalışıyorlar.. yanılıyorlar.. bir daha bu yazarın hiç bir kitabını okumam..
07.12.14 beğen cevap

Yalnızlığın Kıyısında - S41

Uzun bir sessizlik oldu. Barones gözlüğünü çıkarıp bir süre düşündü . "İyi ama , Padoue'ya yerleşecek olursa istediğim gibi bir aileyi nereden bulacağım".
Hayal Perest tarafından eklenmiştir.
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Aşk sevdiğin kişiden gerekirse vazgeçebilmektir. Sen vazgeçebilir misin?
ataç ikon Yalnızlığın Kıyısında
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
231
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesind...