up
ara

Din Felsefesi

- Din Felsefesi

Din Felsefesi Konusu ve Özeti

Din Felsefesi
Hıristiyan Kaynaklarına Göre Hıristiyanlık kitabının da yazarı Mehmet Aydın tarafından kaleme alınan Din Felsefesi kitabı Felsefe, Sosyoloji türünde okuyucusu ile buluşuyor. İZMİR İLAHİYAT VAKFI YAYINLARI yayınevinden 0 yılında 9759546649 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Din Felsefesi isimli kitap 350 sayfadan oluşuyor. Din Felsefesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: İZMİR İLAHİYAT VAKFI YAYINLARI
ISBN: 9759546649
Sayfa: 350 sayfa
Özellikle "Analitik Gelenek"ten gelen filozoflara göre, "felsefenin ruhu tartışmadır." Başka bir ifadeyle felsefe, akla gelen bütün alternatifleri dikkate alarak tahlil ve tenkidi ön planda tutan bir sorgulama faaliyetidir. Bu kitapta sözkonusu yaklaşım benimsenmiştir. Dolayısıyle, kitabın amacı okuyucusunu belli bir itikada ulaştırmak değil, dini anlamasına ve temel dini iddiaların nasıl temellendirildiğini görmesine yardımcı olmaktır.
"Din Felsefesi", aslında, bir ders kitabı olarak hazırlandı. Fakat din ve felsefe konularıyla ilgilenen aydınların kitaba gösterdiği ilgi, öğrencinin ilgisinden daha az olmadı. Bir felsefe kitabının onuncu baskıya ulaşmasının "sırrı", işte bu entelektüel ilgi olsa gerektir.
Semih Oktay

Semih Oktay

@semihoktay

DİN FELSEFESİ

Mehmet Aydın

Arkadaşım Özlem'in işaret ettiği bir eser bu DİN FELSEFESİ adlı kitap.Okuyacağım!

22 Aralık 2013
ataç ikon Din Felsefesi
kitaba 4 verdi
2 beğen · 0 yorum

Din Felsefesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle