up
ara

Sıcak Ayaz

Sıcak Ayaz Konusu ve Özeti

Sıcak Ayaz
Kapalı Gişe Karanlık kitabının da yazarı Serkan Özel tarafından kaleme alınan Sıcak Ayaz kitabı Aşk, Aşk Sözleri, Aşk Yazıları türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786054771721 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sıcak Ayaz isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken En İyi Deneme Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Sıcak Ayaz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786054771721
Sayfa: 208 sayfa Basım Tarihi: 2013
Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum.

Sonbahar yağmurunda sensiz ıslanacaksam, kahvemin yanında kahvesini yudumlayan sen olmayacaksan, kabustan korkarak uyandığımda sana sarılamayacaksam, beraber hayal kurup birlikte yaşayamayacaksam, beni sevdiğini söylemenin ne anlamı var ki? Madem bunları seninle yapamayacağım, daha fazla varlığına alıştırmadan git. Hiç olmazsa acıların tat versin bana. Nasıl olsa ben sevmekten vazgeçmeyeceğim. Bir gün olur da bunları benimle yaşamak istersen, ölüme terk ettiğin yerdeyim.
-Serkan Özel-
Misafir

Misafir

@misafir000

Serkan Özel’in birbirinden güzel birçok aforizmalara da yer verdiği kitabının her cümlesi çok ama çok güzel. Lakin Soğuk Kahve için söylediğim Sıcak Ayaz için de geçerli. Ara ara elinize alabileceğiniz, birçok cümlenin altını çizebileceğiniz bir türden. Hele bir de ayrılık acısı yaşamışsanız “Vay be” diyebileceğiniz yerler oldukça fazla. Şöylede bir şey var kitabın her bir sayfası ayrı ayrı düşünüldüğün de çok güzel ama her sayfanın başka bir ayrılığa dayanması eksi olarak not düşürüyor kendinde. Birbirinden güzel bu cümleleri bir kurgu üzerine kondursaydı eminim daha çok dikkat çekerdi. Ve insanlar daha çok severdi.
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Marjinal Yaklaşımlar

Marjinal Yaklaşımlar

@marjinalyaklasimlar

Kapak gerçekten güzel hazırlanmış. İçeriği ise daha çok ayrılıklar üzerine,giden sevgiliye yazılan mektuplar ya da yine aynı sevgiliye yazılan içten edilen intizarlar diyebiliriz. Dili çok sade ve gerçekten bazı cümleler insanı bir yerden başka bir yere götürme yetisine sahip.

Sizlere bu kitapla ilgili anlatacak ve yorum yapacak pek bir bilgi yok elimde,çünkü kitap daha çok insanlara hitap etmek için yazılan cümlelerden oluşuyor. Ben de bunlardan en beğendiklerimi sizinle paylaşmaya çalışacağım bu yazımda:

Devamı:

http://marjinalyaklasimlar.blogspot.com.tr/2014/02/scak-ayazserkan-ozel.html
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Seda Ulusoy

Seda Ulusoy

@anqeLa2

Serkan Özel .. Farklı bir yazar benim hayatımda. Onunla konuşma fırsatı bulduğum için belki de. Kitabını sosyal sitelerden takip ettikten sonra çok özen vererek alıp okumaya başladım. Kitap tamamen ayrılıktan ve ayrılıktan sonra ki o hiç bitmeyen ve bitmeyecek olan aşktan söz ediyor. Bazen kitabı yarım bıraktım nedeni beni çok duygulandırdı. Benim de sustuklarım vardı söyleyemediklerim , içime attıklarım. Bu kitap da bunlara tanık oldum. Çoğu sözün altını çizdim ve kitabı bitirdikten sonra çok üzüldüm. Serkan Özel'in ikinci kitabını sabırsızlıkla bekliyorum ..
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Türkan Sesli

Türkan Sesli

@kvrckhtn

Bizzat kitabın çıkmasını dört gözle bekleyen edebiyat dünyasına giriş yapmadan önce dahi binlerce kişilik okura daha doğrusu aileye sahip olan Serkan Özel - Sıcak Ayaz da kelimeleriyle dillendirdi yaşanmışlıkları.. Duyguların yeniden canlanmasını, hayatı,aşkı,kaybedilenlerin veya vazgeçilmişliklerin birkez daha göz önüne getirdi, anılarda kitap boyunca kaybolduğunuz mükemmel bir eser..
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Defalarca ölmenin yaşamak olduğunu, aşkı, terk etmenin zorluğunu, bazı soruların cevaplarını... Bulacaksınız sıcak ayazda. Kapalı gişe yalnızlık kadar yalnızlık kadar olmasa da güzel bir kitaptı benim için.
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Sıcak Ayaz - S41

Her omuz/Başını yaslayacağın kadar yüksekte değildir.
***
Yanımda olmaman değil de,yarında olmayacaksın ya/işte canımı o acıtıyor.
Türkan Sesli tarafından eklenmiştir.
Selin Doğan

Selin Doğan

@selindogan0

Mesele, bir kadın için adam olmak değil; mesele, tüm kadınlara karşı adam olup, bir kadına ait kalabilmektir.
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
13 beğen · 0 yorum
Lalena

Lalena

@siyahkugu0

"Mutluluğun resmini bile hayal ederek yaşayan insana, kara kalemle çizilen herşey gökkuşağı gibi gelir..."
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğen · 0 yorum
Fatma

Fatma

@sosyolojiokuyanedebiyatsever

Olur da hayatında tek bir tutunacak dalın kalmazsa, ben kırdığın yerdeyim.
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Rue

Rue

@rue

İnsan hiç, bir yalanı özler mi?
Ben, özlüyorum işte gözlerini.
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Bazen mutluluk sensindir lakin mutlu değilsindir.
ataç ikon Sıcak Ayaz
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
6 beğen · 0 yorum
26
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken En İyi Deneme Kitapları
Denemeler, yazarın herhangi bir konuda kişisel düşüncelerinden yola çıkarak yazdığı düz yazılardan oluşur. Bu listede, mutlak...