up
ara

Çilek Kızlar

Çilek Kızlar Konusu ve Özeti

Çilek Kızlar
Çilek Kızlar kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: April Yayıncılık
ISBN: 9789756006771
Sayfa: 336 sayfa Basım Tarihi: 1970
Çileğin çoğaltılması temelde basit bir kavramdır: Çilek bitkileri büyürken yeni sürgün verir, bitkinin kendisi ölürken yaşamaya devam eden küçük filizler çıkmaya başlar. Bu filizlere kızlar denir. Yeni çilek fidelerini de bunlardan, yani kızlardan elde edersiniz.Aynı gün. Aynı hastane.İki komşu aile, bebeklerini beklemekte.Ya bebekler yer değiştirirse?Aynı gün dünyaya gelen iki kız çocuğu birbirinden tamamen farklı iki ailede büyür. Hayalperest ve sanatçı ruhlu Ruth pragmatik bir çiftçi ailenin yanındayken, bitkilere ve hayvanlara meraklı Dana gezgin bir ailenin kızıdır. Ve iki aile düzenli olarak birbirlerini ziyaret etmektedir.Aşka sürgün iki kızın öyküsünde kader hangisini budayacak? Maynard'ın romanı kalbinizden vuracak. Elden düşmeyecek bir gizem öyküsü.-People-Bu roman sizi başka biri yapacak! Dönüşeceksiniz!-Luanne Rice-Elinizden bırakamayacağınız, etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız bir roman.-Elizabeth Berg-J. D. Salinger ile yaşadığı aşk ve mektuplaşmaları yıllar sonra ortaya çıkan, çok satan listelerinin değişmez ismi Joyce Maynard, Çilek Kızlar ile okurlara merhaba diyor.
Hilal MURATOĞLU

Hilal MURATOĞLU

@hilalmuratoglu - Ankara

Şu an kitabı bitirmiş değilim. İlk başlarda bazı karakterler hoşuma gitmişti. Karakterlerin özelliklerinden tutam tutam alıp bir insana yerleştirirsem tam ben çıkarım diye düşünmüştüm :) Daha sonra bu sitedeki incelemelere baktığımda rahatsız edici olarak kaydedilen 2 kitaptan birinin bu olduğunu gördüm. Biraz daha ilerleyince hak verdim. Karakterler çok değişiyo rahatsız edici olaylar çıkıyor, anlatılıyor.
ataç ikon Çilek Kızlar
kitaba 4 verdi
0 yorum
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz - İstanbul

Bu kitabı okurken resmen hop oturdum hop kalktım. O kadar ilginç bir kurgusu vardı ki sonlarına kadar ensest çıkmasından yana korkularım okumamı engelledi. Okurken çok zorlandım ama hakkını verirsek güzel bir kitaptı. Sadece beni çok sarstı.
ataç ikon Çilek Kızlar
kitaba 6 verdi
0 yorum
Ece SELİN

Ece SELİN

@eceselin - Ankara

kitabın gerçekten ilgi çekici bir konusu var ama bu konuyu işleyiş şekli kesinlikle tahmin edilebilirdi. yorgun bir haftanın ardında hafta sonunda rahatlamak için okunabilecek çerezlik bir kitap.
ataç ikon Çilek Kızlar
kitaba 6 verdi
0 yorum
Bahar Demir

Bahar Demir

@demirbahar1991hotmailcom - Sakarya

Akıcıydı fakat beklentimi karşılamadı.
ataç ikon Çilek Kızlar
kitaba 4 verdi
0 yorum

Çilek Kızlar - S41

Pittsburg'da garsonluk yaparken adamın biri ona kartvizitini vermiş. "Bu upuzun,incecik vücutla, mankenlik yapabilirsin" demiş, ki bu çok eski ama onun daha önce hiç duymadığı bir hikayeymiş. " New York'a gelirsen, beni ara da sana bir iş ayarlayayım."
Hilal MURATOĞLU tarafından eklenmiştir.
5
KİTAP
Rahatsız Edici Kitaplar
Okurken rahatsız edici bölümlere, tasvirlere ve olaylara rastladığınız ama bir türlü elinizden bırakamadığınız kitaplardır. O...