up
ara

Büyücüler

Büyücüler Konusu ve Özeti

Büyücüler
Büyücü Kral kitabının da yazarı Lev Grossman tarafından kaleme alınan Büyücüler kitabı Roman (Çeviri), Kuzey Amerika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2013 yılında 9786053431268 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Büyücüler isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İlker Sönmez çevirmiştir. Büyücüler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: İlker Sönmez
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053431268
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2013
Yasak bilgilerin gizli dünyasında gücün bedeli ağırdır…Zekâsıyla yaşıtlarının arasından sıyrılan Quentin Coldwater, günlük hayatın monotonluğundan, Fillory adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitapları okuyarak kaçmakta ama herkes gibi o da büyünün gerçek olmadığını düşünmektedir. Ta ki kendini New York'un kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulunda bulana kadar. Burada dostluğu ve aşkı öğrenip hayal bile edemeyeceği doğaüstü bir güce erişen Quentin, günün birinde arkadaşlarıyla yaptığı inanılmaz bir keşifle eşsiz olduğu kadar tehlikeli ve karanlık bir yolculuğa çıkacaktır.Büyücüler'de, kaprisleri, arzuları ve değişken duygularıyla gerçek dünyada yaşayan insanların büyü yapabildiği bir kurgu oluşturularak, iyi ile kötünün siyah ve beyaz gibi keskin çizgilerle ayrılmadığı, sevmenin cesaret gerektirdiği, güç için korkunç bedellerin ödendiği, özgün bir diyar yaratılıyor."Bir fincan açık çay, bir bardak viskinin yanında nasıl görünüyorsa Harry Potter da Büyücüler'le karşılaştırıldığında öyle görünüyor. Temelleri hem fantastik hem de ana akım kurgu geleneklerine dayanan bu roman, Oz ve Narnia kadar Harry'ye de göz kırpmasına rağmen Büyücüler'i çocuk kitabı olarak görme hatasına düşmeyin. Grossman'ın meselesi yetişkinlerle; hikâyesiyse karanlık, tehlikeli ve beklenmedik olaylarla dolu."-George R. R. Martin, Game of Thrones'un Yazarı-"En son ne zaman bir kitabı bitirebilmek için eve koşarak gitmiştiniz? İşte bu kitap, o etkiyi yaratıyor. Büyücüler bugüne kadar yazılmış en göz kamaştırıcı, entelektüel ve zekâ dolu fantastik roman." -Gary Shteyngart-"Büyücüler, şimdiden klasikleşmiş gibi görünen, yetişkinlere yönelik büyüleyici, akıcı ve karanlık bir roman. Grossman'ın kelimeleri ve hayal gücünü bir büyü gibi kullanmasına, derin karakterlerine ve en önemlisi büyünün mucizevi ve tehlikeli dünyasına yaptığı harikulade yolculuğa hayran kaldım." -Kate Christensen, PEN/Faulkner Ödüllü Yazar-"Merak uyandırıcı, detaylı ve macera dolu… Lev Grossman, Harry Potter'ın serseri ve Amerikan versiyonu olan Quentin Coldwater'ın hayatından, fantastik bir dünyada geçen harika bir kendini bulma hikâyesi çıkarmış." -Junot Diaz, Pulitzer Ödüllü Yazar-"Büyücüler kelimenin her anlamıyla fantastik. Tuhaf, ilginç, gösterişli ve övgüleri sonuna kadar hak eden bir eser. Ustaca anlatılmış, muhteşem bir hikâye." -Scott Smith-
Bitmeyen kitap
Bitmiyor, hiç bitmeyecek gibi geliyor. O kadar çok sıkıldım ki. Boşuna günler geçti. Bu kitabı okuduğum sürede 3-4 tane okurdum en azından. Fakat kötü bir huyum var. Kitap yarım bırakmam.
ataç ikon Büyücüler
kitaba 1 verdi
1 beğen · 1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Evet,kötü bir huy : Kitabı yarım bırakmamak! Bu kötü huyu bırakmalı! Kitabı da!
23.06.18 beğen cevap
Seda Akkaş

Seda Akkaş

@siradan

Kitap hiç beklediğim gibi bitmedi daha farklı bir son olmasını isterdim. Kitabı bitirdiğimde yarım kalmış gibi hissettim.
ataç ikon Büyücüler
kitaba 6 verdi
0 beğen · 1 yorum
Oktay Dinç (@oktaydinc)
Seri 3 kitaptan oluşuyor. Siz 1. kitabı okumuşsunuz, o yüzden yarım kalmış gibi hissetmişsiniz. Diğer kitapları da okumanızı tavsiye ederim.
12.02.16 beğen cevap

Büyücüler - S41

"Şimdi," dedi Dekan sonunda. Cebinden titizce katlanmış bir mendil çıkarıp ufak vuruşlarla alnını sildi. "Bence hepiniz bu sınavı geçtiğinde hemfikir olabiliriz."
Yasemin Çiftlik tarafından eklenmiştir.