up
ara
‹ Tüm Para Sözleri

Para Sözleri ve Alıntıları

Can

Can

@canae

Çevresindeki herke gibi Moltimer’in de İsviçre’de bir hesabı vardı. Wshington’daki yüksek politik şahsiyetlerle yakın ilişki kurmuş olan meslektaşlarından tam bir ay sonra Amerikan maliyesinin İngiliz ekonomisine akıl almaz çapta büyük dolar şırıngası yapacağını öğrenmişti. Ve bütün nakitlerini bu sterlin operasyonuna yatırmıştı. Gerçekten de haber yayılır yayılmaz sterlin değeri yüzde 30 yükselecekti.
Oysa bir ay sonra sterlinin değeri yüzde 20 düşmüştü! Ve Mortimer bunu öğrendiği gün Ettore Gabelotti en kesin bir sır olarak saklanmak üzere, Volpone ailesiyle yaptığı barış anlaşmasının genel maddelerini açıklamıştı ona. Bugüne değin işitilmedik bir işti bu. Tam tamına iki milyon dolar ağartmak söz konusuydu!
Gene o sırada Zaza’nın istekleri gittikçe artmaktaydı. Ve Judith -Mortimer’in karısı- yirmi yıllık evliliğin verdiği o şaşmaz sezgisiyle bir şeylerin değişmekte olduğunu fark etmiş, her gün biraz daha fazla para istemeye koyulmuştu.
Mortimer O’Broin huzura kavuşabilmek, karısına karşı öteden beri duyduğu suçluluk kompleksini yatıştırabilmek amacıyla boyun eğmişti hep.
Sonra bir gece sıçrayarak uyanmıştı Mortimer: Genco Volpone ölecek olsa, iki milyar doların sahibi oydu!
ataç ikon Para
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
14 beğen · 12 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Mama @semihoktay mama... siz ne yaptınız Sn.@canae; kitaptan 1 puan kırmışsın! Şimdi Semih Ağbi Bebek Falco'yu aramıştır :))
18.12.18 beğen 3 cevap
GÖLGE (@golge3434)
Sanırım bu crtl C sonrada ctrl V oluyor...☺️
18.12.18 beğen cevap