up
ara
‹ Tüm Para İncelemeleri

Para Kitap İncelemeleri

Enes

Enes

@cortazar

Geç Gelen Bir İnceleme
Uzun zamandır burada olmama rağmen daha evvel bir kitap hakkında inceleme yazmamıştım. Bunun bir sebebi benim oblomovluğum olduğu gibi, diğer bir sebebi de spoiler verme endişesini duymamdı. Fakat bugün şeytanın belini kırarak bir inceleme yazmaya karar verdim. Lafı fazla dolandırmadan PARA'ya geçeyim.

Kitabın kurgusal bütünlüğü ilk sayfadan itibaren kendini hissettiriyor ve son sayfayı bitirdiğinizde ''vay be'' dedirtiyor. Karakterlerin psikolojileri ve kişisel özellikleri yazar tarafından oldukça güzel yansıtılmış. Kendimi kimi zaman bir cinayetin tanığı, kimi zamansa bir aşkın içinde buldum. 3 günde kitap bitti. En başında dediğim gibi, spoiler vermekten çekindiğim için karakterle ve kurguya fazla eğilmeden teğet geçiyorum ve diyorum ki : Roman deyip geçmeyin, mutlaka okuyun.

PARA'yı anıp Semih Ağbiyi ( @semihoktay ) anmamak olmaz tabii ki. Siteye ilk geldiğim zamanlarda beni bu kitapla tanıştırdığı için kendisine teşekkürü borç bilirim. Geç de olsa bir inceleme yazma fırsatı bulabildim.
PARA'yla kalın :)
ataç ikon Para
kitaba 10 verdi
33 beğen · 39 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Bir şey değil Enes @cortazar. Sevindim PARA romanı hakkındaki düşüncelerine Enes.
22.03.19 beğen 3 cevap
fera (@binevifree)
Abi neymiş bu PARA ya.. herkesin ağzında semih abi herkesin ağzında Para.. Ben okuycam . 😄
22.03.19 beğen 4 cevap