up
ara
‹ Sabah Uykum

Sabah Uykum Kitap İncelemeleri

Doğa Bolat

Doğa Bolat

@dogabolat

🤢
Öncelikle asla para verip almadığım arkadaşımın atarken bana verdiği kitaptır.Aslında yarıda bırakmalıydım ama huy işte bitirmeden yapamıyorum başladığım kitabı.Sakın ha para verip bu tarz kitaplara prim vermeyin bence.İçinde oradan buradan toplanmış birkaç güzel cümle vardı.Onun haricinde boş bir kitap.Kendilerince bir aşk acısı konu edip prim yapan,bu konuyu da hiç güzel bir dille anlatamayan sıkıcı,akmayan,saçma kitap 👎.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 1 verdi
2 yorum
murat akkuyu (@muratakkuyu)
neyseki para vermeden almışsın :)
24.07.18 beğen cevap
aLoNe

aLoNe

@alone

Seni Sabah Uykum Kadar Çok Seviyorum
Soğuk kahve kitabından sonra en iyi çıkış yapan kitabı olarak bilinmektedir. İçinde aşkı daha çok benimseyen ve kalbi besleyen söz, içeriklerle kendini tamamlamayı başarmıştır. Sevginin bileşeni olan kıskançlıkla yoluna devam etmiştir. Sözlerle, duygulara yer bırakılan her sayfa insanın aydınlanmasına büyük ölçüde yardımda bulunmuştur. Sebepsiz konamayan sevginin, olup da kabullenemeyen kişilerin derin duyguları kimi zaman bir deryaya benzer. Dalgalandıkça sudan alev alır, tek bir nefesle yazılır. Kullanılan her kelime içindeki duyguların esiri olmuş durumundadır. Bırak böyle kalsın sevgimiz derken bile insan kendine ne kalacağını bilemeden her türlü hüzne sebebiyet verir ki bu da sevginin bir yolu. Daha fazla uzatmadan okuduğum kitabın isminin nereden geldiğini de dile getirmek istiyorum. Soğuk Kahve kitabının " Seni Sabah Uykum Kadar Çok Seviyorum" alıntısından doğmuştur bu kitap. Aşkı, sevgiyi ve kıskançlığı dile getiren bu kitabı sizlere tavsiye ediyorum.
Keyifli Okumalar :))
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba puan vermedi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Sabah uykum..
evet süper ötesi bir kitap olmadığını kabul ediyorum fakat asla kötü bir kitap olduğunu düşünmüyorum Benim iki kitaptada asıl dikkatimi çeken ithaf edilen kadının hayatta olmamasıydı ve bunu düşünerek okuyunca bu düşünce kitaba farklı anlamlar kattı.. Benim hep sevip ve seveceğim bir kitap okumanızı tavsiye ederim...
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Şair olmak, yazar olmak...
Elbette sevgiye dair birşeyler yazmak iyidir. Fakat iki üç afilli cümle yüzünden bu tarz kitapların üst seviyelere çıkması zaten Türkiye şartlarında normal.

Birkaç aşk acısı çekmiş insanı toplarsanız da bunları yazar. Veya en kötü ihtimal aşk acısı çekiyorsanız avuntu arıyorsanız okuyun.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 10 verdi
0 yorum
Sercan Bacak

Sercan Bacak

@sercanbacak - İstanbul

Beklentim ve hayal kırıklığı...
Kitabi almadan once ki beklentim... "Sabahın körü diye bi saatte kalkmak zorundasındır. Ya okulla gidersin yada iş yerine ama kalkmak zorundasındır. O sıcacık yatağına vede sımsıkı sarildigin yorganina veda etmen gerekir ama gün boyu o soğuğu hissederek sürekli aklına gelir Sıcacık Yatağın. Bian önce eve varmak o yatağın sıcacık kollarına bırakmak istersin kendini o derece burnunda tüter ya. İşte öyle sevebilmeli vede sevilebilmeli insan.." bu tarz içerikli yazılar ken...

Kitabin sonu en fazla 25 sayfasını begenmenin verdiği büyük hayal kırıklığı....
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 6 verdi
0 yorum
öykü deniz

öykü deniz

@oykudeniz - KahramanMaraş

sabah uykum
ahmet batmanın tüm kitaplrı güzel
herkese tavsiye ederim
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 10 verdi
0 yorum
melissa

melissa

@kubramelisa - Sakarya

Beğenmedim
İlk başta ne heyecanlarla, heveslerle aldığım bir kitaptı. Amatörce yazılmış bir kitap olmakla birlikte kesinlikle beğenmeyip yarıda bıraktım, verdiğim paraya yazık. Almayın böyle kitaplar tavsiye etmem.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 1 verdi
0 yorum
Emine

Emine

@orantisizokuyoruz - İstanbul

Hayal kırıklığı
İlk olarak yazarın Bana İkimizi Anlat kitabını okuduğum için heyecanla başladım bu kitaba ve daha önceden bi çok kişi bu kitabının ondan daha iyi olduğunu söylüyordu. İlk iki üç sayfası bana ikimizi anlat tadındaydı ve gerisi gayet basit bir dil kullanılarak yazılmış kısa yazılardan ibaretti.
Kitabı elime aldığımda ilk okuduğum kitabı gibidir diye düşündüğüm için bir kaç saate biter diye düşündüm ve daha fazla dayanamayıp yarım bıraktım.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 4 verdi
0 yorum
Bilgesu Kılıç

Bilgesu Kılıç

@bilgesukilic

Bu gibi kitaplar bana hitap eden kitaplar olmadıkları için, eleştirimi az da olsa taraflı bir yaklaşımla yazdığımı bilmenizi isterim.
Kitapta genel olarak saygı duyabileceğim tek şey bu kitap için harcanan enerji ve paradır. Onun dışında mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Kitabı sırf bu denli abartıldığı için okumaya çalıştım ve Ahmet Batman'ın diğer kitabı gibi harcadığım paraya acıdım. Edebi bir eser, kesinlikle değil. Aşk oldukça basit bir şekilde anlatılmış, mahalle ağzı yine ağır basmış. Kitapla ilgili beni bu kadar hayal kırıklığına uğratan en büyük özellik, yazarın "yazar" vasfı taşımaması. Yoldan gelip geçen herhangi bir insanın da kolaylıkla yazabileceği bir "kitap"
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 2 verdi
0 yorum
Nur Yelgedik

Nur Yelgedik

@nuryelgedik

insanların kendine bile itiraf edemediği duyguları ortaya dökmeye yardımcı bir kitap eğer duygularını kendine bile itiraf edemeyenler varsa bence hemen okumalı helal olsun AHMET BATMAN
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 10 verdi
0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner - Antalya

Soğuk kahve kadar olmasa da güzel ve kısa hikayeler var içerisinde.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 10 verdi
0 yorum
Cemile Yetim

Cemile Yetim

@yetimcemile - Bilecik

Uzun zaman önce okuduğum içinde kendimden ve çevremden bir çok şey bulduğum harika kitap. Aşk üzerinden aşkla ilgili bir çok konuya değinir.Okunası, romantik ve akıcı kitap okurlarını tebessümle ve çeşitli duygularla kendine bağlar.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba puan vermedi
0 yorum
selin.

selin.

@selinbilgin51

......
kitabı okumadım ama biraz karıştırma ve bakma imkanım oldu ve bana yetti.Bu kitabı binlerce insan okumuş... Hiçbir edebi değeri olmayan eserleri toplum olarak okumaya bayılıyoruz. Bunun yanında sitede Ahmet Hamdi Tanpınar , Stefan Zweig ya da en basitinden Dostoyevski'nin bile bir eserinin bu kadar okunduğunu göremedim ve artık şaşırmıyorum . İnsanların ne kadar okuduğu değil, ne okuduğunun önemli olduğunu düşünüyorum.
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba puan vermedi
2 yorum
Ceydâ (@ceydaturann)
Bu tarz eserler, dilden dile dolaşa dolaşa kendilerini "popüler kültür ürünü" olarak saydıklarından, bazı kişiler yalnızca "gündemden uzak kalmamak" ve "okumuş olmak" adına böyle yönelimleri olabiliyor.Yazın alanındaki toplumsal yaralarımızdan biri.....
27.08.15 beğen cevap
selin. (@selinbilgin51)
Malesef Ceyda insanlar kendilerine kültürel hiçbir katkıda bulunmayan üstüne para verdikleri yazarları zengin ediyorlar ve işin kötü tarafı eserin edebi değeri olmadığını , yeni bir kelime katmadığını ve herhangi bir dalda bilgi edinmesini sağlamadığının farkında değil . Acı olan tarafı da bu bence ...
27.08.15 beğen cevap
ayşe arlı

ayşe arlı

@aysearli

Kesinlikle Ahmet Batman'ın çok güzel bi kitabı soğuk kahveden sonra öneririm içinde yazanlar o kadar güzelki ne ara bitirdiğimi anlamadım herkese tavsiye ederim :))
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 10 verdi
0 yorum
Cihat Tosunasal

Cihat Tosunasal

@cihattosunasal94 - Trabzon

Kötünün Kötüsü
Büyük beklentilerle aldım ama sonuç 0.Satış kaygısıyla yazılmış hiçbir edebi değeri yok kitabın.Artık bir kitap çok satanlar listesinde yer aldımı kaçıcam kitaptan.Destek yayınevinden çıkan bir çok yazar öyle.Edebiyata destek değil köstek oluyorlar.Ve üzülerek söylüyorum ki bu yazarlar çok okunanlar listesinde yer alıyorsa okurlar olarak acınacak durumdayız...
ataç ikon Sabah Uykum
kitaba 2 verdi
0 yorum
/ 11