up
ara

Hoş Sadâ

Hoş Sadâ Konusu ve Özeti

Hoş Sadâ
Hoş Sadâ kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Kapı Yayınları
ISBN: 9786055107178
Sayfa: 192 sayfa Basım Tarihi: 2013
OKUR ÖDÜLLERİ 2013 ŞİİR KATEGORİSİ ÜÇÜNCÜSÜ

Aşk ve Hikmete Dair…

Elinizdeki kitapçık Divan şiirinin has bahçesinden ıtırlar taşır ve tamamen kendi seçtiğim güzellikleri içerir. Bu kitapçıkta yer alan beyit veya mısraların çoğu keskin zekâların geniş kültürle yoğurdukları hik-metleri söyler ve adeta büyük tecrübelerin, geleneğe ait tavırların, toplumsal değer yargılarının bir resm-i geçidi gibidir.

Şair, “Âvâzeyi bu âleme Dâvûd gibi sal / Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş” diyor. Buradaki “sadâ”yı hayal ve deha, hikmet ve tecrübe, estetik ve kelam olarak anladığımızda, elinizdeki kitabın içinde çok güzel sadâlar bulacağınıza sizi temin edebiliriz. Öyle sadâlar ki, hakikati şiir kalıbında ancak böyle anlatabilir, insanların zihnine yüzyıllarca yaşayacak bir fikri estetik zarafetle ancak bu türde yerleştirebilirsiniz.
Uğur İncekara

Uğur İncekara

@ugurincekara

Şu an okuyorum ve divan şiiri için muhteşem bir eser. İnsanların akıllarında kalacak şekilde düzenlenmiş. Beyitler halinde eklenmiş ve tam anlaşılan açıklamalarla süslenmiş bir kitap. İskender Pala'dan beklenen güzellikte bir eser. Ayrıca bir kere okunup kütüphaneye kaldırılacak bir kitap değil. Ara ara alıp okuyabilirsiniz.
ataç ikon Hoş Sadâ
kitaba 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Kitap, divan edebiyatı aşığı olmasına rağmen ne okuyacağını bilemeyen, eski lirilkleri cümle içinde kullanmayı pek seven insanlar için bulunmaz bir ilaç niteliğinde. Bu tip okuyuculara kesinlikle tavsiye edilir.
ataç ikon Hoş Sadâ
kitaba 10 verdi
0 yorum

Hoş Sadâ - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
38
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken İskender Pala Kitapları
Divan edebiyatı araştırmacısı olan ve divan edebiyatının modern temsilcisi diyebileceğimiz Türk profesör ve yazar İskender Pa...