up
ara

Daha Kitap İncelemeleri

Beyhude

Beyhude

@mamafih

Hakan Günday / DAHA
Doğan Kitap 1. Baskı sayfa ; 417

Daha Gaza isimli bir insan kaçakçısının oğlu ve onun 10 yasindan 24lu yaslarina kadar yasanmis , yalnızlığı uzerine kurgulanmis son derecede her satiri huzun dolu , icinde bilimsel araştırmaların yerleştirildiği , duygusal anlamda da oldukca yoğun bir kitap .

Daha ismi yasa dışı göçmen, insan kacakciligininda suya susamış , acıkmış insanların , belkide daha iyi yasama göç etme yolunda ki açlıklarına verilen isimdi . Daha özgürlük , daha iyi bir yasam , daha yemek , daha su, daha daha.. Aynı zamanda bir insanın yanlizlasma yolunda ki daha ne kadar olabilir derken daha nin anlamının çok daha olabileceğini gördüğümüz bir kitap.

Bir insan ne zaman kaybeder masumiyetini ? Ona masum olmadıgını hissettirecek davranışlarda bulunulduğu zaman .

Hakan gundayin okuduğum kitaplarında sunu gördüm , yan karakterlerde başlı basına varoluslariyla Roma'nın icinde başka bir roman cikacak adamlar. Az kitabında Isa karakteri beni çok dusundurmustu. Bu kitabında ise Dordor ve Harmin kardesler .

Daha Hakan Günday kitaplarının arasında okuduğum 2. Kitabı . İlki AZ idi. Daha kitabı sanırım en sevdiğim kitabı olacak .' Hakan Günday in son kitabı bildigim kadarıyla . Bu kitabıyla gercek anlamda Hakan Günday hayranı oldum diyebilirim, gazanın 10 yadından 24 yasına kadar geçirdiği evre ve yalnızlığı bu yalnızlıktan kurtulmaya çalışırken daha derin kuyulara düşüşü , yazarın sosyal psikoloji , ve psikoloji uzerine yapmış olduğu çalısmaları Roma'nın icine yerlestirisi , çözümlemeleri , tespitleriyle, türkceye yüklediği derin anlamlarla gercekten hayranlık uyandıracak bir yazar. Okuduğum iyi kitaplardan birisi diyebilirim.
ataç ikon Daha
kitaba 8 verdi
0 yorum