up
ara
‹ Tüm Sen Gittiğinde İncelemeleri

Sen Gittiğinde Kitap İncelemeleri

Bikotti

Bikotti

@bikotti

Eğer yaşarsamda hepimiz Mia'nın acısını kendi acımız gibi yaşamış, kaybına ortak olmuş ve tüm zorluklara rağmen yaşamasını ummuştuk. Serinin ilk romanı belkide en merak uyandıran kafanızda bir sürü soru işareti bırakacak şekilde sonlanmıştı.

Sen gittiğinde de ise Gayle Forman bunu affetirecek bir başlangıç yapmış. Aşkları ile farklı iki dünyanın insanı olan adam ve Mia'yı olaydan üç yıl sonraki yeni hayatlarında görüyoruz. Ama bu kez olayları bize Adam anlatıyor. Hala Mia'nin onu neden terk ettiğini bile bilmiyor.Eskiye göre hayatı fazla görkemli ikinci albümüyle aranan adam haline geliyor. Ünlü bir oyuncu ile birlikte Los Angeles'da yaşıyor, listeleri kasıp kavuran şarkılar yazmış olsa bile müzik artık onu mutlu etmiyor.

Aslında hikâyemiz Adamın bir röportajda Mia'nin adını duyup agresiflesmesi ile başlıyor. Menajerininde onayı ile gününü New York'da kafa dağıtmaya karar veriyor. Buradaki cümlelerine bakınca yalnızlığını mutsuzlugunu ve özlemini yakından görüyoruz ve inanin bu kalp kırıcı. Bizim gördüğümüz sert görüntünün yeni imajın altında yatanları okuyunca tüm duygular içinize işliyor.

Tesadüf budur ya Mia'nin konser afişine görüyor ve ama bunun kötü bir fikir olduğuna kendini inandıracak fırsatı olmadan kendini bilet gişesinde buluyor. Oradaki giseci kıza söylediği basit gibi gelen cümlenin derinliğinde kurtulmak da kolay olmuyor. İşte o an geçmişe Mia'nin en kötü günlerine dönüyoruz. Tüm acıları zihninde yeniden canlandırıyor ve acılar şu yüzüne çıkıyor. Konser bitimi Adam gidecekken Mia onu yanına çağırın olayların rengi değişiyor. Mia Adam'a New York'a veda gezisinde eşlik etmesini istediğinde tüm yolculuk boyunca her şeyi bir kenara bırakıp sonunda gerçekten konuşuyorlar ve burada merakımızı dindiren duygu yüklü cevaplar alıyoruz. Mia'nin değişiminin ve sürprizinin beni oldukça şaşırttığını da eklemeliyim.

Kitabın sonu aslında umduğum harika finali bana veremedi. Ama yinede bu hikayenin de sonunu gereksiz uzatmalara  gerek görülmeden sade bir şekilde bitmesiyle yetiniyorum.

Sen Gittiğinde kitabından geriye bolca gözyaşı derin bir nefes ve onlarca alıntı kalıyor....
ataç ikon Sen Gittiğinde
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum