up
ara

Yüz Karası

Yüz Karası Konusu ve Özeti

Yüz Karası
Kayıp Geçmiş kitabının da yazarı Jonathan Holt tarafından kaleme alınan Yüz Karası kitabı İtalyan Edebiyatı, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750826399 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüz Karası isimli kitap 364 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Dürrin Tunç çevirmiştir. Yüz Karası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Dürrin Tunç
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789750826399
Sayfa: 364 sayfa Basım Tarihi: 2013
Venedik'te karnaval zamanı rahip giysili bir kadının cesedi kıyıya vurur. Kollarında bazı dinsel sembollerin dövmeleri vardır.Yine Venedik yakınlarındaki Amerikan üssüne başvuran bir kadın gazeteci, Bosna Savaşı'nda ABD'nin rolünü araştırmaktadır. Üsse yeni tayin olan Teğmen Holton kadının talep ettiği bilgileri derlerken, ilginç belgelere ulaşır, öyle ki, komplo teorilerine olan inançsızlığını sorgulamaya başlar. Bunlar olurken Carnivia adlı bir sosyal paylaşım sitesinin yaratıcısı, gizemli bir bilgisayar dahisi, devlete siteye erişim izni vermediği için yargılanmaktadır. Bu sitede kimler hangi gizli bilgileri paylaşmaktadır? Peki kadın rahip bildiği bir şeyden ötürü mü öldürülmüştür yoksa inancından ötürü mü? Lanetli olduğuna inanılan Poveglia adasındaki akıl hastanesi de neyin nesidir? Kilise'nin ve İtalyan mafyasının bütün bu olanlarla nasıl bir bağlantısı vardır? Yüzbaşı Kat Tapo ve amiri Albay Piola cinayeti araştırmaya başladıktan sonra kendilerini hiç anlamlandıramadıkları karmakarışık bir ilişkiler ağının içinde bulurlar. Belli ki Mafya ve kiliseyi de aşan bir örgütlenme söz konusudur ve attıkları her adım engellenmek istenmektedir.Carnivia üçlemesinin ilki olan ve Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Yüz Karası, Jonathan Holt tarafından kaleme alınmış çokkatmanlı bir polisiye. Kitapta Holt, Katolik Kilisesi'nden ABD dış politikasına kadar birçok alanda iktidarın kötüye kullanılmasını ve insan doğasının güvenilmezliğini tartışıyor.Yazarın çok sevdiği, romantik ve gizemli ama bir o kadar da karanlık Venedik şehri romanına mükemmel bir arkaplan oluşturuyor. Holt'un öne çıkan bir başka özelliği de, romanı sürükleyen ilginç kadın karakterleri ve bariz feminist duruşu.
Elifin teki

Elifin teki

@dmrelif

Yüz karası
Kitabın ilk sayfaları sizi biraz sıkıp,sıradan polisiye roman izlenimi yaratsa da, kitap ilerledikçe konusunun doluluğu size güzel bir serüven yaşatıyor. ABD'nin Bosna Savaşı'ndaki rolü, savaş ve savaşın çirkin yüzü ile kiliselerin dini inançları harmanlanarak oluşturulmuş bir hikayesi var. Konu açısından oldukça doygun olması ara ara kafanızın bulanmasına ve sayfalar arasında gidip gelmenize neden olabilir. Ancak kafa dağıtmak adına genel anlamda iyi bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Keyifli okumalar.
ataç ikon Yüz Karası
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

Yüz Karası - S41

"Neden burada olduğumuzu hatırlatayım Teğmen" dedi, bakışlarını Holy'ye diken Binbaşı Forster enerjik bir sesle. "Yakında öğreneceğiniz gibi, burası Alpler'in güneyindeki en büyük ve en önemli ABD kışlasıdır. Güç intikali kapasitemiz sayesinde dünyanın Afrika'dan İran'a uzanan bir bölgesinde istikrar, güvenlik ve barışı sağlıyoruz. Ancak görev yerlerimizde ev sahiplerinin takdirini kazanmakta her zaman başarılı olamıyoruz."
Elifin teki tarafından eklenmiştir.
7.5/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0