up
ara

Kaçak Yolcu

Kaçak Yolcu Konusu ve Özeti

Kaçak Yolcu
Kaçak Yolcu kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Funda Sularöz
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944827133
Sayfa: 450 sayfa
Bazen bir yemini bozduğunuza hiç pişman olmazsınız…Kalbi kırılan ve çaresizce evine, Amerika'ya gitmeye çalışan Georgina Anderson, Maiden Anne gemisine binebilmek için kamarot kılığına girer. Ancak hiç hayal etmediği bir şey olur ve geminin çekilmez kaptanı James Malory'nin her kaprisini yerine getiren, özel kölesi haline gelir.Çalkantılı Malory ailesinin günah keçisi, yakışıklı eski korsan bir zamanlar hiçbir kadının onu evlenmeye ikna edemeyeceği üzerine yemin etmiştir. Fakat açık denize açıldıklarında dirayeti, kontrol edilemez bir tutku ve olağanüstü bir güzelliğin etkisiyle sarsılacak, kendi kendine büyük bir mücadeleye girecektir."Sıra dışı bir masal."-Romantic Times-"Üst düzey bir eğlence."-Publisbers Weekly-"Lindsey fantezi yaratma işinin ustası. Aradığınız romantizmi bulacaksınız!"-Inside Books-
Kitabın Adı : Kaçak Yolcu
Yazar Adı : Johanna Lindset
Orjinal Adı :Gentle Rogue
Goodreads Puanı : 5/4,21
Puanım : 5/4


Sonunda Malory Serisinin üçüncü kitabını okudum..Bu seriyi çok seviyorum ama yayın evi bence bu seriyi pek önemsemediğini düşünüyorum.İkinci kitaba göre çevirideki problemler en aza indirilmişti ama yine günlük hayatımızda kullanmadığımız kelimelerden biri geçiyordu.Geçmek ne demek abuk sabuk kelime konuşma dilinde çok konuluyormuş gibi yer alıyordu...So zamanların moda kelimesi Deneyimleme ..Bir önceki kitap da Hırçın Aşk'da duyumsama Kaçak Yolcu'da deneyimleme lütfen bu kelimeleri gereksiz yere kullanmayın artık.

Evet kitap çok güzeldi hikaye muhteşemdi ama bütün okuma zevkimi gereksiz yere mahvetti.
Eminim biraz daha özenli bir çeviri ve edit olsaydı daha zevkli bir kitap olurdu..

Yinede çok severek okuduğum bir hikaye idi..Antony Mallory'den sonra James Mallory'nin hikayesi çok güzeldi..


Bu hikayeden sonra Mallory Erkeklerine boy boy Anderson erkekleri de katılmış oldu..Çünkü hikayenin ufak tefek kadın kahramanı Georgina Anderson'un beş adet iri yarı ağabeyi vardı. Bu hikayeden sonra ki hikayede ise kesinlikle bir Anderson daha olacak..Hem de başka bir Mallory ile..Bu hikayeyi de kaçırmam...

Mallory ailesinin maceralarını okurken kah gülüyor,kah sinirleniyor,kah aşık oluyorsunuz yazarın kalemi muhteşem..Okurken kahkahalarıma engel olamadığım sahneler vardı ..Özellikle James ve Georgina'nın diyalogları çok güzeldi atışmalarının ayrı bir tadı vardı..James Mallory'nin gemisinde karşılaştıkları sahne çok güzeldi...Özellikle banyo sahnesi çok komikti..

Hala daha bu seriyi okumadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir...

Gelelim Kaçak Yolcu'nun konusuna:

Georgina Anderson savaş sırasında nişanlısının izini kaybetmiştir.Altı yıldır ondan haber alamamaktadır. Fakat denizci olan ağabeyleri sayesinde onun nerede olduğuna dair haberler almaktadır. Onun izini bulmak onun için takıntı haline gelmiştir işte bu yüzden Amerika'dan İngiltere'ye yanında aile dostları Mac ile birlikte aramaya gider.Bu aramalarda güvenliğini sağlamak için erkek kılığına girmiştir.

İngiltere'ye vardıklarında bir tavernada yolları Antony ve James Mallory ile kesişir..Fakat James Mallory onun kadın olduğunu en engin tecrübeleri sayesinde anlar.Karışıklıktan istifade eden Georgina Mac ile oradan kaçarlar.
Aldıkları istihbarat ile nişanlısı Malcolm'un izini bulurlar..Onu bulduklarında altı yıl yolumu gözlediği nişanlısının evlenip iki çocuk sahibi olduğunu ayrıca bunun için de çok da beklememiş olduğunu görünce büyük bir hayal kırıklığına uğrar.

Bu olaydan sonra İngiltere'de daha fazla kalmaya katlanamaz bir an önce vatanı Amerika'ya dönmeye karar verir.. Fakat hem maddi durumu hem de mevcut olanaklar ile bu yolculuk pek de mümkün değildir..Bir gemide bu yolculuğu gerçekleştirme fırsatı bulur.. Maiden Anne gemisinde bir kamarot olarak iş bulur Mac ise bir denizci olarak iş bulmuştur.Hizmet edeceği kişi ise James Mallory 'dir.
Onun özel kamarotu olacaktır.Fakat Georgina'nın hizmet edeceği kişinin James Mallory olduğundan haberi yoktur..

James Mallory ise uzmanlık alanı kadınları baştan çıkarmaktır. Öyle ki bunu sanat haline getirmiştir. Georginayı gördüğü geceden beri onu her yerde aramış bulamamıştır..Onun la tekrar karşılaşınca hemen tanır fakat onu ürkütüp elinden kaçırmamak için tanımamazlığa gelir. Mac ile iletişime geçmemesi için onu oyalar ve özel kamarotu yapar..Kimse durumu anlamaması için de onun hareketini kısıtlar.

Georgina ile aralarında kedi fare oyunu böylece başlar..Georgina onun kendinin tanıdığından habersiz yolculuğu kazasız belasız atlatma peşindedir..James ise onun neler yapabileceğini ve yatağına nasıl alabileceğinin hesapları peşindedir..Çünkü bu genç kızı gördüğünden beri aklından nasıl oldusa çıkaramamıştır.. Onu elde edince zihninden çıkaracaktır.

Çeviri ve editteki tüm problemlere göre çok güzel bir romandı..Severek okudum..Bir yerde serinin en güzel çevrilmiş kitabı olduğu yazıyordu yorumların birinde ben buna kesinlikle katılmıyorum..Bu serinin en başarılı kitabı Seninle Başım Dertte idi bence. Her bakımdan dör dörtlük bir kitap idi..Umarım bundan sonraki hikayeler de onun başarısına erişir...
Korsan tarihi aşk romanlarını seviyorsanız ve mizah ile harmanlanması tercihiniz ise bu kitap tam size göre..

Kaçırmayın derim...

Malory Family

1. Love Only Once (1986) Seninle Başım Dertte.
2. Tender Rebel (1988) Hırçın Aşk.
3. Gentle Rogue (1991) Kaçak Yolcu.
4. The Magic of You (1994)
5. Say You Love Me (1996)
6. The Present (1998)
7. A Loving Scoundrel (2004)
8. Captive of My Desires (2006) Aşkta Seni Seçtim
9. No Choice But Seduction (2008)
10. That Perfect Someone (2010)
His Ruthless Heart (omnibus) (2006)

http://hulyami.blogspot.com/2013/11/kacak-yolcu-johanna-lindsey.html
ataç ikon Kaçak Yolcu
kitaba 8 verdi
0 yorum
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Serisinin üçüncü kitabıydı, anlaşılan o ki yazar kalabalık aileleri seviyor, sonlardaki gereksiz uzatmaları saymazsak güzel bir kitaptı, Georgina yıllar önce kaybolan uzatmalı nişanlısı Malcolm'ı aramak için yanında aile dostları Mac ile birlikte ingiltere'ye bir yolculuğa çıkar, kızımız erkek kılığına girer ve Mac ile birlikte şehrin en pis yerleri dahil aramaya başlarlar, Nişanlısının yıllardır kayıp olduğunu düşünürsek ben şahsen adamın öldüğünü falan düşünmüştüm, ama bulduklarında gördük ki adam ölmemiş hatta çoğalmış :)

Kızımız yaşadığı hayal kırıklığından sonra evine, Amerika'ya geri dönmek için hareket eden ilk gemiye biner ama erkek kılığında, zira uzun bir deniz yolculuğu yapacaklardır ve bu bir kadın için pekte güvenli değildir, geminin sahibi eski bir korsan olan kaptan Hawke'ın bir kamarota ihtiyacı olduğunu öğrendiklerinde, Georgina bu işin altından kalkacağını düşünür.

Hesaba katmadığı şey ise, aslında bunun kaptanla ikinci karşılaşması olacağı ve adamın onu ilk gördüğünde erkek kılığında olmasına rağmen bir kadın olduğunu fark etmesidir, gemide bu bilgiyi kendisine saklayarak Georgina ile eğlenceli bir kedi fare oyununa başlayan Hawke farkında olmadan geminin yönünü aşka doğru sürecektir :)
ataç ikon Kaçak Yolcu
kitaba 7 verdi
0 yorum
Zamska

Zamska

@zamska

Malory-Anderson serisi bu araki favorim diyebilirim. Kitap oldukça akıcı ve yazarın kaleminin etkileyiciliğini bi kez daha kullandığı bir kitap olmuş. Karakterler arasındaki diyaloglar daha çok talk show izlemek gibi eğlenceliydi.
Kaçak Yolcu`yu tek bi cümleyle tanımlarsam ”Nutella gibisin”!!!!!
http://zamskaa.blogspot.com/2013/12/kacak-yolcu-johanna-lindsey.html
ataç ikon Kaçak Yolcu
kitaba 10 verdi
0 yorum

Kaçak Yolcu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Georgina ona tatlı sert bir bakış attı. Daha önce kendine söylenmediği için bir şeyi yapmayı unutması da söz konusu değildi, haliyle kendini suçlu hissetmiyordu.
"Hangi işimi aksattım efendin?"
"Ne? Ah, banyomu, tabii ki. Yemekten hemen sonra banyo yapmak isterim."
"Tatlı suyla mı deniz suyuyla mı?"
"Tatlı, her zaman, sıcak ama kaynamış değil. Genellikle sekiz kova su yeterli oluyor."
"Sekiz!" Başını hızla aşağıya indirdi, sesindeki kaygıyı duymamış olduğunu umuyordu.
"Evet efendim anladım. Sekiz. Bir haftada bir mi yoksa iki hafta da bir mi olacak?"
"Çok komiksin sevgili oğlum.'' kıkırdayarak...
"Elbette her gün."
İnledi. Buna engel olamamıştı. Lanet adamın bunu duyup duymadığını da umursamıyordu. Koca öküz titiz olmalıydı. Georgina da her gün banyo yapmaya bayılırdı ama güverteden her gün kova kova su taşımak anlamına geldiğinde değil.

Kız kapıyı kapattığı gibi Connie hemen sordu:
"Ne zamandan beri gemi okyanusa açıldığında her gün banyo yapar oldun Hawke?"
"O tatlı kız bana hizmet etmeye başladığından beri."
ataç ikon Kaçak Yolcu
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum