up
ara

Ego

Ego Konusu ve Özeti

Ego
Masumiyet, Bilgi ve Merak kitabının da yazarı Osho tarafından kaleme alınan Ego kitabı Kişisel Gelişim, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ganj Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789758817344 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ego isimli kitap 374 sayfadan oluşuyor. Ego kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Ganj Yayınları
ISBN: 9789758817344
Sayfa: 374 sayfa Basım Tarihi: 1970
Ego ve onun oyunları: Evlilik onun oyunudur, para onun oyunudur, iktidar onun oyunudur. Tüm oyunlar egonun oyunudur. Toplum şu ana kadar oyunlar oynar halde kalmıştır; bu, dünyanın her tarafında sürekli devam eden bir olimpiyattır. Herkes yukarıya doğru mücadele ediyor ve diğer herkes onu bacaklarından aşağı çekiyor çünkü Everest'in zirvesinde hepinizin duracağı kadar yer yok.Seçebilirsin: Ya hayal kırıklığı, acı, mutsuzluk; o zaman egoya tutunmaya, onu beslemeye devam et. Yahut huzur, sükûnet, saadet.. Fakat o zaman masumiyetini yeniden kazanmak zorundasın. Egonu bir kenara fırlat. Tüm egoyu paramparça et. Egoyu yok ederek, kendi özünü keşfedeceksin. Ve bu keşif mümkün olan en muhteşem keşiftir çünkü o mutlak saadete doğru, sonsuz hayata doğru bütünüyle yeni ve kutsal bir yolculuktur. Ego bir buzdağıdır; onu erit. Onu, derin sevginin içinde erit, böylelikle o kaybolsun ve sen okyanusun parçası haline gel.Sİ
Rıdvan Altun

Rıdvan Altun

@ridvanaltun

Öncelikle sizi ikna etmeye yönelik bir kitap olduğunu söyleyeyim, dili akıcı değil her cümlenin sonunda durup düşünmeniz gerekiyor çünkü bugüne kadar öğrendiğiniz hiç bir bakış açısına uyuşmuyor kitabımız, farklı bir bakış açısı kazanmak isteyenler için ideal diyebilirim, bunun yanında karşıt kitapları okursanız ki bahsettiğim "psikanaliz" kitapları, iki bakış açısını tartıp kendi yolunuzu çizerek kitaptan aldığınız bilgileri bir şekilde içselleştirebilir-siniz.
ataç ikon Ego
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Ego da bir seçimdir bence.
Seçebilirsin: Ya hayal kırıklığı, acı, mutsuzluk; o zaman egoya tutunmaya, onu beslemeye devam et. Yahut huzur, sükûnet, saadet. Fakat o zaman masumiyetini yeniden kazanmak zorundasın.
ataç ikon Ego
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
melissa

melissa

@kubramelisa

akıcı bir dili yok
İlk zamanlar çok severek okuyordum ama bir zamandan sonra sıkıcı gelmeye başlıyor. Yazının akıcılığı yok. Açıkcası ben sonlara doğru çok sıkılmıştım
ataç ikon Ego
kitaba 3 verdi
2 beğen · 0 yorum

Ego - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Tanrı asla tekrar etmez. Fakat sana her zaman için başka birisi olman öğretildi. "Başka birisi ol; komşunun oğlu… Komşunun oğlu gibi ol. Bak ne kadar zeki. Bak... Şu kız ne kadar zarif şekilde yürüyor. Böyle ol!" sana her zaman başka birisi gibi olman öğretilmiştir. Hiç kimse sana kendin ol ve varlığına saygı duy, o Tanrı’nın bir armağanıdır dememiştir...
ataç ikon Ego
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Nesibe öztürk

Nesibe öztürk

@nesibeozturk

Başka birisinin etkisi altında olmak demek psikolojik olarak bir köle olmak demektir. Ve hayat kölelik için değildir. O özgürlüğün tadına bakmak içindir.
ataç ikon Ego
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Herkese şükran duy. Çünkü herkes senin dönüşümün için bir alan yaratıyor; seni engellediğini düşündüğün kişiler bile, düşmanın olduğunu zannettiklerin bile. Arkadaşların, düşmanların, iyi insanlar ve kötü insanlar, arzu edilen durumlar ve arzu edilmeyen durumlar; hepsi birden senin dönüşebileceğin ve bir buda olabileceğin koşulları yaratıyorlar.
ataç ikon Ego
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

"Ego derki; her şey olmasını istediğim gibi tam olsun, o zaman huzurlu olacağım. Ruh der ki; huzurlu ol, o zaman her şey tam olmasını istediğin gibi olur"
ataç ikon Ego
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Tanrı asla tekrar etmez. Fakat sana her zaman için başka birisi olman öğretildi. "Başka birisi ol; komşunun oğlu… Komşunun oğlu gibi ol. Bak ne kadar zeki. Bak... Şu kız ne kadar zarif şekilde yürüyor. Böyle ol!" sana her zaman başka birisi gibi olman öğretilmiştir. Hiç kimse sana kendin ol ve varlığına saygı duy, o Tanrı’nın bir armağanıdır dememiştir.
ataç ikon Ego
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
7.6/10
11 oy
Sence kaç puan almalı?
0