up
ara

Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman

Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman Konusu ve Özeti

Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman
A Case Of Identity kitabının da yazarı Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınan Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman kitabı Polisiye, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kaldırım Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786054467266 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman isimli kitap 300 sayfadan oluşuyor. Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Kaldırım Yayınları
ISBN: 9786054467266
Sayfa: 300 sayfa Basım Tarihi: 2013
Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle'un yarattığı, dünya edebiyatının bugün de neredeyse aramızda "yaşayan" en canlı karakterlerinden biridir. Bir roman kahramanı olmasına rağmen onun 1800'lerde kullandığı yöntemler modern Adli Tıp'a ilham kaynağı olmuştur...

Holmes'un vakaları çözmekte kullandığı; şüphelinin giysilerinin mikroskopla incelenmesi, araç tekerlerinin izlerinin kalıplarının alınması, şüpheliye psikolojik baskı uygulanması yöntemini ilk kez o kullanmıştır.

Şimdi sık sık duyduğumuz "Suç ayrıntıda gizlidir" sözünü Holmes vakaları çözerken hayata geçirmiştir.

Doyle'un, Sherlock Holmes öyküleri ve romanlarının dünyadaki toplam satışı 60 milyonu ve sinema uyarlamaları ise 120'yi geçmiştir.
Dr.Watson'ın Sherlock Holmes ile maceralarını bölüm bölüm anlattığı bir kitaptı .Bölümlerin birbiriyle alakası olmaması nedeniyle can sıkıntısı halinde ya da kısa süreli beklemelerde okunabilecek bir kitap.
0 beğen · 0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Bir akşam kahvenizi yudumlarken maceranın size eşlik edebileceği güzel bir kitap. Sherlock Holmes ve Dr. Watson bu kitapta da sizi biraz şaşırtacak.
0 beğen · 0 yorum

Sherlock Holmes - Yarım Kalan Roman - S41

''İlk olayın ihbarını dört gün önce aldık,''dedi.''Morse Hudson'un dükkanında gerçekleşti.Kensington Caddesi'nde , resimler ve heykeller satan bir yer var.Çırağın,dükkanın ön tarafından bir anlık uzaklaşışının ardından büyük bir gürültü duyulmuş.Koşarak dükkana geri döndüğünde de başka sanat eserleriyle beraber tezgahıb üzerinde duran bir Napolyon heykelinin yere düşüp tuzla buz olduğunu görmüş.Hemen sokağa fırlamış.Dükkanın önündekiler çırağa bir adamın, dükkandan koşarak çıktığını söylemiş ama görünürde kimsecikler yokmuş .Ara sıra sokak serserilerinin yaptığı olaylardan birisi gibi görünen bir olay olduğu için,polis memuruna da o şekilde ifade verilmiş.Kırılan alçı heykelinin değeri birkaç şilini geçmediğinden soruşturma gerektirmeyecek kadar basit bir olay olarak görülmüş.''
Beraat Güldeniz Gülen tarafından eklenmiştir.
Eski bir özdeyişim var ; imkansızı tükettiğinde , imkansızda görünse , kalan gerçektir.
0 beğen · 0 yorum