up
ara

Ahlaksız Teklif

- A Lady Awakened

Ahlaksız Teklif Konusu ve Özeti

Ahlaksız Teklif
Ahlaksız Teklif kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Can Ali Çetin
Yayınevi: Aspendos Yayıncılık
ISBN: 9786055175351
Sayfa: 392 sayfa Basım Tarihi: 2013
Yeni dul kalmış ve konağı ile çok sevdiği hizmetkârlarını, kötü niyetli kayınbiraderinden kurtarabilmek için başka çaresi kalmayan Martha Russell, cüretkâr bir fikre gebedir. Ya da daha doğrusu, gebe kalmak için cüretkâr bir fikri vardır. Ne de olsa, eğer yolda bir vârisi olursa, geleceği güvence altında olacaktır. Edep uğruna bildiği ne varsa arkasında bırakan Martha, ahlaksız şöhretiyle Londra'dan sürülmüş komşusuna yaklaşır ve kesinlikle ticari bir teklif sunar: Bir ay sürecek günahkâr bir ilişki... bir ücret karşılığında.Theophilus Mirkwood, bu teklif karşısında aşağılanmış hissetmeliydi. Dehşete kapılmalıydı. Ama reddetmek için fazlasıyla cazip bir teklifle gelmiş olan bu dul kılığındaki baştan çıkarıcı kadına nasıl oluyor da karşı koyamıyordu? Parasının hakkını vermeye kararlı Theo, bu utanç verici şekilde ihmal edilmiş güzel kadını, bedensel zevklerle uyandırmaya girişir, ancak kadının bu ahlaksız anlaşmadan hiçbir keyif almamaya kararlı olduğunu fark eder. Elbette, Martha ona sonsuza dek karşı koyamaz. Ama bir kadının tatlı boyun eğişi, ikisinin de kalplerini en beklenmedik şeye... aşka açabilir miydi?
Orjinal Adı: A Lady Awakend
Türkçe Adı: Ahlaksız Teklif
Yazar : Cecilia Grant
Goodreads Puanı : 5/3,73
Puanım :5/1

Uzun zamandır beni bu derecede yoran bir kitap okuduğumu sanmıyorum..Ben ne okudum şimdi diye düşünmekten kendimi alamadım. Bu ne kadar sıkıcı bir kitap idi.Okurken resmen işkence çektim.Bu kitaba yorum bile yapmayacaktım ama okumak isteyenlerin ne ile karşılaşacaklarını bilmesi gerektiğini düşündüm..
Konuyu okuduğumda müthiş bir konu olduğunu düşündüm ama maalesef.Kitabın sayfalarını çevirdikçe belki düzelir diye umdum ama yanıldım maalesef...


Sorun belki de çeviride de olabilir ama olmamış..Yazarın kalemi de ağır gibi geldi bana..Nasıl 3,73 puan almış ona şaşırdım...

Kadın tam bir odun ve yobaz...Hem kocasının mirasını elden kaçırmamak için gidip bir erkeğe onunla bir ay para ile yatmayı teklif ediyor sonra da gidip adamı yatakta ceset gibi karşılıyor.
Bir an kadının ilk evliliğinin sözde kaldığını düşündüm ama değilmiş.
Erkek karakter ise Londra'dan kırsal kesime sürülmüş bir genç adam.Bir hayli de çapkınlıkları olmuş..Ama sürülmesinin asıl nedeni çapkınlıkları yanında babası ile ters düştüğü bir enfiye kutusu...Bu bizim dul hanımın neyinden etkilendise teklifi kabul ediyor.Ve başlıyorlar..
Oralara hiç geçmiyeyim diyaloglardaki saçmalık ve soğukluk beni sinir etti...
Kısaca beğenmedim bu yazara bir daha okuyacağımı sanmıyorum...En çok bu kitap için vaktime üzüldüm..


http://hulyami.blogspot.com/2013/11/ahlaksz-teklif-cecilia-grant.html
ataç ikon Ahlaksız Teklif
3.5 (4 oy)
0 yorum
Ayça Akın

Ayça Akın

@aycaakin0

kendimi resmen zorlayarak okudum. Kapak ve kitap adı olarak albenisi insanı yanıltıyor.
ataç ikon Ahlaksız Teklif
3.5 (4 oy)
0 yorum
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@grafikerebru

Çok sıkıcı ve gereksiz bir kitaptı.
ataç ikon Ahlaksız Teklif
3.5 (4 oy)
0 yorum

Ahlaksız Teklif - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle