up
ara

Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi

Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi Konusu ve Özeti

Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi
Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Kaldırım Yayınları
ISBN: 9786054467273
Sayfa: 300 sayfa
Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle'un yarattığı, dünya edebiyatının bugün de neredeyse aramızda "yaşayan" en canlı karakterlerinden biridir. Bir roman kahramanı olmasına rağmen onun 1800'lerde kullandığı yöntemler modern Adli Tıp'a ilham kaynağı olmuştur...Holmes'un vakaları çözmekte kullandığı; şüphelinin giysilerinin mikroskopla incelenmesi, araç tekerlerinin izlerinin kalıplarının alınması, şüpheliye psikolojik baskı uygulanması yöntemini ilk kez o kullanmıştır.Şimdi sık sık duyduğumuz "Suç ayrıntıda gizlidir" sözünü Holmes vakaları çözerken hayata geçirmiştir.Doyle'un, Sherlock Holmes öyküleri ve romanlarının dünyadaki toplam satışı 60 milyonu ve sinema uyarlamaları ise 120'yi geçmiştir.

Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi - S41

Sherlock Holmes'un şu anada dedektiflik kariyerinin 23. yılında olduğunu ve bu zamanın on beş yıldan fazla bir süresinde beraber olduğumuzu düşünürsek kağıda dökmeme izin verdiği hikayelerden , şu ana kadar ne kadar çok malzeme çıkartmış olduğumu tahmin ediyorsunuzdur.Bu geçirdiğimiz süre zarfında asla anlatacak hikaye bulmak konusunda bir sorunum olmadı , aksine anlatacak hikayeler arasından seçme konusunda zaman zaman kararsız kaldığım anlar oldu. Yalnıza yıllıklarımın doldurduğu bir rafım ve belgelerle dolu sayısız evrak çantam var.Bunlar ,Viktorya döneminin sonlarında ortaya çıkan suçluların yanında toplumsal ve resmi skandalları araştıran öğrenciler için de bulunmaz bir kaynak.Skandalla ilgili sorunlara bakacak olursak , ailelerinin şereflerini ve itibarlarını düşünen mektup sahipleri korkmasınlar lütfen çünkü dostumu başkalarından ayıran sağduyusu ve mesleki onur duygusu , bu olayların seçilmesi konusunda da görevlerini yerine getirmektedir.Bize anlatılan hiçbir sır kötüye kullanılmadı ve bundan sonra da kullanılmayacak.Ancak , son zamanlarda benden kağıtları alarak yok etmek isteyenlerin bu yönde yaptıkları kötü niyetli oyunları kınıyorum .
Beraat Güldeniz Gülen tarafından eklenmiştir.
Zamanında hayvanları kafese tıkan bu kadın ,kaderin bir cilvesiymiş gibi bir odaya tıkılmış bir şekilde yaşıyordu artık.
ataç ikon Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Zamanında hayvanları kafese tıkan bu kadın , kaderin bir cilvesiymiş gibi bir odaya tıkılmış bir şekilde yaşıyordu artık.
ataç ikon Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tevazuyu erdem sayanlara katılmıyorum.Bir mantıkçı için ,her şey tam olarak ne ise öyle görünmelidir..Kendini küçük görmek de,yeteneklerini abartmak da gerçeklerden kaçmaktır.
ataç ikon Sherlock Holmes - Gloria Scott Gemisi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum