up
ara

Gül ve Avcı

Gül ve Avcı Konusu ve Özeti

Gül ve Avcı
Pabucumun Ajanı - 1 kitabının da yazarı Asude tarafından kaleme alınan Gül ve Avcı kitabı Aşk Romanı, Roman (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ephesus Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786055358457 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gül ve Avcı isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitap Kadınların Okuması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Gül ve Avcı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786055358457
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2013
Bir başkaldırıdır aşk... Önce isyancısını yıkar!

Bir Erkek...
Varlığı hem tehlikeli ve korkunç, hem de sonsuza değin güçlü ve korunaklı... Onun karşı konulmaz etkisine kapılan bir kadın sıcak bir gülüşüyle ısınabilir, mavi gözleriyle sonsuz bir denize açılabilir, siyah saçlarıyla zifiri bir geceye korkusuzca dalabilirdi.

Ona yaklaşmak ise ateşe çırılçıplak yürümek demekti.

Bir Kadın...
Hem bir kraliçe kadar sarsılmaz, hem de titremeye hazır bir yaprak gibi ürkek ve utangaç... Bir erkeği masumiyetiyle prangasız tutsak edebilir, incindiğinde ise bütün dünyaya kafa tutabilirdi. Kalbi ve masumiyeti acımasızca ihlal edildiğinde artık onun için ateşe yürümek zamanı gelmişti.

Kadın ateşten korkmuyordu, çünkü çoktan yanmıştı.

Evelyn Rosa Drummond, en değerli varlığı olan kalbini bu tehlikeli adama sunduğunda onun aşkına erişebileceğine inanmıştı. Oysa tüm varlığını emanet ettiği Harewood Dükü Julian Benedict Wharton tarafından bir fahişe olarak görülmek gibi korkunç bir yanılgının kurbanı olmuştu.

Ve talih, karşısına dayanılmaz bir intikam fırsatı çıkardı. Herkesin çekindiği bu tehditkâr ve gizemli adama yapılan cinayet suçlamasını ispatlayacaktı. Oysa Julian'ın en yakınına kadar sızmayı başardığında, kalbinin müthiş bir sınanmaya tabi tutulacağından habersizdi.

Gönlünü bir kez daha bu cazibeli adama kaptırmayacağına söz vermek ise gölgesine sığındığı bir yalandan öteye gidemeyecekti!
tugce junn

tugce junn

@tugcejunn

İlk önce sayın yazarımızı tebrik etmek istiyorum, kendisinin ilk kitabı olmasına rağmen müthiş bir kitap olmuş. Gerek konusu ile gerek anlatımı gerekse kurgusu ile harika bir kitaptı. Bu kitap gerçekten bu yılının En İyi Çaylak Yazarı Ödülünü ASUDE’ ye veriyorum.
Yerli bir yazarın o dönemin özellikleri anca bu kadar harika anlatılabilirdi. O geçmiş günleri sanki şuan yaşıyormuş hissini her sayfasında hissettim. Kitabın kapak resminin mükemmel olduğunu söyleme gerek yok herhalde herkes mutlaka öyle düşünüyordur.
‘’ Bir Başkaldırıdır Aşk. Önce İsyancısını Yıkar…’’ bu cümle kitabı elime ilk aldığımda beni çok ama çok etkiledi. Söz bile beni al diyordu yani kitap . Kitaba hayran bırakan en önemli şeylerden biri ise sıkıcı ilk elli sayfa sendromumu ben yaşamadım ve bir çok arkadaşım böyle düşündükleri söylediler.
Kitapta beni en çok etkileyen şey kadın karakterdi. Genellikle okuduğum historical kitaplarda kadın karakterlerinde pek hoşlanmam, hoşlandıklarım çok azdır. Hoşlandığım hatta hayran olduğum kadın karakter Evelyn oldu, bu kız tam benlikti. Gerek aşkı ile gerek cesaretti, gerek annelik duygusu ile çok süper bir kadın karakterdi. Ve tüm genç kızların kalbini feht eden yakışıklı, gizemli, karizma Harewood Dükü Julian Benetdict Wharton , bu adamın ismi bile beni kendimden geçiriyor kitabı okurken bile salyalarım akıtarak okudum, bazen yüzümde şapşal bir gülümse ile okuduğum da çok fark ettim. Zaten kitabı üç saatte bittirdim, o kadar sürekleyici bir kitaptı. Julian ie Evelyn aşkı benim için harika ötesiydi ama Julıana kızdığım yerlerde vardı tabi ki de size buradan anlatmak isterim ama okumayan insanlar vardır spoi vermek istemem. Evelyn aşkı benim için gerçekten mükemmel anlatılmış, yaptığı fedakarlıklar, sevgisi hele sevdiği adam için yaptığı en son şey kesinlikle bu kadına ‘’ aşk kadını’’ ismini vermek istiyorum.
Zaten kitapta beni şok içinde bırakan bir bölüm vardı ki hiç beklemediğim bir şey oldu ve gerçekten yüzümdeki şaşkınlıkla beraber ‘’ VAY BE, HARİKA, İNANAMIYORUM, BU KADAR OLUR MUHTEŞEM’’ dedim yani verdiğim tepkiler bunlardı.
Ve kitabın en şirin her dakika kahkaha atmama yarayan küçük sevimli Albert ay Allahım hayattımda böyle tatlı yaratık okuduğumu bilmiyorum yani. Harika bir çocuk bir karakter olmuş , kitap bu küçük ufaklık için bile okunur yani … Herkesin kesinlikle okuması ve arşivde bulunması gerekiyor, tüm roman okuyucularına kesinlikle öneriyorum bu kitabı mutlaka okumalısınız
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 1 yorum
perihan akkoyun (@perihanakkoyun)
ilk olarak pabucumun ajanı ile bende tanımıştı sonra dikkat aşk cıkabilir gül ve avcı sı birtürlü bulamamıştım sonra dayanamayı internetden getitirdim iyikide daha fazla zaman kaybetmeden getittirmişim gercekten kalemi güçlü bir yazar espirileri kitabın kahramanlarının birbirine olan diyolakları çok iyi ASUDE senin iyi bir takıpcin olacagim :)
08.09.14 beğen cevap
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

TERS KÖŞE...
Ters köşe olduğum bir romanı bitirmiş bulunuyorum. Bir seneye yakın kütüphanemde olup okumaya elimin gitmediği bir romandı. Bu kitaba ve yazara karşı tabularım vardı. Çünkü bu kitabı yoğun bir aşk barındırıyor diye düşünüp beklettim bayağı. Evet, tam da düşündüğüm gibi yoğun bir aşk işleyişi var. Lakin, bu kitap aşkı klasik bir dilde anlatmamış, bu kitap aşkı okunabilir olarak yansıtmış. İlk başta sırf aşk romanı olarak görünüyor gerek kapak tasarımından, gerekse tanıtım bülteninden... Ama kitabı okudukça sayfalarını çabuk çabuk geçmek istedim çünkü bir sonraki sayfada ne yazdığını merak ediyordum. Kitabın konusuna değinecek olursam; bir gecelik heves olarak başlayıp, platonik bir aşka dönüşen sonrasında intikam için mürebbiye olarak aşık olduğu adamın malikanesinde işe başlayan bir kadının çetrefilli ve bir o kadar da karmaşık olan hayatını anlatıyor. Roman aşkla birlikte; tutkuyu, ihtirası, kıskançlığı, gururu, intikamı ve fedakarlık duygularını etkileyici bir biçimde yansıtmış. Peki, ya kitapta hiç kusur yok mu? Tabi ki az da olsa kusurlu bir işleyişte var. Yazar bazı sayfalarda fazlaca ayrıntıya girmiş. Bu ayrıntıları kısa tutabilirdi ama fazla da göze batan bir hata olarak görmedim ayrıntıları. Okumanızı tavsiye ederim.
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Bir türk yazarın bu kadar güzel bir Historical yazabileceğine hayatta inanmazdım,ama Asude muhteşem kalemini konuşturmuş, yazarın okuduğum ilk romanıydı hem kitaba hem karakterlere bayıldım, :)

Julian Benedict Wharton sert görünen, sürekli öfkeli her an bağırıp çağırmaya hazır bir adam, üstelikte dediğim dedik : )

Evelyn Rose Drummond , zeki, güzel ve dedektifçilik oynamaya pek meraklı tatlı mı tatlı bir kadın, Julian'ı ilk gördüğü anda aşık oldu, geçirdikleri tek bir gecenin ardından hiç umulmadık olaylar zinciri sonucu genç adam onun hayatının merkezine haline geldi , üstelik o tek gece çokta güzel anılar barındırmıyordu zira Julian çok sarhoştu , genç kadını bir fahişe sanmıştı ve yüzünü bile hatırlamıyordu ..

Dedektif olan amcasıyla birlikte çalışan Evelyn'in karşısına bir cinayet davası çıktığında birinci derece suçlunun bizzat sevdiği adam olacağını nereden bilebilirdi..

Ve bu durumda yapacağı tek bir şey vardı sevdiği adamın suçsuzluğunu ispatlamak :)

Julian'ın sert görünüşünün altındaki duygulu adam ve Evelyn'in aşkından hiç vazgeçmeyişi , tüm tehlikeleri göze alması çok hoşuma gitti, genç adamın o duygu dolu sesiyle Rosa deyişi kalbinizi delip geçiyor :))

Zekice yazılmış satırlar arasında kaybolup gidiyorsunuz :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Aleyna Veyisoğlu

Aleyna Veyisoğlu

@aleynaeser

Yeni ve harika yazarlarımızdan olan ASUDE'nin ilk kitabı.Başlarda ASUDE'yi gerçekten tanımıyordum.Onu ilk Wattpad' de tanıdım.Daha sonra ise Pabucumun Ajanını okudum.ASUDE'nin kalemine gerçekten hayranım.Bu kitap bir Türk Yazarının Kaleminden okuduğum en iyi eski dönem kitabı.Bir an içimden gerçekten ben bir Türk Yazarının mı kitabını okuyorum diye düşündüm.Biz Türkler bence kendi yazarlarımızın yeteneklerini görmüyoruz.Hep yabancı yazarların yeteneklerini görüyoruz.Tabi ben bunu bu dönem gençleri için söylüyorum.Bu kadar harika yazarlarımız varken neden hala yabancı yazarlara bakalım ki.Yeni yazarlarımıza kesinlikle destek olmamız lazım.Sonuçta onların başarıları Türkiye'nin başarısı demek.Birçok ülke kendi yazarlarını fazlasıyla destekliyor.Bizim de onlardan bir eksiğimiz olmadığına göre biz de destekleyelim.Lütfen bu yazdıklarımı dikkate alın.:)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Gül ve Avcı bitti...Bir 500 sayfa daha olsa okuturdu kendini. Tek kelimeyle mest oldum. Keşke hiç bitmeseydi dediğim bir hikayeydi. Kitaba başladığınız an sizi içine çekiyor ve bitirmek için elinizden bırakmıyorsunuz. Kurgusuyla , kahramanlarıyla her şeyiyle çok sevdim bu kitabı. Küçük Albert'a ise bayıldım. Onun o haylazlıkları ve büyümüşte küçülmüş hallerini okumak çok zevkliydi. Evelyn Rosa Drummond, ismine bayıldım. Özellikle Julian'ın "Rosa" diye seslenmesi çok hoştu. Julian'ın Rosa'sı...
"Bir başkaldırıdır aşk .Önce isyancısını yıkar." Sırf bu kelime ve muhteşem kapağı ile alınıp okunur bu kitap. Kapak resmine bayıldım! İnsan oturup saatlerce izlemek istiyor. En azından bende bu hissi uyandırdı. Kütüphanemde en güzel köşeye sahip olacak. (=
http://hayalperestinzamanyolculugu.blogspot.com.tr/2014/05/gul-ve-avc-yorum.html
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Gül ve Avcı - S41

Cheapside'ın üç terzisinden biri olan Yarım Kulak Owen'ın yetenekleri, birer leydi ve lord kıyafeti yapmak için noksan kalsa da, aldığı parayla en iyi işçiliği çıkarmıştı.Büyük gün geldiğinde Evelyn'e buz mavisi, basit muslinden gösterişsiz bir elbise, Desmond'a ise kalitesiz kumaştan uzun smokin dikmeyi başarmıştı. Evelyn saçları için dağınık topuz yapmakta son derece başarılı olarak, sırı dökülmüş aynaya bakıyordu. Bayan Trent'in tembihlediği gibi yanaklarına çimdik atmış ve kızarıklıklar güzel bir iz bırakmıştı yüzünde.
Chan tarafından eklenmiştir.
Chan

Chan

@chamalglchan

Seni seviyorum, Lord Wharton. Bunun için bana ne yaparsan yap umurumda değil. Her şeyime sahipsin ve her şeyimi alabilirsin. Canımı bile! Ama aşkımı benden alamazsın. Buna karışamazsın. İzin vermem.
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Sana dair her şey benim zaafım, benim en güçsüz yanım sensin.”..
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
164
KİTAP
Kadınların Okuması Gereken Kitaplar
Kadınları, yaşam tarzlarını, duygularını ve erkeklerden farklarını anlatan, her kadının içinde kendisinden bir parça bulacağı...
84
KİTAP
Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar
Aşkın gücüne inananların ve aşksız yaşayamam diyenlerin mutlaka okuması gereken en romantik kitapları bu listede paylaşıyoruz...