up
ara
‹ Gül ve Avcı

Gül ve Avcı Kitap İncelemeleri

Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

TERS KÖŞE...
Ters köşe olduğum bir romanı bitirmiş bulunuyorum. Bir seneye yakın kütüphanemde olup okumaya elimin gitmediği bir romandı. Bu kitaba ve yazara karşı tabularım vardı. Çünkü bu kitabı yoğun bir aşk barındırıyor diye düşünüp beklettim bayağı. Evet, tam da düşündüğüm gibi yoğun bir aşk işleyişi var. Lakin, bu kitap aşkı klasik bir dilde anlatmamış, bu kitap aşkı okunabilir olarak yansıtmış. İlk başta sırf aşk romanı olarak görünüyor gerek kapak tasarımından, gerekse tanıtım bülteninden... Ama kitabı okudukça sayfalarını çabuk çabuk geçmek istedim çünkü bir sonraki sayfada ne yazdığını merak ediyordum. Kitabın konusuna değinecek olursam; bir gecelik heves olarak başlayıp, platonik bir aşka dönüşen sonrasında intikam için mürebbiye olarak aşık olduğu adamın malikanesinde işe başlayan bir kadının çetrefilli ve bir o kadar da karmaşık olan hayatını anlatıyor. Roman aşkla birlikte; tutkuyu, ihtirası, kıskançlığı, gururu, intikamı ve fedakarlık duygularını etkileyici bir biçimde yansıtmış. Peki, ya kitapta hiç kusur yok mu? Tabi ki az da olsa kusurlu bir işleyişte var. Yazar bazı sayfalarda fazlaca ayrıntıya girmiş. Bu ayrıntıları kısa tutabilirdi ama fazla da göze batan bir hata olarak görmedim ayrıntıları. Okumanızı tavsiye ederim.
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Melda Doğan

Melda Doğan

@meldadogan

İnadına aşk...
Off diyorumm başka bir şey demiyorum :)

Pabucumun ajanı serisinden sonra benzer konu fakat bambaşka bir tat..

1800 lü yıllarda Londra'da karısını öldürmek ile suçlanan bir lord ve bu lordun suçunu ispat etmeye çalışan genç bir kız .. Julian ve Rosa !
Aralarındaki çekim ,tutku,aşk,öfke,macera....

Bence mutlaka okumalısınız...
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
ayça erbulak

ayça erbulak

@aycaerbulak

OKUYUN
Yazarın ilk kitabı olduğuna inanmak zor. Çünkü çok güçlü bir kalem ve çok farklı bir hikaye. Masal tadında bir aşk ama hikayenin atmosferi masaldan uzak oldukça gerçekçi. Londra sokaklarında gezip, o hayatı size yaşatıyor. Kitabın konusunu oluşturan cinayet olayı ise mükemmel bir kurguyla yazılmış. Tavsiye ederim. Okuyun
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
gülfer aykutlu

gülfer aykutlu

@gulfer

Kitabın hemen hemen yarısından sonra resmen yokuş aşağı idi. Karekterler çok gerçek ,çok güçlü. Aralarındaki aşk ve tutku muhteşem. Julian'ın Rosa demesi hala kulaklarımda çınlıyor :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Elif Ince

Elif Ince

@elifince

Okudugum ilk türk historical roman..
Almanca historical okumasini cok severim ama türkcesini hic denememistim hele bir türk yazarin yazdigi bir historicali :)

Ben genelde okudugum romanlarda erkek karakteri daha cok severim (güclü karakter okumayi sevdigim icin)..
Kadinlar daha aglak, daha cit kirildim, pisirik olurlar veya fazla nazli vs iste tipik kadin karakteri..
Ama bu romanda nasil harika bir Kadin karakter yaratmis Asude..
Evelyne bayildim hatta Juliandan daha cok sevdim.. Alberte diyecek laf yok zaten :)
Romanin sonuna dogru farkli birseyden süphelenmistim ama spoiler vermek istemiyorum
Süphelendigim olay olmadi aksine hic bekledigim gibi bitti sonu sasirticiydi..

Sonuc olarak cok cok begendim ve Asudenin diger kitaplarini okumak icin sabirsizlaniyorum :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Berivan Ateş

Berivan Ateş

@berivanates

ÇOK GÜZELDİ
normalde ben tarihi aşkları sevmem fakat bu kitaba ba-yıl-dım inanılmaz güzel bir kitap okumanızı şiddetle tavsiye ederim puanım: 5/5
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

Bir türk yazarın bu kadar güzel bir Historical yazabileceğine hayatta inanmazdım,ama Asude muhteşem kalemini konuşturmuş, yazarın okuduğum ilk romanıydı hem kitaba hem karakterlere bayıldım, :)

Julian Benedict Wharton sert görünen, sürekli öfkeli her an bağırıp çağırmaya hazır bir adam, üstelikte dediğim dedik : )

Evelyn Rose Drummond , zeki, güzel ve dedektifçilik oynamaya pek meraklı tatlı mı tatlı bir kadın, Julian'ı ilk gördüğü anda aşık oldu, geçirdikleri tek bir gecenin ardından hiç umulmadık olaylar zinciri sonucu genç adam onun hayatının merkezine haline geldi , üstelik o tek gece çokta güzel anılar barındırmıyordu zira Julian çok sarhoştu , genç kadını bir fahişe sanmıştı ve yüzünü bile hatırlamıyordu ..

Dedektif olan amcasıyla birlikte çalışan Evelyn'in karşısına bir cinayet davası çıktığında birinci derece suçlunun bizzat sevdiği adam olacağını nereden bilebilirdi..

Ve bu durumda yapacağı tek bir şey vardı sevdiği adamın suçsuzluğunu ispatlamak :)

Julian'ın sert görünüşünün altındaki duygulu adam ve Evelyn'in aşkından hiç vazgeçmeyişi , tüm tehlikeleri göze alması çok hoşuma gitti, genç adamın o duygu dolu sesiyle Rosa deyişi kalbinizi delip geçiyor :))

Zekice yazılmış satırlar arasında kaybolup gidiyorsunuz :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
perihan akkoyun

perihan akkoyun

@perihanakkoyun

evelyn rosa ve julian birbirleriyle zıt karekterlerterler ama birbirlerine süper uym saglıyorlardı zevkle okudum kitabı yazarımız ASUDE hanıma teşekurler bize böyle dokunaklın aşk romanı yazdıgı için :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Aleyna Veyisoğlu

Aleyna Veyisoğlu

@aleynaeser

Yeni ve harika yazarlarımızdan olan ASUDE'nin ilk kitabı.Başlarda ASUDE'yi gerçekten tanımıyordum.Onu ilk Wattpad' de tanıdım.Daha sonra ise Pabucumun Ajanını okudum.ASUDE'nin kalemine gerçekten hayranım.Bu kitap bir Türk Yazarının Kaleminden okuduğum en iyi eski dönem kitabı.Bir an içimden gerçekten ben bir Türk Yazarının mı kitabını okuyorum diye düşündüm.Biz Türkler bence kendi yazarlarımızın yeteneklerini görmüyoruz.Hep yabancı yazarların yeteneklerini görüyoruz.Tabi ben bunu bu dönem gençleri için söylüyorum.Bu kadar harika yazarlarımız varken neden hala yabancı yazarlara bakalım ki.Yeni yazarlarımıza kesinlikle destek olmamız lazım.Sonuçta onların başarıları Türkiye'nin başarısı demek.Birçok ülke kendi yazarlarını fazlasıyla destekliyor.Bizim de onlardan bir eksiğimiz olmadığına göre biz de destekleyelim.Lütfen bu yazdıklarımı dikkate alın.:)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Esin Kapucu

Esin Kapucu

@esinkapucu

Pabucumun Ajanı sayesinde tanıştığım Asude'yi, Dikkat!Aşk Çıkabilir ile biraz daha sevmiştim. Bu yüzden elimde olmadan kendimi yazarın ilk kitabı olan Gül ve Avcı'yı okurken buldum. Açıkçası bir Türk'ün ağzından yabancı bir ülkeye ait bir romanı okumaya ön yargılarımla az çok karşı olsam da hayran olmadan ve kıskanmadan edemedim. Bence çok başarılıydı. Kurgusu akıcı, karakterleri yer yer sinirden delirtse de sevimli ve sempatikti. Nasıl bittiğini anlamadım bile :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Gül ve Avcı bitti...Bir 500 sayfa daha olsa okuturdu kendini. Tek kelimeyle mest oldum. Keşke hiç bitmeseydi dediğim bir hikayeydi. Kitaba başladığınız an sizi içine çekiyor ve bitirmek için elinizden bırakmıyorsunuz. Kurgusuyla , kahramanlarıyla her şeyiyle çok sevdim bu kitabı. Küçük Albert'a ise bayıldım. Onun o haylazlıkları ve büyümüşte küçülmüş hallerini okumak çok zevkliydi. Evelyn Rosa Drummond, ismine bayıldım. Özellikle Julian'ın "Rosa" diye seslenmesi çok hoştu. Julian'ın Rosa'sı...
"Bir başkaldırıdır aşk .Önce isyancısını yıkar." Sırf bu kelime ve muhteşem kapağı ile alınıp okunur bu kitap. Kapak resmine bayıldım! İnsan oturup saatlerce izlemek istiyor. En azından bende bu hissi uyandırdı. Kütüphanemde en güzel köşeye sahip olacak. (=
http://hayalperestinzamanyolculugu.blogspot.com.tr/2014/05/gul-ve-avc-yorum.html
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Betül Eldoğan

Betül Eldoğan

@betuleldogan

Tek solukla okudum, elimden bir an bile düşmedi :)
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Şeyma Göze

Şeyma Göze

@seymagoze

"Türk yazardan harika bir tarihi aşk romanı :) Karakterlerin işlenişi mekan tasviri ve betimlemeler harika.Sizi sanki o an orada oldugunuza inandıracak kadar da gerçekçi,bu bakımdan bir ilk roman olduğuna inanmak gerçekten zor.Ben bu kitaptan sonra yazarı takibe alıyorum umarım en kısa zamanda yeni kitapları da kitaplığımda yerini alır."
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Nur

Nur

@nurmelek

Eğlenceli, kalemi sağlam, okunmaya değer
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
tugce junn

tugce junn

@tugcejunn

İlk önce sayın yazarımızı tebrik etmek istiyorum, kendisinin ilk kitabı olmasına rağmen müthiş bir kitap olmuş. Gerek konusu ile gerek anlatımı gerekse kurgusu ile harika bir kitaptı. Bu kitap gerçekten bu yılının En İyi Çaylak Yazarı Ödülünü ASUDE’ ye veriyorum.
Yerli bir yazarın o dönemin özellikleri anca bu kadar harika anlatılabilirdi. O geçmiş günleri sanki şuan yaşıyormuş hissini her sayfasında hissettim. Kitabın kapak resminin mükemmel olduğunu söyleme gerek yok herhalde herkes mutlaka öyle düşünüyordur.
‘’ Bir Başkaldırıdır Aşk. Önce İsyancısını Yıkar…’’ bu cümle kitabı elime ilk aldığımda beni çok ama çok etkiledi. Söz bile beni al diyordu yani kitap . Kitaba hayran bırakan en önemli şeylerden biri ise sıkıcı ilk elli sayfa sendromumu ben yaşamadım ve bir çok arkadaşım böyle düşündükleri söylediler.
Kitapta beni en çok etkileyen şey kadın karakterdi. Genellikle okuduğum historical kitaplarda kadın karakterlerinde pek hoşlanmam, hoşlandıklarım çok azdır. Hoşlandığım hatta hayran olduğum kadın karakter Evelyn oldu, bu kız tam benlikti. Gerek aşkı ile gerek cesaretti, gerek annelik duygusu ile çok süper bir kadın karakterdi. Ve tüm genç kızların kalbini feht eden yakışıklı, gizemli, karizma Harewood Dükü Julian Benetdict Wharton , bu adamın ismi bile beni kendimden geçiriyor kitabı okurken bile salyalarım akıtarak okudum, bazen yüzümde şapşal bir gülümse ile okuduğum da çok fark ettim. Zaten kitabı üç saatte bittirdim, o kadar sürekleyici bir kitaptı. Julian ie Evelyn aşkı benim için harika ötesiydi ama Julıana kızdığım yerlerde vardı tabi ki de size buradan anlatmak isterim ama okumayan insanlar vardır spoi vermek istemem. Evelyn aşkı benim için gerçekten mükemmel anlatılmış, yaptığı fedakarlıklar, sevgisi hele sevdiği adam için yaptığı en son şey kesinlikle bu kadına ‘’ aşk kadını’’ ismini vermek istiyorum.
Zaten kitapta beni şok içinde bırakan bir bölüm vardı ki hiç beklemediğim bir şey oldu ve gerçekten yüzümdeki şaşkınlıkla beraber ‘’ VAY BE, HARİKA, İNANAMIYORUM, BU KADAR OLUR MUHTEŞEM’’ dedim yani verdiğim tepkiler bunlardı.
Ve kitabın en şirin her dakika kahkaha atmama yarayan küçük sevimli Albert ay Allahım hayattımda böyle tatlı yaratık okuduğumu bilmiyorum yani. Harika bir çocuk bir karakter olmuş , kitap bu küçük ufaklık için bile okunur yani … Herkesin kesinlikle okuması ve arşivde bulunması gerekiyor, tüm roman okuyucularına kesinlikle öneriyorum bu kitabı mutlaka okumalısınız
ataç ikon Gül ve Avcı
kitaba 10 verdi
1 beğen · 1 yorum
perihan akkoyun (@perihanakkoyun)
ilk olarak pabucumun ajanı ile bende tanımıştı sonra dikkat aşk cıkabilir gül ve avcı sı birtürlü bulamamıştım sonra dayanamayı internetden getitirdim iyikide daha fazla zaman kaybetmeden getittirmişim gercekten kalemi güçlü bir yazar espirileri kitabın kahramanlarının birbirine olan diyolakları çok iyi ASUDE senin iyi bir takıpcin olacagim :)
08.09.14 beğen cevap
/ 2