up
ara

Çanakkale Okunmamış 40 Mesajın var

Çanakkale Okunmamış 40 Mesajın var Konusu ve Özeti

Çanakkale Okunmamış 40 Mesajın var
Çanakkale Okunmamış 40 Mesajın var kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: 40'lar Kulübü
ISBN:
Sayfa: 106 sayfa
Kısa bir yolculuk ile uzun bir serüvene çıktık bu kitabımızda. Toprağının her metrekaresi binlerce şehidimizin kanıyla sulanan Çanakkale idi durağımız. Zamanı geri aldık ve 1915’e, belki de tarihin en acı günlerine; en kanlı savaşına tercüman olmaya çalıştık. Yetim kalan çocuklar, eşler, nişanlılar, anneler, babalar, kardeşler ve sevdalılar seslendi tarihten. Kimi cepheden memleketine yazdı özlemlerini, kimi cepheye gönderdi en güzel dualarını.
ABDURRAHİM TURAL

ABDURRAHİM TURAL

@abdurrahimtural

"doya doya geziyorum çayırlarda,her ağaçtan bir parça gölge alıyorum,tepenin arkasında açan o renkli çiçeklerin kokusunu içime çekiyorum derin derin." (ÇANAKKALE OKUNMAMIŞ 40 MESAIN VAR 1 - 5 E.E.)

"o zamanların gönülleri iman ile techiz edilmiş mübarek anaları,kuzularının saçlarına kına yakarmış,başını vatanına feda et niyeti ile mektup yazarken de kınalı kuzum diye hitap ederlermiş." (ÇANAKKALE OKUNMAMIŞ 40 MESAIN VAR 31 - 95 A.D..)
0 yorum
Seyda Özmen

Seyda Özmen

@seydaozmen

Ey vatanıma sahip çıkan, şehit kanıyla boyanıp, gül kokan şanlı memleket. Kim bilir kaç kişinin sevdasını gömdün toprağa, kaç kişiyi şehitlik mertebesine ulaştırdın, kim bilir? Sen ki, destan yazdın toprak için. Sen ki, Allahu Ekber nidalarıyla doldun taştın... Bilmem seni anlatmaya nasıl yetsin hâl? (36. Mektup)
0 yorum

Çanakkale Okunmamış 40 Mesajın var - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle