up
ara

Yedi Güzel Yıl

Yedi Güzel Yıl Konusu ve Özeti

Yedi Güzel Yıl
Gazze Blues kitabının da yazarı Etgar Keret tarafından kaleme alınan Yedi Güzel Yıl kitabı İngiliz - İrlanda, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Siren Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055903480 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yedi Güzel Yıl isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Avi Pardo çevirmiştir. Yedi Güzel Yıl kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Avi Pardo
Yayınevi: Siren Yayınları
ISBN: 9786055903480
Sayfa: 152 sayfa
"Sayfaları çevirip duruyorsak, Keret'in sesini duymaya devam etmek istediğimizdendir." -San Francisco Chronicle-Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü'nün mucidinden, gündelik yaşamın göbeğinden kopma, deli dolu ve 'neredeyse gerçek' öyküler. Çağdaş edebiyatın ele avuca sığmayan dâhi çocuğu Etgar Keret, bu kez kendi hayatının son yedi yılına kesikler atıyor ve anlattıkları, öykülerindeki kurmaca karakterlerin başlarına gelenleri pek aratmıyor. Yedi Güzel Yıl, savaşla sınanan bir dünyada sonlar ile başlangıçların iç içe olduğu, yaşam da denen komik trajedinin tüm tezatlarını bir bir ortaya koyuyor ve ironi, en tehlikeli durumlardan sağ çıkmayı her zaman mümkün kılıyor. Etgar Keret, Yedi Güzel Yıl'da yine yapacağını yapıyor ve kaybedenlerin sefaleti ile asaletini benzersiz bir mizah duygusu ile pırıl pırıl parlatıyor; çocuklar kahkahalar eşliğinde füze parçaları topluyor, düşler kâbuslara karışıyor ve müdanasız hayatın darbeleriyle cilveleri, durmaksızın köşe kapmaca oynuyor.Yedi Güzel Yıl, hepsi bir yana, Etgar Keret'in bir yazar, bir eş, bir baba ve bir oğul olarak yaşamının öyküsünü, tüm güzellikleri ve dehşetiyle okurunun kalbine kazıyor. "Keret, müthiş bir yazar. Yeni kuşağın sesi." -Salman Rushdie-

Yedi Güzel Yıl - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Mihrimah Özlem K

Mihrimah Özlem K

@mihrimahozlemk

“Diğer yerlerde yaşayan insanlara kıyasla Ortadoğu’dakiler fani olduklarını daha derinden hissederler ve bu da nüfusun büyük bir kısmının,bu dünyada kalan zamanlarını boşa harcamaya çalışan yabancılara karşı saldırgan eğilimler geliştirmesine neden olur.”
ataç ikon Yedi Güzel Yıl
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum