up
ara

Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kitap

Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kitap Konusu ve Özeti

Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kitap
Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kitap kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Okuyan Us Yayın
ISBN: 9786055134266
Sayfa: 332 sayfa Basım Tarihi: 2012
OKUR ÖDÜLLERİ 2013 DENEME/HATIRA KATEGORİSİ BİRİNCİSİ

"Ne anneler, ne eski sevgililer ne de etrafta dolanan s.tükler! Bu kez başaracam, bu kez o duvağı takcam! Hiçbir şey önüme engel olamayacak… Sen bile! Kaderimde yokmuş, falımda çıkmıyormuş, o adam bana göre değilmiş… Hiiiiiiiiiç anlamam, dinlemem, o adam buraya gelecek! Ayy hadi inşallah!"

"İskambil kâğıtlarından ev yapıyorum kendime Vale'yi saklıyorum, Kız'ı kıskanıyorum, As'la hayaller kuruyorum. Hep birşeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kâğıttan evin içine bir türlü sığamıyorum…"

Bu kitabın okuyucularına bir uyarısı olsaydı, o da "Pucca bu, anılarını mutlaka okuyun ama sakın ola ilişkinizde uygulamayın!" olurdu… Sosyal Medya'nın kraliçesi Pucca, 4. kitabı Ay Hadi İnşallah'ta yine kadın zekâsını, komikliğini, sinsiliğini, şaşkınlığını ve hani o bildiğimiz, "Ne onunla ne onsuz!" aşkı en yalın haliyle yazdı… İlk kitabından itibaren başına gelen her şeyi tüm samimiyetiyle anlatıp çoğu zaman, "Sanki beni anlatmışsın…" dedirten Pucca'nın günlüğünde bu kez en bilinen aşkı Ceri ile olan hikâyesini okuyacağız.

Her durumdan bir kavga çıkaran, her kavgada ayrılan, her ayrılıktan 10 dakika sonra barışan Pucca ve Ceri'yi okurken, bakalım siz hangi tarafta yer alacaksınız?

Pucca evlilik mücadelesine 4. kitabı olan Ay Hadi İnşallah ile devam ediyor ve Pucca Günlük serisine bir yenisini daha ekliyor.

Pucca 4. kitabında da yine amansız evlilik ve koca bulma macerasına devam ediyor. Bu sefer duvağı takmaya kararlı olan ve bunun için tüm engelleri aşmaya kararlı olan Pucca bu kez kader, fal da dinlemiyor ve kendi kaderini kendi yazmaya karar veriyor.
merci dieu

merci dieu

@mercidieu

anti depresan
pucca nn yazdığı her şeyi okudum. Çok mu ' bilgili' hayır hayatına anlam mı katıyor hayır veya düşüncelerinde bi farkındalık mı yaratıyor hayır. AMAAAA moralin bozuksa isyandaysan Allah ım neden hep ben diyosan al pucca nın kitabını gözlerinden yaş gelene kadar gül eğlen. Bu kadar samimi içten bi kitap görmedim. Evet kızlarda küfreder kızlarda kötü düşünür hep melek bayan imajından sıkılmıştık. Ve bi hayat mücadelesi felan ben tüm morali bozuk arkadaşlarıma anti depresan önerir gibi pucca nın kitaplarını öneriyorum.Kültürel gizemli edebi manevi o kadar çok kitap yazarı var kii ama pucca benim gözümde tekten.Karakterini sevmiyorum yaptığı şeyleri takdir de etmiyorum ama onu okumak onunla hinlikler düşünmek küfretmek o kadar güzel ki... iyi ki yazmış
1 yorum
Bibliyofil... (@cas)
ales, yds gibi sınavlara bikaç gün kala yormadan güzel idare ediyor, ösym'nin kapısına düştükçe seriyi bitirdim
18.12.15 beğen cevap
H. Alper KIRICI

H. Alper KIRICI

@halperkirici

Valla sanrım bu edebiyat akımını sevdirdi Pucca bana. İşin ilginci boş, anlamsız gülgeç diye nitelendirdiğim kitaplar şimdi cidden faydalı okunması gerekenler seviyesine yükseldi. Bu sabah küçük oğluma kız meselelerinde sakınması gerekenler, yapması gereken manevralar konusunda öğütler verirken Pucca kaynağını kullanırken yakaladım kendimi.
Demek ki fayda görebilmek için seriyi okumak gerekiyormuş.
Sevgiyle kal Pucca. Gönülden Tavsiye ederim. İyi okumalar.
Not: Kitap sonunda benzer kitapların listeside verilmiş şimdi onlara saracam galiba.
0 yorum
Cemil ADAK

Cemil ADAK

@cemiladak

Rezalet bir kitap! En sok merak ettirip bana bu kitabı aldırmayı başardılar. Ki yüz binlerce okuru da ikna edici tanıtımları ve "fısıltı gazeteleri" çok yaygın... Keyfen "acaba ne okusam?" dediğiniz zamanlarda dahi okunacak bir kitap değil. Edebi açıdan hiç bir değeri yok. Popüler kültür denilen şu şeyin etkisiyle ve kitle psikolojisi ile okunan bir eser ve asla okunması gereken kitaplar listesine girmeyecektir. Girerse bu inan bana haksızlık olur.
0 yorum
Zamska

Zamska

@zamska

Pucca harika kahkaha dolu dobra azıcık da hüzünlü bi kitap yazmış. Her zamanki pucca havasında. Biraz yalancı biraz huysuz kıskanç kavgacı... Ceri ile hikayesine kadığı yerden devam ediyor. okurken çok çok eğlendim. Aklı yine her zamnki gibi karışık ve fazlaca paranoyaktı. bu kitabında bolca kendini keşfetme çabaları vardı. insanın iç sesinin altyazısı gibi.. Ay Hadi İnşallah! http://zamskaa.blogspot.com/2013/11/pucca-ay-hadi-insallah.html
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Pucca Kim Aga?
Kitabı okumadım. okumayı da düşünmüyorum. Burada kitabı övenleri de eksiledim. Kitabı tenkit etmem için okumama gerek yok. Pucca kim olum. Basit bir zırtapoz. Buna verdiğiniz paraya ayrı okuduğunuz vakte ayrı yazık . Benim de bu incelemeye ayırdığım vakte yazık. bu tip insanları okuyup para kazandırıp sanki çok matah bir şeymiş gibi tepemize çıkarmayın allah aşkına. Bu mu yani? Bu da kendine yazar diyor Ahmet Hamdi de...
1 yorum
İlkin (@ilkink)
Kitabı sevmeyebilirsin, anlarım. Yazarı sevmeyebilirsin, anlarım. Ama kitaba karşı hele ki okumadan böyle itamlarda bulunman çok yanlış. Sonuçta o yazarın da binlerce seveni var. Sen başkalarının sevdiklerine böyle ağır itamlarda bulunursan, hiç kusura bakma ama onlar da gelir senin sevdiklerine böyle ağır sözler söyler, aşağılarlar. Tamam, kitabı okudum, pek bir edebi yönü yok. Zaten kitap edebiyat kitabı değil. Bunun için yazılmamış. Kadın kendi anılarını yazmış, çok beğenilmiş ve kitaba çevrilmiş. İnsanlar da beğenip almışlar. Şahsen bende çok eğlendim. Tamam çok ağır bilgiler, edebi sanatlar filan içermiyor olabilir, ama sadece eğlendim. Edebi bir kitap istediğimde de gidip bu konuda iyi olan yazarlar okuyorum. Herkesin bir tarzı var sonuçta. Hani derler ya 'Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır' diye. Bu da o hesap. Hiç kusura bakma ama sen kalkıp da kimsenin zevklerini böyle aşağılayamazsın. Beğenmediysen, beğenmedim de geç. Sonuçta beğenmemek suç değil. Ama gidip de insanların sevdiği birisine zırtapoz demen, vakitlerine ve paralarına yazık ettiklerini söylemen yanlış. Sonuçta bu onların seçimi. Yazarı sevmiş ki bu kadar kitabını almış. He evet bazen gerçekten çok yüceltip tepemize çıkarıyorlar ve o insanları da ego manyağı yapıyorlar doğru. Ama insanların seçimlerini bu kadar yargılayamazsın. Sonuçta kadın da oturup yazmış, saygı duymalısın.
04.11.15 beğen cevap

Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kitap - S41

ilgilenmiyorlar. Lan oğlum burası sizin işten... Ne bileyim okuldan sonra iki tek atıp, mutlu olduğunuz yer değil miydi? Bizim Kıbrıs Şehitleri gibi bi nevi işte, ne yapıyorsunuz siz, insan bira içmek için bu kadar hızlı hareket eder mi. Hep zamanla yarışları var sanki, omzum göçtü kaç tane omuz yedim bilmiyorum.

Dandik bir Samsung telefonum var, fotoğraf çekmek istiyorum ama nafile, neresini çekeyim. Yolun ortasında durduğun an, düzeni bozdum diye ezip geçecekler sanki beni. Bir süre sonra zaten yolda yürüyenler insan gibi gelmemeye başladı. Hepsi sırf kalabalık etsin diye oraya konulmuş robotlardı sanki. Etrafa bakmada sadece hedefe kitlenmiş bir şekilde bakan dümdüz yürüyen ve yoluna çıkan herkesi ezmeye yönelik kurulmuş robotlar.
Kübra Koftar tarafından eklenmiştir.
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Daha ileriye gitmek için bir adım geri gitmek gerek.
0 yorum
Zeynep Yücel

Zeynep Yücel

@malinapren

Ne zaman hayal kurmayı bıraktım,o zaman kendimi tepetaklak buldum.Hayal kurmanın bi zararı olmaz heralde.
ataç ikon Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kita...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
BERNA

BERNA

@bernagillerden

Ne kadar güzel başlarsa başlasın,hep sonunu hatırlayacaksın.
ataç ikon Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kita...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
hk

hk

@haticeee

Daha ileriye gitmek için bir adım geri gitmek gerekir.
ataç ikon Ay Hadi İnşallah! - Pucca Günlük 4. Kita...
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum