up
ara

Uzayda Piknik

Uzayda Piknik Konusu ve Özeti

Uzayda Piknik
Tanrı Olmak Zor İş kitabının da yazarı Arkadi Ştrugatski tarafından kaleme alınan Uzayda Piknik kitabı Bilim Kurgu, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sarmal Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789755760377 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uzayda Piknik isimli kitap 220 sayfadan oluşuyor. Uzayda Piknik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Sarmal Yayınevi
ISBN: 9789755760377
Sayfa: 220 sayfa
"Uzayda Piknik", Sovyet bilimkurgu yazınının dünyada en çok okunan yazarları Ştrugatski kardeşlerin en ünlü romanıdır.Dünyadışı bir uygarlıktan gelen konuklar, yeryüzünün gelişigüzel birkaç köşesinde yol kenarında piknik yapar gibi bir an konaklayıp gitmişler, ama geride bıraktıkları artıklar, olağandışı teknolojilerinin inanılmaz ürünleri, uğrak yaptıkları yerlerde insan yaşamını, toplum ilişkilerini alt üst etmeye yetmiştir. İnsancı amaçlar, kar ve güç tutkusu, yarışmacılık, silahlanma çılgınlığı, hastalıklı bir toplumda bireylerin çaresizliği ve karanlıkta doğruyu arayışları, Ştrugatskilerin işlediği ana temalardır.

Uzayda Piknik - S41

Bu defa daha yüksekten ve daha uzağa bir tane daha fırlattım. İşte oradaydı. Sivrisinek uyuzu! Somun normal biçimde havalandı, normal biçimde de inişe geçmişti ama yarı yolda bir şey onu yana çekti, üstelik öyle güçlü çekmişti ki, yere indiğinde kilin içinde kayboldu.
Melis Cengil tarafından eklenmiştir.