up
ara

Aynalı Barikatlar

Aynalı Barikatlar Konusu ve Özeti

Aynalı Barikatlar
Aynalı Barikatlar kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Şule Yayınları
ISBN: 9799756446101
Sayfa: 229 sayfa Basım Tarihi: 2003
Amerika ne istiyor? Gecenin dünyadaki tüm şehirlere aynı anda gelmesini mi, zifiri boşluğu en ince ayrıntısına kadar tasvir etmeyi mi, eceli sollamayı mı?! 11 Eylül 2001 Salı günü Amerika'nın dehşete düşmesinin sebebi, iktisadi maçoluğun tapınağının yerle bir olması değildi; Amerikalıları kıskançlık krizine sürükleyen basit soru şuydu: "Nasıl oldu da bunu önce biz akıl edemedik?"

Dünya şakalarla dolu bir yer: Şölene katılıyorsunuz ve bir de bakıyorsunuz ki yemek listesinde adınız yazılı! Sizi uyandırmak üzere başucunuza gelen kişi kesin bir sonuç elde etmek için kılıcını çekiyor! Rüyanızda hep batıya doğru giderseniz, uyandığınızda (ölü ya da diri) kendinizi yatağınızda bulursunuz. Uykusuzluk çekiyorsanız, rüya görüp görmediğinizden emin olmaya bakınız. Paniğe mahal yok; iki ayağı bir pabuçta olmak görgü noksanlığına işarettir.

Aynalı Barikatlar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Afra

Afra

@afra217

Yoksullar, medya aracılığıyla zenginlerin ve zenginliğin görüntülerine ulaşırken, zenginler de yoksullara özgü tecrübeleri satınalabiliyorlar. Diyelim, kağıt paralar sayesinde ulaşabileceği sınırlara varmış olan bir vatandaş, ıssız bir ada satınalıp orada lüks bir yoksulluk dönemi
geçirebiliyor!
ataç ikon Aynalı Barikatlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
rosa kona

rosa kona

@rosakona

Şiddetin her türlüsü mahkum edilerek, haksızlığa duyulan öfkenin şiddeti, mazlumlara yönelen merhametin şiddeti, sevgiliye duyulan aşkın şiddeti... karalandı ve geriye şiddet nedir bilmeyen nötr, hissiz, robotsu yaratıklar kaldı. Haksızlığa itiraz edenlere deli, merhametli insanlara enayi, aşıklaraysa sapık gözüyle bakılır oldu.
ataç ikon Aynalı Barikatlar
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Afra

Afra

@afra217

Dünya sistemi, birilerinin daha çok zevk alması, daha gösterişli bir hayat yaşaması, daha çok rahat etmesi, daha fazla mala mülke kavuşması için. başka birilerinin hiçbir şey sormadan daha çok çalışmasın gerektiriyor.
ataç ikon Aynalı Barikatlar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
7
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Murat Menteş Kitapları
Yazdığı romanları ve deneme kitapları genç okurlar tarafından çok sevilen Türk yazar Murat Menteş'in en çok okunan kitapları ...