up
ara

Kapitalizmin Kısa Tarihi

Kapitalizmin Kısa Tarihi Konusu ve Özeti

Kapitalizmin Kısa Tarihi
Kapitalizmin Kısa Tarihi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: İsmail Yerguz
Yayınevi: Say Yayınları
ISBN: 9786050202946
Sayfa: 110 sayfa Basım Tarihi: 2013
Yirmiden fazla dile çevrilmiş olan bu eser dünya ekonomisinin XV. ve XVIII. yüzyıllar arasındaki tarihine ilişkin 30 yıl süren bir araştırmanın bulgularını ve sonuçlarını içeriyor. XX. yüzyılın en büyük tarihçilerinden biri olan Fernand Braudel insanın nüfusundan, ne yiyip ne içtiğinden, ne giydiğinden, ne tür teknolojiler kullandığından, neyi nasıl alıp sattığından ve ne tür mekânlarda yaşadığından söz ederek size kapitalizmin tarihinin bir özetini sunuyor.

Kapitalizmin Kısa Tarihi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Emrah Bozkurt

Emrah Bozkurt

@emrahbozkurt23

"Kapital (Sermaye) somut gerçektir, sürekli ortada ve etkilidir, kolayca tanınabilen araçlar kütlesidir; kapitalist bütün toplumların mahkûm olduğu hiç bitmeyen üretim süreçleri içinde kapitalin kullanımını yönlendiren ya da yönlendirmeye çalışan kişidir; kapitalizm kabaca (kesinlikle ve sadece kabaca) genellikle pek fedakârca amaçlara yönelik olmayan bu sürekli katılım oyununda yer alma biçimdir."
0 yorum