up
ara

Piyon

Piyon Konusu ve Özeti

Piyon
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Michael Sikkofield tarafından kaleme alınan Piyon kitabı Roman (Çeviri), Kurgu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786055134242 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Piyon isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Piyon kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları
ISBN: 9786055134242
Sayfa: 264 sayfa
Komplo teorileri, gizli örgütler, subliminal mesajlar, zihin kontrolü gibi gizli ve karanlık konular üzerine yazdığı bloguyla Türkiye'nin en çok okunan bloggerları arasında yer alan, birçok konuda gözümüzü açmış, fikri merak edilen, üslubuyla sağlam bir hayran kitlesi kazanmış olan Michael Sikkofield, bu dünyasını soluksuz okuyacağınız bir romana dönüştürdü.Gerçekle başedemiyorsan, yalanlardan bir kule kur.Petek dokuyan bir arı, ağ ören bir örümcek kadar hassas çalışıyorlar. İnsanların çoğu onların varlığını ya bilmiyor ya da buna inanmak istemiyor. O kadar aşağılık ve sinsiler ki, iradeleri dışında başlayan olayları bile sahip oldukları güç sayesinde kendileri lehine çevirmeyi başarıyorlar.Bu adamlar çok güçlü… Fakat yenilmez değiller."Altın fiyatlarının çok düştüğünden ve daha fazla düşmesinin mümkün olmadığından bahsedeceksin. İnsanları altın satın almaya teşvik edeceksin."Kendimi küvet suyunun içinde yüzen bir kıl yumağı gibi hissediyordum. Gittikçe gider deliğine daha da yaklaşıyordum sanki. Ne yapmaya çalıştıklarını sanırım anlıyorum: Bu yüzden beni terfi ettirdiler. Beni kullanacaklar…"Tıpkı Tanrı gibi, biz de bizi hangi yolla sevdiğine önem vermeyiz Can. Bizi sevmek için vesilenin ne olduğu önemli değildir.""Herkesin sizi sevmesini mi istiyorsunuz?""Aksine çoğu insan bizden korkmalı. Dünyadaki tüm gereksiz ırklar ve aşağılık insanlar bizden korkmalı.""Zaten korkmuyorlar mı?""Yeterince değil Can. Henüz değil…"
Mesut Vatansever

Mesut Vatansever

@BeyazKurt

Bana okumayı sevdiren michalesikkofield.blogspot.com adresinde yazılarını baştan sonra defalarca okuduğum ve "illuminati" konusunda neredeyse tüm Türkiye'nin dikkatini çekmeyi başarmış oldukça iyi bir yazarın iyi bir kitabı. Gezi olayları süreci ve sonrasında takındığı tavır anlattıklarına bakılırsa oltaya düştüğü gayet belli olan ve hemen şey aslında ıı gezi olayı arkasında başka şeyler olabilir bla bla demeye getiren insandır hata yapar kabilinden bakmaya başladığım bir yazar çizer sikofiyıld.

Kitaba bakacak olursak; 2 günde bitirdiğim ender kitaplardan birisidir. Oldukça keyifli bir içeriğe sahip. Özellikle gizli örgütler konuarına meraklı iseniz bunu akıcı bir üslüpla birazda Türk usulü aşk katarak nefis bir kitap çıkarmış. Dan Brown'a rakip olabilecek kaliteye yaklaşan bir kitap olmuş. Bakalım devamını getirirse oldukça güzel bir seri olucaktır.
ataç ikon Piyon
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Aslıhan

Aslıhan

@aslismaslis

Blog yazılarını kaçırmadan okuduktan sonra, Piyon çıkar çıkmaz eve sızmıştı.
Okumak için zaman yok gibi bir bahane aramıza girmeye çalışsa da o zaman yaratılmıştı.
Ve kitap bitmişti.
Blog yazısı değil elbette.
Can ve maceraları demek ne haddimize.
Peki o halde bu kitap ne?
Hak ettiği yeri alamayan, eksiklerine bile eyvallah diyebildiğiniz aslında şahane bir kitap!
1984 ile olan benzerliği, tahmin edilemez değil, zira yazarın bu itaba olan sevgisini blog okuyucuları haberdar.
Ya ne desem bilemedim.
Okuyun.
Okudukça öğrenicek, öğrendikçe okumak isteyeceksiniz. Piyon bir kapı, dünyanın gerçekliğine açılan bir kapı.
ataç ikon Piyon
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Zeynep.

Zeynep.

@zeynep96

Düşündürücü ve güzel bir kitap. Sadece sonu beklenmedik bir şekilde bitti. Nedense okurken Can'ın superman edasıyla kötülerle olan savaştan galip çıkmasını istemiştim. Tabi finalde istediğimin tam tersi olunca biraz burukluk yarattı bende.
ataç ikon Piyon
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Can Namlı

Can Namlı

@hcannamli

Çok ilgi çekici kısımlar var. Ama dili gerçekten akıcılığa hakim. Kurgu çok güzel ilerlerken birden pembe diziye dönüştü adeta. Kitapta söylediği gibi 1.5 günde bitirmedim ama bitirenler olduğuna eminim.
ataç ikon Piyon
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

aşağı seviyedekiler için boşu boşuna hatta zararına olacak şekilde araştırma kitabı olarak yazılmak varken maatteessüf roman şeklinde neşredilmiş sikko kitap.
ataç ikon Piyon
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum

Piyon - S41

"Seni seviyorum" diyemem, "Seni çok seviyorum" diyebilirim. İşte "çok" zarfının bu istisnai durumdaki görevi budur.
tarafından eklenmiştir.
sç

@sametcelikbicak

Konfüçyüs'ün bir sözü vardır; "Dünyayı kanunlar ve sözler değil, semboller ve işaretler yönetir" der.
ataç ikon Piyon
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Mustafa Öztürk

Mustafa Öztürk

@mstfztrk

“...Vatanseverlik cahil için ölmektir, kafayı kullanan adam için hayattayken bir şeyler yapabilmektir.
İnternet, ufku dar adam için Facebook'ta okey oynamaktır, ufku geniş insan için bütün dünyaya ulaşabilmektir.

İş kazası bir ip cambazı için ölüm demektir, bankada çalışan Neriman Hanım için evrakların üzerine çay dökülmesidir.
Kar yağması bir çocuk için okulların tatil olmasıdır, bir yetişkin için trafiğin felç olmasıdır. "Başın sağolsun" lafı söyleyen için bir görevini yapma, bir vicdanını rahatlatmadır. Duyan için dünyanın en ağır lafıdır.
Cahile laf geçirememek, Galilei için engizisyon mahkemesine dünyanın döndüğünü anlatmaktır. Bir çocuk için Atari'nin televizyonu bozmadığını babaanneye anlatmaktır.
Kuran, inanmayan için saçmalık, öylesine inanan için evin bir köşesinde durması gereken Arapça kitap, gönülden inanan için lütuftur.
Terörist, bir Amerikalı için Müslüman, bir Türk için PKK'lı, bir Filistinli için İsrail devletidir.
Plüton, 5 sene önce lise giriş sınavlarına hazırlanan bir çocuk için gezegendir, bugün hazırlanan çocuk için değildir.
Savaş, aşırı zenginler için fırsat, generaller için onur, masumlar için ölümdür.
Korsan, yazarlar için hırsızlık, tezgâhtarlar için ekmek kapısıdır.
Huzur, bencil için sürekli cebini doldurup kendini garantiye almaktır. Kalender için tanımadığı üstü başı dağınık bir adama yemek ısmarladıktan sonra cebinde kalan son parayla dolmuşa binmektir.
Mütevazilik, kibirli insan için "mütevaziyim" demektir. Mütevazi adam için "ben de kibir sahibiyim" demektir.
Veli toplantısı, notları iyi olan öğrenci için pek bir şey ifade etmez, notları kötü olan öğrenci için kara kara düşünme zamanıdır.
Bayramlar ailesi olanlar için güzeldir, ailesi olmayan adam için sıradan bir gündür.
Kurnazlık, bir çocuk için bakkala çaktırmadan içinde taso var mı diye cipsleri kurcalamaktır. Bir bakkal için "kaşarım kötü abi, beyaz peynir keseyim sana" deyip elinde kalan beyaz peyniri kakalamaktır.
Saygı, cahil müslüman için başka insanların içkisine sigarasına laf atmaktır, akıl sahibi müslüman için müzik dinlerken "ezan mı okunuyor" tereddüttüne düştüğü an müziğin sesini bir an kısıp dışarıyı dinlemektir.
Eğitim toplumun gözünde kolejdir, üniversitedir, diplomadır. Toplumun yanıldığını farkedenler için her türlü yeni bilgi ve fikirdir.
İnsan içgüdüyle doğuştan gelen çok az şey haricinde kendi gözlemleyip yaşadıklarıyla öğreniyor dünyayı. Her insan farklı hayatlar yaşıyor, farklı olaylar gözlemliyor, farklı kişilerle ilişki kuruyor, ve ne gariptir ki her şeyi bu kadar "görelilik" üzerine olan insanın doğruları, doğru kabul ediliyor. Halbuki Plüton 5 sene önce de aynı Plüton'du, şu an da aynı Plüton. Plüton kendini bozmadı, Plüton değişmedi, o her zamanki gibi öyle dolanıp durdu yörüngesinde, değişen sadece insanın doğruları oldu. Bir şeyin "doğru" olması, insanların veya toplumun onu doğru bellemesiyle alakalı değildir. Fakat yine de doğası gereği kusurlu olmaya mahkum insanın doğruları doğru kabul ediliyor bu hayatta. İdamlar, karalamalar, eğitim, adalet hep bu insanın doğrularına göre şekillendiriliyor bu dünyada. Medya, insanların sevmeleri gereken kişileri nefret ettirebiliyor, nefret etmeleri gereken kişileri sevdirebiliyor. Korkmaları gereken şeye alıştırabiliyor, alışmaları gereken şeyden korkutabiliyor. Zira insanlardan oluşan bir dünyanın doğrularını belirlemenin yolu, bu insanlara doğumlarından itibaren bir şeyleri "doğru" diye dayatmaktan geçiyor. İnsan onu doğru kabul ederse, o şey doğru oluyor.

Öyleyse bir soru soracağım.

Ya insanlar yanılıyorsa?...”
ataç ikon Piyon
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon