up
ara

Ben Cognatus

Ben Cognatus Konusu ve Özeti

Ben Cognatus
Ben Cognatus kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786054771707
Sayfa: 280 sayfa
OKUR ÖDÜLLERİ 2013 BİLİMKURGU/FANTASTİK KATEGORİSİ İKİNCİSİ

Rüya görerek bir milyon dolar kazanmak ister miydiniz?' Her insan kendi rüyasının yapımcısı ve yönetmenidir. Yeri gelir şehvetin doruğunu, yeri gelir korkunun uçsuz bucaksız, dehşet verici olanını yaşarsınız. Parçası olduğunuz bu kurguda her şey sizin beyninizde başlar ve yine sizin beyninizde son bulur. Sizde iz bırakmış olanları yakınlarınızla paylaşır ama birkaç gün sonra unutup gidersiniz. Çok merak ederseniz de, ya bir İnternet sitesinden ya da bu konuda uzman sayılabilecek kitaplardan araştırarak rüyanızın vermek istediği mesajı öğrenmek için çabalarsınız.

Standart rüya derler bu tür olanına...

Ya yönetmeninin ve yapımcısının başkası olduğu bir rüyada başrollerden biriyseniz? Rol seçme ya da rol beğenme gibi bir lüksünüzün asla olmadığı, geleceğinizi ve kaderinizi derinden etkileyecek bir maceranın, yani kısaca İnsanlık Tarihi'ni tamamen değiştirecek bir rüyanın oyuncularından biri olduğunuzu düşünün. Bunun bir parçası olmanız için size hayatınızda bir arada göremeyeceğiniz miktarda para teklif edilse fakat bu rüyadan bir daha asla uyanamama riskiniz olsaydı ne yapardınız? Daha rahat bir yaşam sürme pahasına yaşayacağınız bu kabusun bir parçası olmayı kabul eder miydiniz?

Bu romanı okuduktan sonra şimdiye kadar duyduğun ve bildiğin tüm rüya tabirlerini sonsuza kadar unutacaksın...
Esin Kapucu

Esin Kapucu

@esinkapucu - İzmir

Rüyalar, rüyalar, rüyalar... bazen kabus bazen en ulaşmak istediğimiz şeyler olarak çıkar karşımıza ve hep biliriz ki yorumlamayı bilirsen muhakkak bir yol gösterir insana.. bu yüzden sanırım konu rüyalar olunca hepimiz kurgudan çok etkilendik. evet hayal gücü ve kurgusu muaazzam ama ben Türk bir yazar okuduğumda kitabın karakterleri de Türk olsun istiyorum bunu bir kez daha anladım. bu hikaye veronica yerine zeynep in başına gelseydi mesela ve istanbulda geçseydi örneğin bana kalırsa çok daha mistik ve fantastik bir kitap çıkacaktı karşımıza. bu olmayınca kendimi tipik bir hollywood filmi izliyormuşum hissinden alamadım bir türlü.. kaldı ki ilk bölüm sanırım aslında kitabın sonu ama bu bile çok havada kaldı sanki...

evet çok beğendim evet kurgu süper ama bu kadar basit olmamalıymış sanki..
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 6 verdi
0 yorum
Melda Doğan

Melda Doğan

@meldadogan - İzmir

Muhteşem bir hayal gücü , harika bir kurgu. Elimden bırakmak istemedim.Çok güzel..Film izler gibi kitabın içine giriyorsunuz ve kolay kolay da çıkamıyorsunuz..
bu tür kitapları seviyorsanız mutlaka okumalısınız.
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 10 verdi
0 yorum
İzlem Atılgan Keklikci

İzlem Atılgan Keklikci

@izlematilgankeklikci

Sevgili Selim Çiprut'un okuyucusunu, konusu ve türüyle bir kez daha şaşırttığı kitabı Cognatus'u şiddetle tavsiye ederim. Hayal gücü muazzam, bir anda kendinizi kitabın içinde hissedebilirsiniz..
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 10 verdi
0 yorum
Murat Karapınar

Murat Karapınar

@muratkarapinar

Önyargılı başladığıma pişmanım. Okumaya başladığım gibi bitirdim. Bizim Türk yazarlardan böyle kurguların çıkması çok sevindirici. Gurur duydum. Herkese mutlaka tavsiye ediyorum.
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 10 verdi
0 yorum
neslihan ak

neslihan ak

@neslihanak - Mersin

süper,süper,süper....böyle güzel bir anlatım olamaz kitap okumuyor yaşıyorsunuz olanları...tek kelimiyle harikaaaaaaaaa.
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 10 verdi
0 yorum

Ben Cognatus - S41

"Lütfen sus artık, daha fazla konuşma onun hakkında, senden rica ediyorum."
Birgül Emiroğlu tarafından eklenmiştir.
selami Çiftçi

selami Çiftçi

@selamiciftci

Dünya tarihini değiştirmek senin işin değil doktor.
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
yunus654

yunus654

@yunusemreguzel - Bitlis

dünya tarihinde yıllarca uzak bir zamandadır çok uzak vakitlerdedir.
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
nur

nur

@nuralkan - Tokat

" Dünya tarihini değiştirmek senin işin değil doktor. "
ataç ikon Ben Cognatus
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...