up
ara

Şahane Gelin

Zoraki Koca -1 -

Şahane Gelin Konusu ve Özeti

Şahane Gelin
Şahane Gelin kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786055358518
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2013
Özelliklezengin ve yakışıklı bir erkek için bu zoraki evlilik dehşet vericiydi. Kısıldığı bu kapandan tüm kalbiyle nefret etti.

Ama sürprizlerle dolu olan karısından değil! Tüm öfkesine rağmen... Tüm intikam isteğine rağmen... Tüm kaçış çabalarına rağmen... Bir türlü karısının şok eden güzelliğinden ve dayanılmaz çekiciliğinden uzak kalamıyordu.

Aşk savaşında güç kaybeden bir adam için, bazen teslim olmak en iyisidir. Ama bunu anlamak zaman alabilir! Çaresiz bir kadının sessiz savaşı karşısında, zorba bir kocanın an be an yenilişini okuyacağınız, duygu dolu bir Fmarsal romanı daha...
Mine Çakmak

Mine Çakmak

@minecakmak

Fatih hocanın her kitabını severek okuyorum. Bu kitapta tabii ki aynı şekilde lakin Osman Başlarda o kadar şartlamış ki kendini bu kıza kötü davranmalıyım diye o sahnelere sinir olmuştum. Bir de bunun düzelmesinin sebebi Kızın güzelliğini görmesiydi. Kız ne ona Karşılık veriyordu ne de sesini çıkarıyordu kötü davrandığında, bunlardan bir şey çıkarmayıp da gidip güzelliği yüzünden iyi olmaya ve ona yakın olmaya başlayışı bende biraz hüsran yaptı. Sonradan zaten güzelliği dışında da şeyleri görüyordu ama ilk başta ondan dolayı yaklaşması... Diyecek sözüm yok.
Bir diğer konu ise abartı güzellik. Yani daha doğrusu mükemmeliyetçilik diyebilirim. Karakterleri o kadar mükemmel Yazmış ki yazar ben bir süre sonra oha demeye başladım.
Bir tek bu Kitabında olan bir şey değil nerdeyse tüm kitaplarında var. Açıkcası bu beni baya rahatsız etmişti. Her ne kadar kurgusal yazılsa da bu kitaplar abartı yapılması işin ucunu kaçırıyor bence.
Tabii ki bu söylediklerim kitapların okunmasına ve sevilmesine engel değil ama rahatsız olunuyor maalesef ki.
Severek okuduğum, Gülay karakterini sevip Osman karakterinden sonuna kadar nefret ettiğim bir kitap olmuştu. Sonradan ne kadar iyi de olsa o başlarda yaptığı Şeyler onu benim gözümde baya bir eksiye düşürmüştü.
Genel olarak uzun olmasına rağmen olayları kurgulayışı ve yazışındaki ustalıktan dolayı sıkmayan bir kitaptı. Her kitabı böyle Fatih hocanın belki de bu Yüzden severek okuyorumdur.
Okuyun, okutturun efenim bu yazarı. En azından aşk severlere.
ataç ikon Şahane Gelin
kitaba 7 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Dizi tadında kitaplar
Bu kitapla ilgili çok fazla yazılacak bir şey yok aslında,şu an tüm TV kanallarında yayınlanan yaz dizilerinin ilham kaynağı bu kitaplar bana göre.
Yazarın tüm kitaplarında çekişmeli aşklar okuyorsunuz,süründüre süründüre mutlu sonlar diyelim :)

Yazarın,tasvirlerini çok beğeniyorum çünkü gerçekten ordaymışsınız hissini veriyor,mekanlar kişiler gözünüzün önünde canlanıyor.

Bu kitapta aşırı zengin,yakışıklı (ki Fatih hocanın kitaplarının olmazsa olmazıdır aşırı yakışıklı erkekler,aşırı güzel kızlar) Osman ile köy güzeli Gülay'ın hikayesini okudum
Zoraki kocadır Osman, ya hapse girecek ya da Gülay'la evlenecek...hapse girmektense istemediği bu evliliği yapar zaten bi kaç ay sonra boşanırım der... ama işler ya da duyguları onun düşündüğü gibi olmaz ve kendini aile babası ,karısını çok seven bir koca olarak bulur...Başlarda Osman'ı tekme tokat dövesim ya da Gülay'a kızım kendine gel diyesim geldi :)

Kitapta Ankara'nın çeşitli mekanlarını özellikle kızılaydaki kafeleri görmek,evdeymişim hissi verdi.

Dizi izlemeyi seviyor TV izlemeyi sevmiyorsanız,işte size çözümü :)
ataç ikon Şahane Gelin
kitaba 10 verdi
0 yorum
Hatice  AkŞahin

Hatice AkŞahin

@kizilsahin

Biraz eksik
Okuduğum 4. kitabıydı ve diğerlerinde olduğu gibii bunda da hep sevdiklerini final kısmında ya da finalden önceki bölümde söylüyorlar son kısıma kadar o zeni seviyorum cümlesini bekliyorsunuz anlayacağınız. Gülay kızıl saçlı mavi gözlü 18 yaşında bir genç kız Osman 33 yaşında yakışıklı iş adamı yaş farkı çok fazla daha makul bir şey olabilirdi. Bana göre biraz eksik kalmış bir kaç bölüm daha olmalıydı bebeklerinin doğumu, kime benzediği gibi kısımlardan yazılmış olsaydı daha iyi olabilirdi.
ataç ikon Şahane Gelin
kitaba 6 verdi
0 yorum
Atlantis Yolcusu

Atlantis Yolcusu

@atlantisyolcusu

genellikle nadir olarak Türk-aşk romanları okuyan biri olarak bunu bir okuyayım dedim. Judith McNaught'un türk versiyonunu okuyormuş gibi hissetsem de beğendim. hoşuna gitmeyen bir şey vardı ki o da Gülay'ın güzelliğinin çok abartılı olmasıydı. o kadar çok abartılmıştı ki bir an gerçek bir insan olmadığını düşündüm. o kadar abartıya gerek olmadığını düşünüyorum. klasik bir hikayeydi. yine de hoşuma gitti. boş zamanınızda okuyabilirsiniz.
ataç ikon Şahane Gelin
kitaba 6 verdi
1 yorum
Canan Aydın (@cananaydin)
ne mükemmel bir kitappp :D
21.03.15 beğen cevap
Gülay Büyükgökoğlan

Gülay Büyükgökoğlan .

@gulaybuyukgokoglan

Kitapların konusu bence çok zengin. Fatih Murat ARSAL kitaplarında her kitabın karakterleri ile bir başka kitap karakterlerinin ortak bir bağı oluyor. Meselâ osmanın kardeşi Karahan yemin kitabının ana karakteri ve bu bence kitapların daha fazla sevilmesine yardımcı oluyor. Güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim.
ataç ikon Şahane Gelin
kitaba 10 verdi
0 yorum

Şahane Gelin - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
37
KİTAP
En Karamsar Okurları Bile Mutlu Eden Kitaplar
Karamsar bir ruh halindeki okurlarını bile gülümsetmeyi başarabilen içi mutluluk dolu kitaplar listelenmektedir. Sen de tebes...
32
KİTAP
En Değerli Kitaplarım
Tüm okuduğumuz kitaplar arasında en değerli olan, gerçekten çok sevilen, unutulmaz bir hikayesi olan kitaplar yer alıyor....