up
ara
‹ Tüm Koşmasaydım Yazamazdım İncelemeleri

Koşmasaydım Yazamazdım Kitap İncelemeleri

Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Koşmasaydım Yazamazdım
Murakami’nin hayatı planlı yaşamak ve vücudu disipline etmek üzerine denemelerinden oluşan kitabıdır. Yazar düzenli olarak koştuğu zamanlarda günlük tutmuş ve günlükten bölümler alarak bu kitabı yazmış.

Yazar, kitapta her gün düzenli olarak koştuğundan bahsediyor. Ancak kitapta dikkat çekilmek istenen konu, insanın sağlıklı olmak adına düzenli olarak spor yapmasından ziyade yapılan işlerin sürekliliğinin başarıya etkisidir. Alıntı olarak da paylaştığım bir bölüme burda da yer vermek istiyorum.
“Sürdürebilmek, ritmi kesmemektir. Uzun soluklu çalışmalar için bu önemli.” diyor Yazar. Uzun süre gerektiren çalışmalar için en önemli şey insanın yaptığı işe düzenli ve planlı olarak devam etmesidir.

Kitapta düzenli koşunun insan yaşamına olumlu etkilerine zaman zaman yer verilmiş. Koşunun yanı sıra esneme hareketlerinden de bahsedilmesi, benim için çok faydalı oldu. Her gün düzenli olarak kısa süreli de olsa yapmaya çalıştığım pilates hareketlerine esneme hareketlerini de ekleyerek, gün içerisinde bedenen ve zihnen gerilen kaslarımı gevşeterek, işlerimi daha verimli yaparak, başarı, sağlık ve mutluluk hedefliyorum.

Yazar’ın yaşam tarzı ve alışkanlıklarıyla başarısı arasındaki bağlantıyı merak edenler için kısa ve öz bir kitap. Tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Koşmasaydım Yazamazdım
kitaba 9 verdi
5 beğen · 0 yorum