up
ara

Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları

Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları Konusu ve Özeti

Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları
Atatürk'ün Liderlik Sırları (Cep Boy) kitabının da yazarı Adnan Nur Baykal tarafından kaleme alınan Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları kitabı Tarih, Atatürk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Destek Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786054771998 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları isimli kitap 296 sayfadan oluşuyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Destek Yayınları
ISBN: 9786054771998
Sayfa: 296 sayfa Basım Tarihi: 2013
Neden Mustafa Kemal Atatürk bugün daha fazla özleniyor, hakkında daha fazla konuşuluyor? Düşündünüz mü hiç?Mustafa Kemal Atatürk'ü seversiniz, takdir edersiniz, hatırlarsınız, ararsınız veya sevmezsiniz, hatta onu unutturmaya çalışırsınız. Ama onu tanıyor musunuz?Bu kitabı okuyunca onun insan dokusunu, liderlik özelliklerini anlayacaksınız. Hatta o, ete kemiğe bürünüp gözünüzün önüne gelecek.Onda iki Mustafa Kemal var. Birincisi, onun ölümlü olan insan tarafı. Kitabı okuyunca o karşınıza çıkacak.Mustafa Kemal'in ikinci tarafı, yaşayanı, sürekli canlı olanı.
Ülkemizle ilgili içten ve dıştan her türlü baskıya rağmen, halkın hayalini tespit edip, onu gerçekleştirmeye çalışan Mustafa Kemal. İşte bu Mustafa Kemal yaşıyor, ölümünden 75 yıl sonra bile halkın hayalini süslüyor, sürekli aktüel kalıyor.
Bu kitabı okuyunca, devlet adamlığı ile politikacılığın farkını, liderlikle yöneticiliğin uçurumunu anlayacaksınız.23. baskısını yapan bu kitabın, aynı isimle yayınlanan takipçilerinden farkını görecek, bu kitabın Mustafa Kemal Atatürk hakkında yazılan kitaplar arasında, neden 'bestseller' olduğunu anlayacaksınız.
Misafir

Misafir

@misafir000

Büyük lider, dahi ve cesur bir adamı anlamak için Nutuk'tan sonra anılarını dinlemelisiniz.
Kitapta gerek Mustafa Kemal'in ağzından gerekse silah arkadaşlarının ağzından, kimi zaman öğrencilerinin ağzından anılar anlatılıyor.
İdeolojiniz her ne yönde olursa olsun nitelikli bir insan olmak adına Mustafa Kemal'i anlamalı, bunun için ise en azından Nutuk ve bu tarz anı kitaplarından bazılarını okumalısınız.
Ustamdan bir şeyler öğrenebilmemiz dileklerimle.
1 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Atatürk'ü lider yönüyle daha iyi tanıdım.. Tavsiye ederim.. Okunası bir kitap..
4 beğen · 0 yorum

Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Eseflal

Eseflal

@eseflal

İnsan kaybetmek kolay, insan kazanmak zordur. Karşınızdakiler art niyetli olmadıkça, onlarla farklı düşüncelerde hasımlaşmaya değil, ortak konularda uzlaşmaya çalışın.
3 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Dahi odur ki, ileride herkesin takdir ve kabul ettiği şeyleri, ilk ortaya koyduğu vakit, herkes onlara delilik, der.
3 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Korkutma esasına dayanan ahlak, bir fazilet olmadıktan başka, itimada da şayan değildir.
2 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Uygulamayı birtakım evrelere ayırmak ve adım adım ilerleyerek amaca ulaşmaya çalışmak gerekiyordu. Başarı için pratik ve güvenilir yol, her evreyi vakti geldikçe uygulamaktı.
2 beğen · 0 yorum
Eseflal

Eseflal

@eseflal

Baskın, zafer için birinci anahtardır.
2 beğen · 0 yorum