up
ara

Aşk Gelince

- My Own Private Hero

Aşk Gelince Konusu ve Özeti

Aşk Gelince
Aşk Gelince kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Gökçe Çiçek
Yayınevi: Ephesus Yayınları
ISBN: 9786055358532
Sayfa: 352 sayfa Basım Tarihi: 2013
Şu aşk denen şey, gerçekten bunca zahmete değer mi? Adele Wilson için bu sorunun cevabı gayet açıktı: Elbette hayır! Kız kardeşlerinin, hayallerini süsleyen kocaları bulmak için sürüsüyle skandal ve gönül yarasına katlandıklarına şahit olmuştu. Londra civarındaki onca balo da cabası. Kendisine talip olan ilk İngiliz lordunu kabul etmesinin nedeni buydu işte. Ayrıca, onunla neden evlenmeyecekti ki? Müstakbel eşi nazik biriydi, dürüsttü ve kesinlikle gereğinden fazla duygusal değildi. Ondan daha delişmen, daha uzun boylu, daha gizemli olan kuzeninin, yani Alcester Baronu Damien Renshaw'un tam aksiydi.Damien, kuzeninin nişanlısını baştan çıkarmaya çalışacak türden bir adam olsaydı, Adele'in onu görmezden gelmesi çok daha kolay olurdu. Ancak Damien apaçık bir şekilde Adele'e karşı koymaya çalışıyor ve aniden gelişen bu usturuplu davranışları, son derece edepli bir mizacı olan genç kızı daha da kışkırtıyordu. Aslına bakılırsa Damien, Adele'in atak, neşeli ve ateşli bir yanını ortaya çıkarıyor gibiydi. Görünüşe göre kader, Adele'e tam da o aşk denen şeyin ne demek olduğunu öğretmek üzere ağlarını örmeye başlamıştı…Damien, "Hiç yanlış olduğunu bildiğin bir şey yaptın mı?" diye sordu. Adele bu soruyu dikkatlice düşündü. "Pek sayılmaz. Hatalarım olmuştur, elbette. Herkesin olur.""Hiç yanlış bir şey yapmak istedin mi?"Adele'in aklına, hatıralarındaki kırmızı baton şekerin görüntüsü üşüştü. Dokuz ya da on yaşlarındayken, Wisconsin'deki dükkânlardan birinde bu şekerlerden görmüştü, fakat o zamanlar hiç parası yoktu."Çocukken bir şey çalmak istemiştim," dedi. "Bir baton şeker.""Ama çalmadın." Adele başını iki yana salladı. "Hayır, çalmadım."
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

Bu yorumun detayına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
http://www.animevekitapsever.com/2014/02/ask-gelince-julianne-maclean-kitap.html

Aşk Gelince; böyle bir kitap çıkıyor işte ortaya. Dolu dolu, güzel, sade ve akıcı. Okurken sıkmayan ve bittiğinde güzel bir kitap okudum izlenimi veren hoş bir konusu vardı bu kitabın. Keyif alarak okudum. Hatta seride Aşk Gelince diğerlerinden daha çok hoşuma gitti.

Sanırım sade bir kitap olduğu içindi. Konusu ve Adele ile Damien arasında gelişen aşkın güzelliğini okurken hissettiren bir kitap oldu benim için. Fazla söze gerek yok. Severek okudum. Bu serinin ilk kitabını okuduğum da serinin sonraki kitaplarının daha iyi olacağını düşünüyordum, ve haklı da çıktım.Gerçekten ikinci ve üçünü kitap çok güzeldi. Bu yüzden himen alıp, okuyoruk. XD

Üç Amerika'lı vâris kızımızdan geriye bir tek en küçükleri ve aynı zamanda da en usturuplu, sessiz ve tam bir hanımefendi olan Adele Wilson kalmıştır.Ne hanımefendi ama! Tabii, kendi kitabı Aşk Gelince'ye kadar..Adından da anlaşıldığı gibi.

Bizim usturuplu hanımefendi kızımız aşkı gereksiz bulduğu gibi ablalarının çektiği kalp ağrılarını da görünce âşık olup evlenmekten ise ailesinin uygun gördüğü bir İngiliz centilmenle evlenmeyi daha doğru buluyor. Üstelik bu centilmenimizle sadece -ayaküstü- iki kelime etmesin rağmen. O kadar gereksiz geliyor aşk kıza. XD Neyse, bizim kız müstakbel nişanlısının ailesiyle tanışmak için Amerika'dan İngiltere'ye doğru yola çıktığı sırada bir de talihsizlik bu ya kaçırılıveriyor.
ataç ikon Aşk Gelince
kitaba 8 verdi
0 yorum
angelsbooks

angelsbooks

@babyangel

Sevimli :)
Kurgusu yoğun kitaplardan bir kafamı kaldırıp eğlenceli vakit geçireyim dediğim zamanlarda tarihi aşk romanları bana ilaç gibi geliyor. Bu romanda Wilson kardeşlerin en küçüğü Adele'in hikayesi anlatılıyor. Her zaman doğru hareket eden, hayatında taşkınlığa hiç yer vermeyen, söz dinleyen, mükemmel insan abidesi Adele'i de yoldan çıkaracak biri varmış meğer, Alcester Baronu Damien Renshaw! Bir tarihi aşktan bekleneni veren, samimi ve kolay okunur bir kitap. Bu serinin kapaklarını ayrı sevdim yalnız.
ataç ikon Aşk Gelince
kitaba 8 verdi
0 yorum
Akın Bilgiç

Akın Bilgiç

@akinbilgic

Dili sıktı beni, yarım kaldı...Yarım kitap bırakamam o yüzden dönüp dolaşıp onu bitireceğim tabi... Ama kim bilir ne zamana
ataç ikon Aşk Gelince
kitaba 4 verdi
0 yorum

Aşk Gelince - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle