up
ara

Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı

Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı Konusu ve Özeti

Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı
Aşktan Sonra Hayat Var Mı? kitabının da yazarı Mehmet Y. Yılmaz tarafından kaleme alınan Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı kitabı Deneme, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789751018427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı isimli kitap 247 sayfadan oluşuyor. Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
ISBN: 9789751018427
Sayfa: 247 sayfa
"Aşık oluyoruz, çünkü beynimiz var; düşünüyor, hissediyor, tepki veriyor... Aşık olduğumuz şey, karşımızdaki insana beynimizin atfettiği değerlerin tümü. Kimine göre güzellik olabilir bu, kimine göre akıl, kimine göre uyum yeteneği. Ama sonuç olarak, beynimizin yarattığı bir hayale aşık oluyoruz. Aşkın gözünün kör olduğu önermesi bu nedenle doğru. Aşık, beyniyle görüyor çünkü, gözüyle değil, Aşık olan kişi, beyninin görmesini emrettiği şeyi görüyor; normal insan gözünün görebileceğinin çok ötesinde bir görüş alanı bu..."

Bu kitapta, Mehmet Y. Yılmaz'ın Radikal gazetesinden köşesinde yazdığı yazılardan bir seçme yer alıyor. Yazar, aşkın ve kadın-erkek ilişkilerinin daha bir öne çıktığı bu yazılardan 'insanlık hallerimiz'e değinirken, günübirlik izlenim ve değerlendirmelerin ötesinde, kendimizle buluşmaya davet eden yepyeni pencereler açıyor bize.

Mehmet Y. Yılmaz, bir kitabın sayfalarında ilk kez buluşuyor okurlarıyla. Bakın bakalım, aşk mavinin altında mıymış!..
(Arka Kapak)
Sinem Karataş

Sinem Karataş

@sinemkaratas95 - Ankara

Yazarın gazetedeki köşe yazılarının derlenip toplanmasıyla oluşturulan bu kitap dünyadaki çeşitli ülkeler ve Türkiye arasındaki farklılıkları,kişilikleri,yaşanan olayları inceleyip,sorgulatan,okunması gereken düşündürücü bir kitap herkese tavsiye ederim.
0 yorum

Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem - İstanbul

Rahmetli Ercan Arıklı’nın bir “ideal ilişki yaşı” formülü vardı: Kendi yaşını ikiye bölüyorsun, 7 ekliyorsun, mükemmel eşleşmeyi buluyorsun.
ataç ikon Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem - İstanbul

Genç kadınları, yaşı ilerlemekte olan kadınlar açısından “tehlikeli rakip” kılan şey ise aslına bakarsanız erkeklerin tamamen dışında gelişiyor.
Dr. Louann Brizendine’in Kadın Beyni isimli kitabında bir tablo var. Bu tablo, kadınların yaş dönemlerine özgü hormonal değişimler ve bunun yarattığı sonuçlar ile ilgili.
Kadınların yaşlarının ilerlemesiyle ortaya çıkan durumu açıklıyor. İlerleyen yaşlarda, östrojen ve projesteron salınımlarının azalıp, giderek yok olması şu sonuçlara yol açıyor:
Günü atlatmaya odaklanma ve duygusal iniş çıkışlar. Menopoz sırasında sağlıklı kalmaya ve kendine özen göstermeye odaklanma. Sonrasında da “Ne yapmak istiyorsan onunla ilgilenme, başkalarının dertlerine kafayı daha az yorma.”
Şimdi teorik olarak bu yaşlardaki kadınların rakibi sayılması lazım gelen 30–40 yaşlarındaki genç kadınların durumu ise şu:
Cinsel anlamda çekiciliğe önem verme, aşk arayışına düşme, ailenin önemini kaybetmesi, bir eş bulma ve kariyer gelişimine odaklanma.
O dönemde erkeklerde de kuşkusuz başka türlü hormonal değişimler oluyor.
Ama bu değişimin kadınlara göre çok daha farklı seyrettiğini de biliyoruz.
ataç ikon Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavinin Altındaydı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum