up
ara

Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek

- The Book of Woman

Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek Konusu ve Özeti

Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek
Masumiyet, Bilgi ve Merak kitabının da yazarı Osho tarafından kaleme alınan Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek kitabı Kişisel Gelişim, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ganj Yayınları yayınevinden 2008 yılında 9789758817207 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek isimli kitap 324 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Amrit Sangeet çevirmiştir. Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Amrit Sangeet
Yayınevi: Ganj Yayınları
ISBN: 9789758817207
Sayfa: 324 sayfa Basım Tarihi: 2008
Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir. Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir. Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir. Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir. Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap çekmiştir. O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır çünkü toplum mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır. Kadın kalpten bir dünya ister. Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur.

Ben kadınların gerçekten bir kadın olmasını isterdim çünkü bu büyük oranda kendilerine bağlıdır. Kadın erkekten çok daha önemlidir. Çünkü o rahminde hem erkeği hem kadını taşır. O kıza ve oğlana, her ikisine de annelik eder; her ikisini de besler. Eğer o zehirliyse, o zaman sütü zehirlidir, o zaman çocukları yetiştirme tarzı zehirlidir.

Erkekle yarışıyorsun ve yarışmana gerek yok; sen zaten üstünsün. Şiir yazmaya gerek yok, şiir sensin. Sevgin senin müziğindir. Sevgilinle birlikte çarpan kalbin senin dansındır!

Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa Geçmek - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Gole Gandom

Gole Gandom

@buseozlu

Hayatın kendi başına bir anlamı yok. Hayat bir anlam yaratma fırsatıdır. Anlamın keşfedilmesi değil, yaratılması gerekir. Anlamı, ancak onu yaratırsan bulursun. Orada bir çalının arasında durmuyor. Yani sağına soluna bakınca, biraz arayınca bulamazsın. O bulunacak bir kaya gibi durmuyor. O, yaratılacak bir şiir, söylenecek bir şarkı, edilecek bir danstır.
Anlam bir danstır; taş değil. Anlam müziktir. Onu ancak yaratırsan bulursun. Bunu unutma.
Tanrı, bir nesne değil, bir yaratımdır. Onu ancak yaratanlar bulur. Bence anlamın keşfedilecek bir şey olmaması çok güzel. Aksi halde, insan onu keşfederdi ve sonra başkalarının keşfetmesine gerek kalmazdı.
ataç ikon Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir. Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir… Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir. Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir. Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap çekmiştir. O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır; çünkü toplum, mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır. Kadın kalpten bir dünya ister. Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur. Kadın erkekten çok daha önemlidir. Çünkü o rahminde hem erkeği hem kadını taşır. O kıza ve oğlana, her ikisine de annelik eder; her ikisini de besler. Eğer o zehirliyse, o zaman sütü zehirlidir, o zaman çocukları yetiştirme tarzı zehirlidir. Erkekle yarışıyorsun ve yarışmaya gerek yok; sen zaten üstünsün. Şiir yazmana gerek yok, şiir sensin. Sevgin senin müziğindir. Sevginle birlikte çarpan kalbin senin dansındır. ........
ataç ikon Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

Kalbin yolu güzeldir ama tehlikelidir.
Zihnin yolu sıradandır ama güvenlidir.

Erkek en güvenli ve en kestirme yaşam tarzını seçmiştir.
Kadın duyguların, hislerin, ruh hallerinin en güzel ama en sarp, en tehlikeli yolunu seçmiştir.

Ve bugüne kadar dünya erkekler tarafından yönetildiği için kadınlar muazzam şekilde azap çekmiştir.
O, erkeğin yaratmış olduğu topluma uyamamıştır çünkü toplum mantığa ve nedenlere uygun olarak yaratılmıştır.

Kadın kalpten bir dünya ister.
Erkek tarafından yaratılan toplumda ise kalbe yer yoktur.
ataç ikon Kadın - Dişiliğin Manevi Gücüyle Temasa ...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum