up
ara

Yıkanan Kadınlar

Yıkanan Kadınlar Konusu ve Özeti

Yıkanan Kadınlar
Yıkanan Kadınlar kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Seda Hauser
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752117655
Sayfa: 400 sayfa Basım Tarihi: 2014
"Son on yılda çıkanlar arasından on edebi eser seçmem istenseydi, kesinlikle Yıkanan Kadınlar'ı aralarında sayardım."
-Kenzaburo Oe, Nobel Ödüllü Yazar-

Çin'de çok sevilen Tie Ning'in Yıkanan Kadınlar romanı bizlere, sık karşılaşmadığımız bir yetenek, bakış açısı ve duyarlılığa sahip, müthiş bir yazarı tanıtıyor.

Muhteşem ve kolay kolay unutulacak nitelikte olmayan bu kitap, bugünkü modern Çin'in geçirdiği evrelere de ciddi ışık tutar nitelikte. Yıkanan Kadınlar, sıkıntılar içinde geçen bir dönem karşısında, kadınlar arasındaki güçlü dostluğun etkili ve çok güzel bir portresi.
Halenin Haresi

Halenin Haresi

@haleninharesi

Kitap bir kadın hikayesi, sadece bir kadının değil hikayede adı geçen tüm kadınların hikayesi. Kitap, Çin'de doğup büyüyen kadınların hikayesinden evrensel kadın sorunsalına doğru yelken açıyor. Okuyucu, kişileri, olayları, mekanları, atmosferi bir solukta okurken, bir yandan da kadın olarak var olmanın zorluklarına tanıklık ediyor. İşte bu yüzden iyi ki okudum dediğim kitaplardan biri oldu Yıkanan Kadınlar. Sıcacık bir anlatımı olduğu, okuyucusunu sımsıkı kucakladığı için.
ataç ikon Yıkanan Kadınlar
kitaba 9 verdi
0 yorum

Yıkanan Kadınlar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle