up
ara

Bataklığın Kayıp Tanrıları

- The Crossing Places

Bataklığın Kayıp Tanrıları Konusu ve Özeti

Bataklığın Kayıp Tanrıları
Bataklığın Kayıp Tanrıları kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Özlem Dağ
Yayınevi: Martı Yayınları
ISBN: 9786053482260
Sayfa: 352 sayfa Basım Tarihi: 2014
Geçmiş ölmüştü, bunu biliyordu. Ama aynı zamanda geçmişin karşı konulmaz olduğunu da biliyordu.
Ruth, kendi halinde bir yaşam süren bir arkeoloji uzmanıdır. Ta ki esrarengiz kaçırılma ve cinayet vakaları yüzünden Dedektif Nelson onun kapısını çalana dek… Genç kadın kendini, birbirleriyle ilişkili olduğu düşünülen kayıp çocuk davalarının ortasında ve büyük bir tehlikenin içinde bulur. Tüm bu olayların antik dönemlere ait bazı mistik inanışlarla gizemli bir bağı olduğunu keşfettiğindeyse pek çok sır gün yüzüne çıkar.

Ezber bozacak türden bir suç serisinin başlangıcı olan Bataklığın Kayıp Tanrıları'nı okurken asıl önemli olanın cevaplar değil sorular olduğunu göreceksiniz.

YORUMLAR
"Arkeolog Ruth Galloway'in maceraları okuru yeni bir tutkuyla tanıştırıyor!"
-Amazon-

"Mükemmel bir sır, canlı bir anlatım, ilginç karakterlerle dolu bu hikâye… Şimdiye kadar okuduklarınızdan çok farklı, Griffiths iyi iş çıkarmış!"
-Publishers Weekly-

"Güzel bir başlangıç. Karakterler ve ürkütücü hikâye baştan sona kadar büyülüyor."
-Kirkus Review-

"Antik arkeolojik buluntular, çözülmesi gereken esrarengiz cinayetlerle örülü bu roman, okuyucuları gizli kalmış bir cinayetin üstündeki sır perdesini aralamaya davet ediyor."
-Goodreads-

"Griffiths, zengin olay örgüsüyle heyecan veren yeni bir ses."
-Louise Penny-
Mert Mercimekci

Mert Mercimekci

@mertmercimekci42

suç romanlarının kendine has havasına bürünmüş bu kitabı diğerlerinden ayıran farklı bir hava var gerek karakterlerde, mekanda, olay örgüsünde kalite söz konusu. üstelik karakterlerimiz türkiyeyide ziyarete gelmişler sakin sakin başlayan bu kitap sonlarda kaslarınızın kasılması ve artık ne olucaksa olsun demenize yol açabilir bu kitabı okumak istiyorsan sana bir tavsiye vereyim kesinlikle kapalı havaları tercih et veya akşamları. Mistizm çeşitli dinlerde yapılan ayinler inançlar hakkında değişik bilgilerede yer veren bu kitapta bol bol kahve içiliyor bende içiyorum kesinlikle okumalımısınız kütüphanemde kitap olsun birazda orjinal olsun diyorsanız kesinlikle okuyun
0 yorum
fisun

fisun

@fisun

Ruth Galloway ıssız bir yer olan Saltmarch da yasayan, iki kedisi dışında yalnız ve kendi halinde , iddiasız bir arkeologdur. Bir kazı alanında bulunan ceset , Müfettis Nelson tarafindan olaylara dahil edilmesine neden olur. 10 yıl arayla kaybolan iki kızla bu cesedin baglantılı olup olmadığının ortaya cıkmasında uzmanlıgına basvurulur.
Bir serinin baslangıcı olan kitap polisiye severler tarafından kısa zamanda okunacak, pek de kafa yormayan bir kurguya sahip. Mistik ögelerin de yer aldıgı kitap elinize gecerse okunabilir, ama mutlaka okuyun diyebileceğim polisiyelerden degil.
0 yorum
timaz mohsenzadeh

timaz mohsenzadeh

@timazmohsenzadeh

Kitaba Genel bakis
Yazardan okudugum ilk kitapti. cok sade dilde yazilmis o yuzden cok hizli bitirdim. yazar kitab boyunca gizemli ve tarihi olaylarla renklendirilmis bir ortam yaratabilmis ama bence kitabin sonu biraz sonuk kalmistir. yani tarihi buluslar ve kayip kizlar arasinda hic bir bag olusturulmamis. yazar kitabin sonundaki olaylari biraz daha karmasik yapabilirdi diye dusunuyorum. Kitabin tamamini keyifli buldum ve gelecekte agir ve gizemle dolu kitaplarin arasinda belki boyle kitaplari okuyabilirim.
0 yorum
Serda Kayman

Serda Kayman

@serdakayman

Ben polisiye roman diye elime aldım ama hikayenin o kısmı biraz geri planda kalmış gibi. Türünün sıradan bir örneği olmaktan öteye gidememiş diye düşünüyorum.
0 yorum
TC Filiz Yenisu Çiçek

TC Filiz Yenisu Çiçek

@filizcicek94695

http://www.neokur.com/photos/kitap/1389392298_b.jpg
Ezber bozan bir suç serisi.
Ruth kendi halinde bir arkeolog
Mesleğine aşık.
Mutsuz bir o kadarda kendiyle barışık bir bilim kadını ben sevdim
ataç ikon Bataklığın Kayıp Tanrıları
kitaba puan vermedi
0 yorum

Bataklığın Kayıp Tanrıları - S41

his olabilirdi? Ruth, Nelson için Demir Çağı kemiklerinin sinir bozucu ve gereksiz olduğunu biliyordu ama Ruth için bu kemikler yıllar önce kaybolmuş beş yaşındaki bir kız çocuğu kadar gerçekti.Bu kemikler, neden bataklığın kenarına bırakılmıştı ? Bu kadın (kemiklerin boyutundan Ruth kemiklerin bir kadına ait olduğunu düşünüyordu ama emin değildi) bataklıkta gömülerek ölmesi için mi bırakılmıştı ? Ya da başka bir yerde öldürülmüş ve kutsal toprakların başladığı yeri işaretlemek için bataklığın başlangıç noktasına mı gömülmüştü ?
Misliyna tarafından eklenmiştir.
Mert Mercimekci

Mert Mercimekci

@mertmercimekci42

Bir bakıma tanrı bir ipod gibi..
ataç ikon Bataklığın Kayıp Tanrıları
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
timaz mohsenzadeh

timaz mohsenzadeh

@timazmohsenzadeh

Denizin getirdigi sirri, kumsal sonsuza kadar saklar.
ataç ikon Bataklığın Kayıp Tanrıları
kitaba 7 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum