up
ara

Elif Gibi Sevmek

Elif Gibi Sevmek Konusu ve Özeti

Elif Gibi Sevmek
Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül kitabının da yazarı Hikmet Anıl Öztekin tarafından kaleme alınan Elif Gibi Sevmek kitabı Dram, Şiir (Yerli) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakamoz Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786056253874 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Elif Gibi Sevmek isimli kitap 179 sayfadan oluşuyor. Kitap Aşk mı? Biz Aşkı Kitaplarda Sevdik listesinde de yeralmaktadır. Elif Gibi Sevmek kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Yakamoz Yayınları
ISBN: 9786056253874
Sayfa: 179 sayfa Basım Tarihi: 2013
Sen yoktun o zamanlar,
çocukluğumda en çok yağmuru severdim ben...
ne zaman bir dert gelse bana,
yağmur yağar,
dinler,
dokunur
ve topraktan kalkan o kokuyu koklardım...
ateşim sönerdi...

sonra büyüdüm...
gözlerini gördüm,
yandım,
yağmur yağdı,
ve ilk kez sönmedim...
ben yağmurdan daha fazla bi seni sevebildim...

Kimse duymasın bilmesin diye sessiz ağlıyor insan bazen. Gece yarısı kimseyi uyandırmadan yağan o yağmur gibi. Kimse bilmez yağıp geçmiştir. Sabah kalkıp pencerenizi açtığınızda içeri giren o tatlı soğuk esinti ve kokudan anlarsınız yağmurun yağdığını. Bu kitabı okurken alacağınız o esintiyle diyeceksiniz ki; "bir Elif yağmuru yağmış bir adamın yüreğine"

Namazlar gibi vakti olsa seni özlemenin... Alırız abdestimizi Yalandan yağmurlu İstanbul gecelerinde Özleriz adam gibi...Sen yoktun o zamanlar, çocukluğumda en çok yağmuru severdim ben...Ne zaman bir dert gelse bana, yağmur yağar, dinler, dokunur, ve topraktan kalkan o kokuyu koklardım... Ateşim sönerdi.. Sonra büyüdüm.. gözlerini gördüm, Yandım, yağmur yağdı, ve ilk kez sönmedim... Ben yağmurdan daha fazla bi seni sevebildim...

Hikmet Anıl Öztekin Tasavvuf edebiyatı ve şiiri birleştirerek ortaya mükemmel bir şiir kitabı olan Elif Gibi Sevmek eserini çıkartmış.

Din sevgisi ile aşkı harmanlayan kitap şiir kitaplarını sevenler için güzel bir eser.
ingiltere

ingiltere

@ingiltere - Bursa

14 Şubat 2007. Doğum günümden dört gün sonra… Ne diyorsun lan sen? 54 yaşında dev gibi adam niye ölsün? Tamam, hastaydı da, hastane niye var, iyileşecekti. Akciğer kanseriymiş babam. Benden saklamışlar hastalığını. Çok sigara içerdi. Doktor defalarca demişti bırakacaksın diye. Ama gerçek miydi bunlar? Sigara öldürür falan. Haberlerde oluyordu böyle şeyler, ölenleri de kimse tanımazdı zaten. Babamla Bakırköy’de türkü barlara giderdik. Benden daha yakışıklıydı babam ama kızlar gene bana bakardı tabi. Galata’da balık bile tuttuk babamla. Bir keresinde piknikteyken Vosvos’unu ağaca çarpmıştım, “Aferin lan, öğreneceksin şoförlüğü” demişti. Cennete gittiğini öğrendiğim an gözlerim buğulandı. Boğazıma bir şey yükseldi, böyle top gibi bir şey. Kaldı orda. Düğüm dedikleri oymuş, orada öğrendim. Hayatımdaki en önemli şeyi beceremedim, babamı yaşatamadım. Babamı sigaradan kurtaramadım. Ama yemin ederim bilmiyordum. Babamdan sonra hayatın ne olduğunu öğrendim: Trabzonspor, bilgisayar, dersler, arkadaşlar ve acının ne demek olduğunu öğrendim. Artık hayattaki tek amacım, daha çok çalışmak, daha çok kazanmak, daha çok iyilik yapmak ve babamın yanına cennete gitmek. Şerefim, namusum üzerine yemin ederim ki baba, durmayacağım! Dünyada kaç tane baba varsa hepsine gidip söyleyeceğim: ”Babasız olmuyor, çocuklarınızı bırakmayın.” Ve bir gün sana kavuşacağım… Hiç durmadan çalışan, gözleri hala buğulu, boğazı hala düğümlü oğlun… 14 Şubat İki Binler. kitaptan bir alıntı çok hoşuma gitmişti ve güzel bir kitap
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 8 verdi
0 yorum
Hilal Kaya

Hilal Kaya

@hk13 - Kocaeli / İzmit

Çook değerli bir arkadaşımın hediyesi ile okuyabildim sonunda çok merak ettiğim bu kitabı. Kitap hakkında üç-beş fikrim var; ama neresinden başlasam bilemedim. Bilhassa sosyal medyada çok paylaşılan bir kitap olması beni ikileme soktu başlamadan önce. Ya gerçekten iyi bir kitap herkes okuyor ya da klasik popüler kültür.. Bana sorarsanız ikisinin ortası. "Muhteşem!" deyip altını defalarca çizdiğim kısımlar da vardı, bu kısımını kitaba koymasaymış dediğim yerler de.. Okuduğuma pişman olmadım; ama her kısmını kendime yakın da bulmadım.

Kitapta beşeri aşktan ziyade ilahi aşkı okuyacağımı düşünüyordum. Onun hevesi ile daha bi sarılarak başladım kitaba. Yer yer iki aşk birleştirilse de daha ziyade beşeri aşk vardı bu kitapta. Beklentim ilahi aşktan yana olsa da beşeri aşkın işleniş şeklini beğendim.

Ama beni aşktan ziyada kitapta yer yer işlenmiş "ölüm" konusu daha bi esir aldı. Araya serpiştirilmiş ölüme ait sözcükler.. Daha bi işledi içime. O kadar gerçekçi ele almış ki, daha fazla yüreğim kaldıramaz diye ara verip bi soluklandığım bile oldu.

Netice de şiir/deneme tarzı severlere tavsiye ederim. Her sayfaya ölüp bitmeyeceksiniz ama ölüp bitecek çok şey bulacağınızı düşünüyorum :)) İyi okumalar :))
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 8 verdi
0 yorum
Z.Barış Tığlı

Z.Barış Tığlı

@zihnibaristigli - İstanbul

kitabı başta düşünürken ahmet batmanın soğuk kahvem ve sabah uykum tarzı olarak düşündüm özellikle ilk elime aldığımda ufak bir tebessüm oluştu umarım eserler farklı tarzdır derken okumaya başlamamla ne kadar yanıldığımı anladım bahsedilen aşk bambaşka bir aşk görselleri çok hoş insanın hayal gücünde canlandırdığı şeylerle özdeşmesi bir okadar cekiçi hale getirmiş eseri 2.sinide bir çırpıda okudum lakin bu eser oturup sayfa sayfa okunup bitirilip bir kenara atılıcak eserlerden değil
Her sayfanın kendine has kurgusu anlattığı hissettirdiği bambaşka duygular sözkonusu bu yüzden elinize aldığınızda kitabın istediğiniz sayfadan istediğiniz duyguyu yakalayarak başlamanız mümkün kısacası okumaya değer ve kesinlikle zaman kaybı olmayan bir eser size yaşattıkları bile bunu kanıtlar tarzdadır...

tüm içtenliğimle tavsiye ederim....okumanız dileği ile.
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 8 verdi
0 yorum
Musab bin Umeyr

Musab bin Umeyr

@musabbinumeyr - Denizli

Muhafazakar, şallı, romantik islamcı kardeşlerimizin bayılacağı lüzumsuz bir kitap. Arkadaşım hediye etmişti ayıp olmasın diye okudum. Piyasada dolanan "nereye daha seninle mum ışığında Kur'an okuyacaktık" "sakalından düşen abdest suyunu şalımla sileyim" vb zihniyetlerin nereden peydah olduğunu öğrenmiş olduk. Yazar her şeyi dönüp dolaştırıp islami bir kavrama bağlıyor.

"...Alırız abdestimizi...özleriz adam gibi... " sadece bir tanesi. Kitapta bunun gibi tonlarca cümle var. Romantik islamcıların vazgeçilmez çay geyiği de elbette kitapta müthiş bir yer bulmuş kendine. Kısacası okumayın, paraya, zamana yazıktır.
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 2 verdi
1 yorum
bookslover (@bookslover10)
kesinlikle katılıyorum. verdiğim paraya acıdım.
07.11.14 beğen cevap
Mustafa Kerem

Mustafa Kerem

@mustafakerem - Gaziantep

Muhafazakar Kesimin Şiir Kitabı
Kitapta gerçekten ruhunuza dokunan gönlünüzü, yüreğinizi aniden sarsan tasvirler yok değil; fakat şu cümle, şu tasvir bu kitaba yakışmamış diyebileceğiniz ifadeler de yok değil.

Hayata muhafazakar ve islamcı pencereden bakmıyor ve öyle düşünmüyorsanız kitap sizde okyanusa atılmış bir çakıltaşı gibi etki bırakacaktır.

Günümüz aşk ve sevdalarının çok üstünde sevgi, iffet, mahrem ve aidiyet soluklayan bir eser...

Hikmet Anıl bu yapıttaki edebi kaliteyi koruyamadı.

Okumak isterseniz 1. Kitabı okuyun, diğerlerine vakit kaybetmenize gerek yok.

Mustafa KEREM
Saygılarımla...
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 6 verdi
0 yorum

Elif Gibi Sevmek - S41

Seni düşünüyorum
Ama sadece!
Hepsi bu...
Cansu Torun tarafından eklenmiştir.
Mehmet Zeki Korkusuz

Mehmet Zeki Korkusuz

@mehmetzekikorkusuz - İstanbul

Beklentiler aşka karışınca acıtır be evlat...
Çünkü asla beklediğinle karşına çıkan aynı olmaz,
Bu yüzden sevme demem ama seveceksen de;

Sol yanını ve beklentilerini koy bir kenara, acıyı sevmeye bak.

Ve asla harama bulaşma,
unutma haramdan kaçındığın için asla pişman olmayacaksın.
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
umhn

umhn

@umhn - İzmir

Sen yoktun o zamanlar, çocukluğumda en çok yağmuru severdim ben. Ne zaman bir dert gelse bana, yağmur yağar, dinler, dokunur ve topraktan kalkan o kokuyu koklardım. Ateşim sönerdi. Sonra büyüdüm. Gözlerini gördüm. Yandım, yağmur yağdı ve ilk kez sönmedim. Ben yağmurdan daha fazla bir seni sevebildim.
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
ayrıksı

ayrıksı

@ayriksi

Sonra,
okuması olmayan adamın yazası gelecek size bakınca,
öyle yakacaksınız dünyalıkları,
her nimet "Siz" şiirine bi kafiye olacak,
öyle bir sevda işte..
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gizem

Gizem

@gzm

Yar, demlendik bir kere hasretinle,
artık gelsen de Eyvallah,
gelmesen de...
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
çağrı türker

çağrı türker

@cagriturker

Besmelesiz başladım diye mi doyamıyorum seni sevmeye?
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
11
KİTAP
Aşk mı? Biz Aşkı Kitaplarda Sevdik
Bazen gerçekçi bazense gerçek olamayacak kadar büyülü... Aşkı sevdiren en güzel aşk kitapları bu listede....
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...
264
KİTAP
Hazinem Dediğim Kitaplar
Kitap hazineleri ortaya çıksın! Hazine değerindeki kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz. Sen de en değer verdiğin ve herkesi...
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
122
KİTAP
Mutlaka okunması gereken yerli kitaplar
Türk yazarlar tarafından kaleme alınmış yerli kitaplar bu listede. En iyi yerli kitapları okurken kendinizden çok şey bulacak...
Aslı

Aslı

@aslimay1905 - İzmir

 paylaşım fotoğrafı
biraz kahve biraz kitap en iyi arkadaş🌹🙏
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
benay yılmaz

benay yılmaz

@benayyilmaz - İstanbul

 paylaşım fotoğrafı
Bazen, gölgen bile peşinden gelmese, yürümek lazım gelir...
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Gunel Hajiyeva

Gunel Hajiyeva

@gunelhajiyeva

 paylaşım fotoğrafı
İsyan etmeden, kırılmadan ve umutları tüketmeden beklemek. Söylemek kadar kolay mı acaba yapılması?!
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Cem Işık

Cem Işık

@EndiseUzmani - Ankara

Hak ettikleri noktaya getirdim hepsini. Çünkü bunları seviyor, bunları okuyorsunuz.  paylaşım fotoğrafı
Hak ettikleri noktaya getirdim hepsini. Çünkü bunları seviyor, bunları okuyorsunuz.
Hak ettikleri noktaya getirdim hepsini. Çünkü bunları seviyor, bunları okuyorsunuz.
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
hsyn&elifim

hsyn&elifim

@hsynelifim - Ankara

Birgün bile etmiyor paylaşım fotoğrafı
Birgün bile etmiyor
...
ataç ikon Elif Gibi Sevmek
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum