up
ara

İnsancıklar Sözleri ve Alıntıları

Furkan Sünney

Furkan Sünney

@furkansunney

- hem, yabancı insanların arasında ne yapacaksınız? siz herhalde daha bilmiyorsunuz yabancının ne demek olduğunu?.. hayır, izin verirseniz ben anlatayım size yabancının ne demek olduğunu. onu tanıyorum, canım, ben çok iyi tanıyorum; onun ekmeğini yedim ben. kötüdür o, varenka, kötüdür, hem de öyle kötüdür ki sizin küçük kalbiniz katlanamaz, sitemle, yakınmayla ve bakışlarıyla kötülük saçar. siz şimdi sıcaktasınız, iyisiniz, yuvanızda gibisiniz.

- ama olacak şey değil! nasıl yaparsınız, canım, nasıl? şimdi gitmemeniz gerekir, kesinlikle olmaz, asla olmaz. büyük alışverişler yapmanız lazım, araba da tutmak lazım. bu arada hava da kötü; baksanıza, bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyor ve böyle bir yağmurda, yani... üstelik, üşütürsünüz, meleğim; kalbiniz üşür! siz korkuyordunuz yabancı bir insandan, ama gidiyorsunuz. peki ben burada nasıl tek başıma kalacağım?

- bende bir kitabınız kaldı, “biyelkin’in hikâyeleri”, ama siz, canım, almayın onu benden, hediye edin bana, güvercinim. kitabı yine okumak istediğimden değil. ama siz de biliyorsunuz, canım, kış geliyor; geceler uzun olacak; hüzünlü olacak, işte o zaman okunur.
ataç ikon İnsancıklar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum