up
ara
‹ Tüm Otomatik Portakal İncelemeleri

Otomatik Portakal Kitap İncelemeleri

BAHAR

BAHAR

@bahar49

Çok hacimli bir kitap olmamasına rağmen iki buçuk haftada okuyabildim bunun nedeni Alex karakterinin gerçekten tüm iğrençliğiyle çok başarılı bir şekilde anlatılmış olmasıydı.Hayallerinin , rüyalarının , hatta müziğin bile çocuğun şiddet ve cinsellik dürtülerine hizmet ettiği bir seviyedeki karakteri okumak çok hoşuma gitmedi. Ama kesinlikle okunması gereken bir kitap . Ne kadar abartı var bilmiyorum ama bunlar ve hatta daha niceleri dünyada zaten olan şeyler . Kötülüğün altındaki psikolojiyi anlayabilmek adına aydınlatıcı bir kitap. Gelgelelim Alex bence kendisi gibi suçluların hak ettiği bir şekilde cezalandırıldı. Fakat ne yalan söyleyeyim bu psikolojinin öldürücülüğünü yazar çok iyi hissettirdi. Öyleki Alex'e merhamet duyuyorsunuz bir yerde.
Haaa bir de devlet politikalarının nasıl şekillendiğinin ve gerektiğinde iktidar için neler yapılacağının, ne kadar ileri gidileceğinin, devlet için halkın ne ifade ettiğinin de kritiğinin yapıldığı düşündürücü ve sürükleyici bir eser bu. bu yönüyle de ayrıca okumaya değer.
Teknik olarak yazarın üslubu daha önce okuduklarıma benzemiyordu. Argo sözcükler zaten böyle bir hikayede olmazsa olmazdı. kelime tekrarları kahramanın psikolojik sorunlarını öne çıkarması , vurgulaması için öyle yerlerde kullanılmış ki .(kan kan kan. şıp şıp şıp şıp, ben ben ben....)
Evet, kitap güzeldi yani . Başlarını çok yavaş okuduysam da sonunu bir çırpıda okudum. Tavsiye edrim.
ataç ikon Otomatik Portakal
kitaba 8 verdi
4 beğen · 0 yorum