up
ara
‹ Tüm Otomatik Portakal İncelemeleri

Otomatik Portakal Kitap İncelemeleri

nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Eee,ne olacak şimdi ha?"
Kankaniz ve Mütevazı Anlatıcı 'niz Alex'ten buyurun siz Otomatik Portakalı.Alex'in anlatımıyla kitabımız 3 bölümden oluşmaktadır.????Spoiler icerebilir bu defa yorumum bilginiz olsun??????
???1.Bölüm de ??4 kisilik arkadas gurubunun yaptigi icraatlar var.Kitap hakkinda az biraz bilgi sahibiyseniz zaten duymuşsunuzdur kitabımız argo.Ilk defa bu tarz kitap okuyanlar yadirgayabirler.Otomatik Portakal ilk bölümü ile bana Hakan Günday 'in #Piç adli kitabini anımsattı.Orada da 4 arkadaşın serseri yaşamları vardi.
???2.Bölüm de ?? Alex artik bir tutukludur ve katlanilmaz bir yasanti içine girer.Tutuklu olması suç işlemesine engel değildir.Hukumet tarafindan gonderilen yetkililer suclarin önüne geçebilmek için yeni bir yöntem uygulayıp,tutukluları topluma kazandırma fikrini sunarlar.Ilk denek Alex'tir.Yazarın arka kapağında bahsettiği Pavlov kanunları bu da gerek.Nedir Pavlov Kanunlari? ____ Pavlov Kanunlari veya deneyleri adı her ne ise sartlandirilmis kosullanmadan oluşan Pavlov ve Köpeği modelini kitabın ikinci bölümü ile kiyaslayabilirsiniz.
???3. Bölüm de ?? Alex'in tekrar eve dönüşü ve başına gelenler anlatilmaktadir. ________________________ ✏✏Yakın geleceğin argosu "nadsat" kullanılarak yazılmış derken sanırım bu kelime sadece bu kitaba özgü bir dil.
✏✏Kitabın ismi ise oldukça ilginç gelmedimi hepimize.Otomatik Portakal yani olabilecek en yüksek derecede gariplikleri barindiran kimse. ✏✏Romanın baş kahramanı Alex'in isminde ki "A" harfi olumsuzluk hali içermektedir ve "lex" kanun anlamına gelmektedir.
✏✏Yazıldığı yıllarda geleceği anlatan distopya olarak ele alınır kitap.
✏✏ Kitap Stanley Kubrick tarafından filme alinmis .Şiddete neden oldugu gerekçesiyle kaldırılmıştır.
Vs .Vs. gibi kitap hakkinda bilgilere de internetten ulasabilirsiniz.Ben filmini 5 dakika kadar izlemis bulundum ama begenecegimi dusunmedigim icin vakit kaybi olarak degerlendiriyorum filmi.5 dakikadan fazlasını dikizlemedim????????
ataç ikon Otomatik Portakal
kitaba 7 verdi
8 beğen · 1 yorum
Büşra Okumuş (@busraokumus)
Çok eğlenceli bir inceleme olmuş, kaleminize sağlık ?
09.07.18 beğen cevap