up
ara

Yılgın Türkler

Yılgın Türkler Konusu ve Özeti

Yılgın Türkler
Mavi Marmara Risalesi kitabının da yazarı Bülent Akyürek tarafından kaleme alınan Yılgın Türkler kitabı Siyaset, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Art Basın Yayın Hizmetleri yayınevinden 2005 yılında 9789757008583 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yılgın Türkler isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Yılgın Türkler kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Art Basın Yayın Hizmetleri
ISBN: 9789757008583
Sayfa: 128 sayfa Basım Tarihi: 2005
Zaferlerinden değil, yenilgilerinden ders çıkarmayan milletler yok olmuşlardır.Şimdi "Ya İstiklal, Ya Ölüm" parolasıyla düşmanı kazma ve kürekle yurdundan kovan milletimiz modern dünya düzeninde hayli yorgun düşmüştür.Artık övgüye değil, bizi kendimize getirecek gerçeklere ihtiyacımız var.Bu kitap, dünya tarihinin en yorgun, en yılgın milletine agresif, hüzünlü ve trajikomik bir son çağrıdır. Bülent Akyürek'in, cesur romanları ve olay yaratan konuşmalarından tanıyoruz. Sert dili ve kalemiyele hep söylenemeyenleri söyledi. Hiç susmadı, hiç esnemedi. Son kitabı "Yılgın Türkler"i okuyunca ne demek istediğimizi iyi anlayacaksınız.
Güldüren ve düşündüren tespitler
Bu kitabı, bir arkadaşımın önerisi üzerine aldım ve okurken birçok defa gülümsedim, hatta kimi zaman kahkahalar attım. Oysa bir mizah kitabı değil Yılgın Türkler. Müthiş bir zekânın Türk halkı - yani kendisi dâhil bizler -hakkındaki son derece tutarlı ve güldürürken düşündüren tespitler silsilesi, gözleme ve yaşanmışlığa dayalı denemeler demeti... Zaten adında da belli... Çok keyif alarak okuduğum bu eserden sonra Bülent Akyürek'in diğer kitaplarını da aldım ve birçoğunu okudum. Ancak hâlâ favorim budur. Kesinlikle tavsiye ederim.
ataç ikon Yılgın Türkler
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Yılgın Türkler - S41

Şimdi istediğin saçmalığı yapıp, özgürlük adına kendini yaşayabilirsin! Bir traktöre karpuz doldurup megafonla bangır bangır bağırabilirsin. Sabahın dördüne kadar davul, zurna düğün yapabilirsin. Artık özgürsün! Ne devlet karışır, ne millet! Hürsün artık. Öp o toprağı öp, başka yerde bulamazsın!

Hoş geldin ciğerim, şükür kavuşturana...
S. tarafından eklenmiştir.
ayaz

ayaz

@ayaz46

Kılık kıyafet kanunlarına göre halen memurlarımızın şapkalı olması gerekiyor. Şimdi ben, herhangi bir devlet memurundan şapka takmıyor, yasaya muhalefet ediyor diye davacı olsam ne olur acaba? Türban takıyor olsaydım ''türbanını çıkar'' dediklerinde ''siz de şapkanızı takın'' derdim.
ataç ikon Yılgın Türkler
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum