up
ara

Bir Nefeste Dünya Tarihi

- The History of the World in Bite-Sized Chunks

Bir Nefeste Dünya Tarihi Konusu ve Özeti

Bir Nefeste Dünya Tarihi
Sayılarla Dünya Tarihi kitabının da yazarı Emma Marriott tarafından kaleme alınan Bir Nefeste Dünya Tarihi kitabı Dünya Tarihi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Maya Kitap yayınevinden 2014 yılında 9786055675844 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Nefeste Dünya Tarihi isimli kitap 208 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Egemen Yılgür çevirmiştir. Kitap Tavsiye Ettiğim Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Nefeste Dünya Tarihi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Egemen Yılgür
Yayınevi: Maya Kitap
ISBN: 9786055675844
Sayfa: 208 sayfa Basım Tarihi: 2014
M.Ö. 3500'den 1945'e kadar kronolojik olarak düzenlenmiş; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Okyanusya, Ortadoğu ve Orta Asya olarak bölgelere göre ayrılmış, bir nefeste okuyacağınız bir dünya tarihi kitabı.Farkında olsak da olmasak da, yaşadığımız dünya, tarihimiz tarafından şekillendirilmiştir. Tarih, aynı anda ortak insanlığın hem bir kaydı hem de bütünlüğünü sağlayan bir bağdır.

Bu kitap, antik medeniyetlerden II. Dünya Savaşı'na kadar yaşanmış büyük tarihsel olaylar hakkında fikir sahibi olmamız için gereken temel bilgileri içeren bir rehber. Büyük İskender'in imparatorluğu, Arap halifelerinin yükselişi ya da Çin'deki Tang Hanedanlığı, kadınların özgürleşmesi, komünizm ve faşizmin yükseliş ve düşüşleriyle ilgileniyor olabilirsiniz. Tüm bu konular ve daha fazlası hakkında son derece önemli bilgileri bu kitapta bulabileceksiniz.Kısa, kolay okunur, sade ve güvenilir bir kaynak olan bu eser, bugünkü dünyanın neden şimdiki gibi olduğunu anlamamızı mümkün kılacak kritik ipuçlarını ortaya koyuyor.
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan - İstanbul

Sürükleyici
Garip bir şekilde sürükleyiciliği var, ilk bakışta bi devlet yıkılıyor biri başlıyor, hep aynı gibi ama fena sarıyor,kendi tarihimizi okumaktan olsa gerek bu çok farklı geldi.
İlk başlarda Gazneli Mahmut'u barbar gösterince bir müslüman düşmanı gibi algılamama sebep oldu. Avrupa'nın yaptıklarını da ortaya dökünce ve çoğu yazarın da subjektif yaklaşacağını düşündüğümden bi biyografisini araştırdım. İngiltere'de yaşasa da Afrika doğumlu bir ablaymış ve güzel bir kitap çıkartmış.
ataç ikon Bir Nefeste Dünya Tarihi
kitaba 8 verdi
0 yorum

Bir Nefeste Dünya Tarihi - S41

Kartaca Dönemi
Tunus'un sahil şeridinde yer alan Kartaca şehri M.Ö. 814 yılında Fenikeliler (Bkz. sayfa 22) tarafından kurulmuştu. Hızla Kuzey Afrika sahilinin en önemli şehirlerinden biri haline geldi. Kuruluş süreci pek çok efsaneye konu olmuştu. Romalı Şair Virgil'in Aeneid isimli eserinde, Fenike şehri Sur'dan kaçan Kraliçe Dido'nun Kartaca'yı bulduğu anlatılmaktadır.
Asya tarafından eklenmiştir.
fatih ozan

fatih ozan

@fatihozan - İstanbul

1853 yilinda ABD donanmasina mensup dört gemi Japonya'ya gelip ülkede ABD ticareti için iki merkez kurulmasını dayatınca bu dönem son bulmuş oldu (Japonya'nın 200yıllık dışarıya kapanma dönemi).
(Benden not: Ürünlerini sattırmak için ABD'nin gayreti ve biz hala ithal ürün sevdalısı)
ataç ikon Bir Nefeste Dünya Tarihi
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...