up
ara

Erkekler Neden Evlenir?

Erkekler Neden Evlenir? Konusu ve Özeti

Erkekler Neden Evlenir?
Erkekler Neden Evlenir? kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9789752974678
Sayfa: 181 sayfa Basım Tarihi: 2004
Bu kitapta, altı erkeğin terapi öyküsünü bulacaksınız. Kaygıları, takıntıları, sorgulamaları, neşeleri, hüzünleri, hayal kırıklıkları ve umutlarıyla yüreklerini bana ve size açan bu erkekler, aslında yaşamlarını paylaştılar. Hepsi evli olan bu erkeklerin terapilerine zaman zaman eşleri de katıldı. Yani kadınlar olmadan olmadı! Eşleri onları tanımlamaya çalıştı.
Bu kitaptaki erkekler toplumun, kadınların ve cinsel kimliklerinin onlarda yarattığı yükü belki de pek çok erkek adına dile getirdiler. Ben onların sadece terapi öykülerini aktarıyorum, yorumu size kalmış. Bu kitabı alanların ve okuyanların çoğunun kadınlar olacağından eminim. Erkekler yine kendilerinden kaçacak ama inanın yanılmak istiyorum.
- Ruhu annesinde kalan erkekler
- Penis kompleksini yenemeyen gözü yaşlı adam
- Kahreden şüphe: Kıskançlık
- Evlilik yasal seks midir?
- Tokattan dayağa, erkeklikten maçoluğa geçen koca
- Aldatılan erkeğin umutsuzluğu
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Gayet akıcı bir şekilde ele alınmış, gerçek terapilerden alıntılar.
ataç ikon Erkekler Neden Evlenir?
kitaba 10 verdi
0 yorum

Erkekler Neden Evlenir? - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Birbirinize sevgi ile sarılmaktan kaygılanmayın, sarılın sarılın ömrünüz uzar. Ruhu bunaltan ve ömrü kısaltan sevgisizliktir.
ataç ikon Erkekler Neden Evlenir?
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Melih

Melih

@melihh

“Mete Bey üç seanstır terapilere katılıyordu. İlk görüşmede ve bunu izleyen iki seans boyunca sürekli aynı şikâyetlerden yakınıyordu. Hayattan bıkmış bir görünümü vardı. İlk geldiği günden beri aynı giysiler üzerindeydi. Saçları darmadağın, elinde sürekli sigarası, gideceği bir yeri yokmuş gibi olan ifadesiyle kurduğu cümlelerin hemen hepsinde karısına dair suçlamalar yer alıyordu. Ona baktığım zaman, sanki bütün yaşam enerjisini birileri almış gibi hissediyordum. Bedeninin içi bomboş ve neyle dolduracağını da bilmiyor gibi bir izlenim yaratıyordu. Şimdiye kadar bir kez gülümsemişti. yüzü daima asıktı. Sıkıntısının nedeninin karısı olduğundan o kadar emindi ki, sadece bunu onaylatmak istiyordu. “Evet, sizin sorunlarınızın kaynağı eşiniz” dediğim anda belki de terapilerine son verecekti.”
ataç ikon Erkekler Neden Evlenir?
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum