up
ara

Tarihe Yön Veren Olaylar

Tarihe Yön Veren Olaylar Konusu ve Özeti

Tarihe Yön Veren Olaylar
Tarihe Yön Veren Mucitler Ve Buluşları kitabının da yazarı Vuslat Uyanık tarafından kaleme alınan Tarihe Yön Veren Olaylar kitabı Tarih, Dünya Tarihi türünde okuyucusu ile buluşuyor. iconinn yayınevinden 2014 yılında 9786055007263 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tarihe Yön Veren Olaylar isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Tarihe Yön Veren Olaylar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: iconinn
ISBN: 9786055007263
Sayfa: 176 sayfa Basım Tarihi: 2014
İnsanlık tarihi incelendiğinde, coğrafi keşiflerden türlü icatlara, dünya savaşlarından doğal afetlere kadar pek çok olayın bu akışı etkilediği görülür. Bazen bir fikir veya akım bir imparatorluğun çökmesine neden olmuş, bazen hiç beklenmedik bir kişi birdenbire tüm dünyaya hükmeder hale gelebilmiştir. Bugünkü dünya düzenini kavramak için, ilk yapmanız gereken şeylerden birisi olayların tarihsel gelişimini öğrenmek, tarihe yön veren olay ya da kişiler hakkında bilgi edinmek olacaktır.

İşte bu kitapta, Hz. İsa'nın doğumundan Fransız İhtilali'ne, tekerleğin keşfinden, ilk insanın uzaya çıkışına kadar tarihin akışını değiştiren pekçok olayın etkileyici detaylarını bulacaksınız. Kitapta yeralan bilgiler, sebep ve sonuçlarını merak ettiğiniz pek çok olay hakkındaki sorularınıza cevap olacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
Yılmaz Ali Doğan

Yılmaz Ali Doğan

@yilmazalidogan

Tarihi sevdiğim için aldığım ve beğendiğim kitap.Okul yüzünden bitiremedim ama en kısa zamanda bitirmeyi düşünüyorum.Türk ve dünya tarihi adına bir çok önemli olay var.
ataç ikon Tarihe Yön Veren Olaylar
kitaba 6 verdi
0 yorum

Tarihe Yön Veren Olaylar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle