up
ara

Anka'nın Kanatları

Anka'nın Kanatları Konusu ve Özeti

Anka'nın Kanatları
Aşk ve Ejder kitabının da yazarı Çağrı Dörter tarafından kaleme alınan Anka'nın Kanatları kitabı Anlatı, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Sokak Kitapları Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786051482750 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Anka'nın Kanatları isimli kitap 222 sayfadan oluşuyor. Anka'nın Kanatları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları
ISBN: 9786051482750
Sayfa: 222 sayfa Basım Tarihi: 2014
"Fırsat vermediler sana sen olman için...
Ve sen, sen olamadın yaşamın boyunca...

Doğduğun yer farklı olsaydı eğer; ailen, inancın, kültürün,
değerlerin ve yaşamın da farklı olacaktı... Şimdiki sen ile ne
benzerliğin olacaktı o zaman? Belki de hiç...

O zaman her gün bu 'ben' dediğin ne? Sonsuz bir uzayda, küçük bir küre üzerinde, kısa bir zaman diliminde yaşayan rastlantısal bir karakter... Kendisi bu kadar rastantısal olan bir karakterin; doğrular, yanlışlar, insanlar ve hayat hakkında yaptığı yorumlar ve vardığı yargılar ne kadar gerçek olabilir ki?"

Bir süre sessiz kaldıktan sonra, ağır ağır devam etti: "Beşer, evrende uykuya en düşkün varlıktır... Gece gözünü kapar ve uyur... Gündüz gözünü açar ve uyur... Rüya gördüğünü fark etmeyenin ise, o rüyanın içinde savrulmaktan başka şansı yoktur..."


"Anka'nın Kanatları", -tanıdığı herkes gibi- sorgulanmamış yaşamını tüketip, zamanı dolduğunda kendi varlığına ve içinde yaşadığı varoluşa ait hiçbir gerçek cevaba ulaşamadan dünyayı terk edecek bir bireyin; dünyayı ve kendini sorgulamaya başladıktan sonra ona görünür kılınan bir 'kapı'dan içeri girmesiyle başlayan ve tüm varlığını dönüştüren gizemli yolculuğunun anlatımı...

İsimlerin ve cinsiyetlerin açığa vurulmadığı; varoluş, yaşam, ölüm, anlam, dinler, felsefeler, aydınlanma, insan ve hepsinin ardında yatan Hakikat üzerine süren tarifi zor diyalog, okuyucuyu -Mevlana ve Yunus Emre'lerin de içinde yoğrulduğu- varlıksal öğretinin kendine has atmosferi içine alarak derinleşirken; zamanı ve mekanı aşkın bu sohbetin cevap makamında oturan ve "O" olarak geçenin 'kim' veya 'ne' olduğunun keşfi ise, okura bırakılan bir sır olarak kalıyor...
(Tanıtım Bülteninden)
Emre Edim

Emre Edim

@emreedim

Tasavvuf geleneğinde "sohbet" olarak bilinen, insanı "aşk"a düşüren ve tüm varlığını dönüştüren süreci; tüm dinleri, felsefeleri, disiplinleri kapsayacak şekilde ve bu denli evrensel olarak anlatan bir kitaba rastlamamıştım. Yaşam, varoluş, dinlerin kökenindeki anlamlar, insan, arayış, mutluluk ve maneviyat üzerine muhteşem bir eser. Yazarının (Çağrı Dörter) tüm bu disiplinleri araştırmakla kalmayıp, bu geleneğe dahil olması ve uzun yıllar geçirmesi nedeniyle, yazanlar tam yerini buluyor.

Devam kitabı olan "Aşk ve Ejder" ise bambaşka bir yazım tarzına bürünerek, neredeyse günlük hayatta gördüğümüz tüm zihin tiplerini ele alıyor ve onların sıkıntılarının nedenlerine teker teker cevap veriyor. Okur, kitabın içinde hem kendini hem de çevresindeki hemen herkesi bulabiliyor. 80'e yakın şiirsel cevap içeren kitabı ne kadar okursanız okuyun, her seferinde başka bir mana açıyor. "Ben kimim?" sorusuna gerçekten cevap arayan ve insanın sırrıyla ilgilenen herkesin başucu kitabı olabilecek bir seri.

Bildiğim kadarıyla "Anka'nın Kanatları", "Wings of The Phoenix" ismiyle İngilizce'ye çevrilerek tüm dünyada satılmaya da başlamış. Yeni kitapların yolda olduğunu yazar sosyal medyada aktarmıştı. Alıntıları okudum, her seferinde kendini aşıyor. Yazarın takipçisiyim. Hayat üzerine derinlemesine bir anlayış geliştirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.
ataç ikon Anka'nın Kanatları
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Anka'nın Kanatları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
TC Filiz Yenisu Çiçek

TC Filiz Yenisu Çiçek

@filizcicek94695

"Fırsat vermediler sana sen olman için...
Ve sen, sen olamadın yaşamın boyunca...http://www.neokur.com/kit...kanin-kanatlari
ataç ikon Anka'nın Kanatları
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
TC Filiz Yenisu Çiçek

TC Filiz Yenisu Çiçek

@filizcicek94695

Doğduğun yer farklı olsaydı eğer; ailen, inancın, kültürün,
değerlerin ve yaşamın da farklı olacaktı... Şimdiki sen ile ne
benzerliğin olacaktı o zaman? Belki de hiç...http://www.neokur.com/kit...kanin-kanatlari
ataç ikon Anka'nın Kanatları
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Emre Edim

Emre Edim

@emreedim

Her hastanın ilacı farklıdır... Bir diğerine şifa olan ilaç, sana yaramaz... Seni ihya edecek ilaç da diğerini yataklara düşürebilir... Tüm beşeriyet tarihi, “birine iyi gelen ilacın herkese iyi geleceği düşüncesi”nin yol açtığı yanılsama sonucu harcanan hayatlarla doludur...
ataç ikon Anka'nın Kanatları
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
9/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0