up
ara

Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata)

Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata) Konusu ve Özeti

Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata)
Reisim Çatlı kitabının da yazarı Ahmet Haldun Terzioğlu tarafından kaleme alınan Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata) kitabı Tarihi Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yakın Plan Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9786055027223 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata) isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Yakın Plan Yayınları
ISBN: 9786055027223
Sayfa: 272 sayfa Basım Tarihi: 2014
Selçuk Bey...Oğuz'un Kınık boyundan, soylu bir Türk beyi... Sübaşı Demir Yaylı Dokak Bey'in oğlu... Adını atası verdi. Yolunu düşleri belirledi. O düşlerde budunun yücelmesi, güçlü bir devlet olması vardı. Oğuz Atanın övüncüyle, Alp Er Tunga'nın destanıyla, Türk'ün yenilmez direnciyle, Adını büyük bir Türk devletine armağan etti. Geçişler dönemindeki karmaşada, yeni bir gelecek sundu Türkmen'e.Cend kenti ile başlayan, Anadolu'yu bulan, daha da ötelere uzanan yürüyüşün ilk adıdır Selçuk Bey. Acuna yön veren Türk ulusunun kutlu erlerindendir. Yaşadıkları, yaptıkları bilinmelidir. Türk tarihi üzerine yazdığı romanlarıyla okuruna yüzlerce yıl öncesine götüren Ahmet Haldun Terzioğlu, Selçuk Bey'de bir devlete ad veren hakanın hikâyesini anlatıyor...
Burak Kürşad Turgut

Burak Kürşad Turgut

@burakkursadturgut

Ahmet Haldun'un yazdığı güzel bir kitap daha. Bu sefer çok farklı duygular ile kaplanıyor insan okurken. Çok güçlü bir devletin kurucusu Selçuk Bey'in yaşamı yine tarihi alıntılarla süslenmiş ve günlük konuşmalar arasında verilerek okuyucuyu sıkmadan işlenmiş. O çağların Tarihi olaylarını da güzel şekilde işlemiş ve açık nokta bırakmamaya çalışmış. Gök'e inanan Türklerin, İslam dinini seçerken yaşadığı zorluklar, bölünmeler, düşmanlıklar çok etkiliyor. Sanki o devirlere gitmiş, keçe çadırlarda yaşıyor gibi hissediyor insan. Tarihe ilgisi olan ve merak edenler için kesinlikle okunması gereken bir kitap.
1 beğen · 0 yorum

Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Burak Kürşad Turgut

Burak Kürşad Turgut

@burakkursadturgut

"Oğuz Atanın övüncüyle, Alp Er Tunga'nın destanıyla, Türk'ün yenilmez direnciyle adını büyük bir Türk devletine armağan etti."
0 beğen · 0 yorum
Esranın Dünyası

Esranın Dünyası

@esranindunyasi

 paylaşım fotoğrafı
Yeni bir dünyanın kapısını aralayalım hemen :)
ataç ikon Selçuk Bey (Bir Devlete Ad Veren Ata)
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
12 beğeni · 0 yorum beğen ikon