up
ara

İmkansız Aşk (Warenne Dynasty, #11)

- An Impossible Attraction

İmkansız Aşk (Warenne Dynasty, #11) Konusu ve Özeti

İmkansız Aşk (Warenne Dynasty, #11)
İmkansız Aşk (Warenne Dynasty, #11) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053432616
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2013
Bazen kalp, aklın sözlerini dinlemez Ve aşk her zaman galip gelir…

Alexandra Bolton, annesinin ölümünden sonra ailesine bakmak için aşkından vazgeçmiştir. Ancak dokuz sene içinde babasının içki ve kumar alışkanlığı Bolton adını lekelediğinden, ailenin kurtulması için tek çare Alexandra’nın yaşlı ve zengin biriyle evlenmesidir. Çapkınlığı ve kalpsizliğiyle ünlü Clarewood Dükü’yle tanıştığında eski hayalleri ve tutkuları uyansa da Alexandra, Dük’ün şaşırtıcı teklifini kabul etmez!

Dük ülkenin en zengin, en güçlü soylusudur ve çocukken kötü giden bir evliliğin korkunç yüzüne tanık olduğu için evlenmemeye yemin etmiştir. Fakat Alexandra, hem onu hiçbir kadının yapamadığı şekilde etkilemekte hem de reddetmektedir! Daima istediğini elde etmeye alışmış olan Clarewood artık hangi kurallarla oynayacağına karar vermek zorundadır. Ancak onları bir araya getiren yalnızca tutku olmayacaktır...

“Bu baştan çıkarıcı tarihî romansta, dramatik duygular ve zorlu seçimler, sayfaların su gibi akmasını sağlıyor.”
Bookpage.com
Orjinal Adı: An İmpossible Attraction
Edisyon Adı : İmkansız Aşk
Yazar : Brenda Joyce
Goodreads Puanı : 5:/3.88
Puanım : 5/5Brenda Joyce'in kalemini tam anlamı ile yansıtan bir roman idi ..Uzun zamandır ayaklarımı böylesine yerden kesen bir roman olmadı..Serinin en çok beğendiğim Maskeli Balo'dan sonra en güzel romanı..Belki de en güzeli idi..Aşkı tam anlamı HİSSETTİRDİ...

Kitabı baştan sona kadar elimden bırakamadan bitirdim..Bittiğinde de çok üzüldüm..Monica McCarty'in,n Gazap romanından sonra İmkansız Aşk'ı çok da sevemeyeceğimi düşünürken aksine bu roman beni ters köşeye yatırdı..Tekrar okunacak romanlarımın arasına girdi..

Romandaki kadın karaktere bayıldım..

Alexandra Bolton,vefakar,sadık,onurlu,çalışkan ..Ailesi için çok sevdiği nişanlısı ile evlenmekten vazgeçen annesinin ölümünden sonra nişanlısı Owen'dan ayrılan Alexandra kendisini ailesine zayıf karakterli ve ayyaş babasına ve kız kardeşlerine adamıştır.
Annesini çok özlemektedir.Maddi durumları ise çok kötüdür.Eve destek olabilmek için terzilik yapmaya başlamıştır. Tabii ki bu yetmemektedir..


Babası bulunduğu çıkmazdan kurtuluş olarak onu isteyen iki kat yaşında bir soylu ile evlenmesini planlamaktadır..

Nişanlanacağı kişinin zorlaması ile uzun zamandır katılmadığı bir sosyete toplantısına gittiğinde orada Clarewood Dükü Stephen ile tanışır..Ama ne tanışma ..

Romanın erkek kahramanı ne kadar karizmatik,yakışıklı olsa da beni sinir etti..

Stephen Sert, kalpsiz, başarılı, en yakışıklı, zengin, en gözde bekar soylularından... Doğduğu andan itibaren, zalim babası tarafından ünvanına yaraşır şekilde, kusursuz bir dük olmak için yetiştirilmiş ise de malikanesinde ölmüş babasının gölgesi ile savaşmaktadır..

Zira annesi Clarewood Düşesi Julia her ne kadar da ona siper olmaya çalışsa da bu yıllarca süren cehennem hayatından sertlik,soğukluk en başta sevgisizlik ona miras olarak kalmıştır..Bunlar Dük olabilmek için gerekli meziyetlerdi...


On yıldır evlenmemek için epey uğraşmıştır. Ama eninde sonunda bir varis için evlenmesi gerekecektir.Annesi Julia bu evliliğin oğlunun seveceği bir kadın ile olmasını ummaktadır..

Julia'yı tanıyoruz Rex De Warren'in sabık nişanlısı..Oğlunun annesi yani Stephen'in..

De Warren ailesi ile görüşmeye başlayan Stephen ailenin içindeki mevcut sıcaklığa ve sevgiye daha alışamamıştır..Annesi Julia kocasını kaybettikten sonra özgürlüğüne kavuşmuş bir daha da asla evlenmeye niyeti olmayan özgür ruhlu bir kadındır..Ama bir Amerika'lı çiftçi onun da yerden ayaklarını kesecektir..
Romanda onlarında hikayeleri vardı ve çok güzel bir aşktı..İkinci Baharı anlatan bir hikaye idi..


İşte; Alexandra ve Stephen'in karşılaşması bu şartlarda olmuştu..İkisi arasında ki çekim ve bağı okurken ister istemez aklıma Maskeli Balo geldi..Tyrell ve Lizzie aşkını anımsattı bu roman bana..

Bu iki aşık arasındaki sınıf ve mevki farkı onları birbirine iten inanılmaz çekim..Stephen'in sunduğu ahlaksız teklif..Israrı..

Alexandra'nın ailesi,onuru ve aşkı arasında ki çaresizliği direnmesi...

Çok güzeldi..Özellikle Alexandra'nın çektiği zorlukları okurken adeta yaşadım o zorlukları..O zorluk ve güçlüklere rağmen dimdik durmaya çalışması..
Stephen'in yakıcı öfkesi...

Aşkı hissetmek isteyenlere tavsiyemdir...Okuyun.....
de Warenne Dynasty
1. The Conqueror (1990)
2. Scandalous Love (1992)
3. Promise of the Rose (1993)
4. The Game (1994)
5. House of Dreams (2000)
6. The Prize (2004) bir Avuç Aşk
7. The Masquerade (2005) Maskeli Balo
8. The Stolen Bride (2006) Kaçak Gelin
9. A Lady at Last (2006) Aşka Yelken Açanlar
10. The Perfect Bride (2007) Kusursuz Gelin
11. A Dangerous Love (2008) Tehlikeli Aşk
12. An Impossible Attraction (2010) İmkansız Aşk
13. The Promise (2010)

http://hulyami.blogspot.com.tr/2014/04/imkansz-ask-brenda-joyce.html
0 yorum

İmkansız Aşk (Warenne Dynasty, #11) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
231
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesind...
99
KİTAP
En Güzel ve En Romantik Aşk Kitapları
En derin duyguları doyasıya yaşamak isteyen romatiklerin kesinlikle okuması gereken kitaplar. Duygusal aşklar ve aşıklar hakk...