up
ara

Çanakkale Cehennemi

Çanakkale Cehennemi Konusu ve Özeti

Çanakkale Cehennemi
Çanakkale Cehennemi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Nuriye Yiğitler
Yayınevi: Kafe Kültür Yayıncılık
ISBN: 9786051431178
Sayfa: 368 sayfa Basım Tarihi: 2014
1915 yılının Şubat'ında dört genç asker Çanakkale cehennemi için yola çıktılar. Hepsi de çocuk yüzlüydü daha... Askerlikle uzaktan yakından ilgileri yoktu, ama hemen harbe gidiyorlardı askere alınır alınmaz.Kırsaldan kopup gelen ve köylerinden toplanmış tam dört Fransız çocuk...Topraklarına tutkuyla bağlı bu dört oğlan birkaç ay içinde savaşın dehşeti, korkular, deniz felaketleri, bozkırların çekiciliği, hasret ve doğu kültürünün büyüsüyle tanışacaklardı. Ve onları aynı zamanda inatçı, yenilmez bir düşmanın nefreti de bekliyordu.Zarlar atılmıştı artık. Jeopolitik çıkarlar adına işleyen bu barbar ve yeni savaş düzeninde adına asker denilen bu kurbanlık kahramanların; kime karşı, hangi bayrak altında ve neden olduğunu bilmeden ölmekten başka yapacakları bir şey kalmamıştı.2007'de aramızdan ayrılan dünyaca ünlü tarihçi ve romancı Pierre Miquel I. Dünya Savaşı'nın doğu cepheleri destanlarını romanlaştırdığı "Dünya Bir Barut Fıçısı" adlı dörtlemenin ilk cildinde destansı Çanakkale muharebelerine yer verdi.

Çanakkale Cehennemi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Pink Candy

Pink Candy

@pinkcandy

Düşman da bir insandır, ona saygı göstermen gerekir. Tanrı tarafından esinlendiğini sanan bir imparator sürükledi onu bir savaşa. Tutuklulara iyi davranmalı ve karşıdaki ordunun yaralılarına bizim yaralılarımız gibi yardım etmelisin.
ataç ikon Çanakkale Cehennemi
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum