up
ara

İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5)

İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5) Konusu ve Özeti

İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5)
İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9786051066875
Sayfa: 242 sayfa Basım Tarihi: 2014
Hırvatistan'ın bir köyünde doğdu, dünyanın en büyük iki mucitinden biri oldu. Sıfırın altından zirveye yükselen, nükleer beyinli dahi Nikola Tesla'nın film gibi hayat hikayesi. Kırımda doğdu, çocuk yaşında, beş parasız bir halde, kendini İstanbul'da buldu. Bardakta su satarak işe başladı, bisküvi imparatorluğu kurarak zirvede bitirdi. Sabri Ülker'in azmi nasıl zaferine ulaştı? Adana'da bir seyyar satıcının oğlu olarak doğdu, UEFA kupasını kazanıp yeşil sahaların 'imparatoru oldu. Fatih Terim hayallerini nasıl gerçekleştirdi? 11 çocuklu bir ailede doğdu, Türkiye'nin aile içi iletişim gurusu oldu: Doğan Cüceloğlu neler yaşadı, nasıl başardı? Basket potasını ilk kez 14 yaşında gördü, 21 yaşında NBA ali star'da oynuyordu. Mehmet Okur yükseliş hikayesini İnsan İsterse'ye anlattı. Genç yaşında babası dahil bir çok şeyini kaybetti ama kendini kazandı. Karakterli bir kariyer hikayesi olarak Mehmet Akif'in şiir gibi hayatı. Yer bezinden yapılmış topla futbolu öğrendi, sahaların 'ordinaryüsü' oldu: Fenerbahçe'nin efsanevi ismi Lefter'in görkemli hayat hikayesi İnsan İsterse'de.Polisiye romanların başarılı yazarı Ahmet Ümit'ten, çocukların 'dev vali'si Halil İbrahim Dzaşöz'e, beyni Harvard tarafından incelenen görme engelli ressam Eşref Armağan'dan, kahkaha sihirbazı Kemal Sunal'a, insanı zor zamanlarında güçlendiren başarı hikayeleri bu kitapta.

İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Moskova'da yaşadığım dönemde Sovyet toplumunun bizim yarattığımız toplumdan çok daha fazla kusurları olan bir toplum olduğunu gördüm.Oysa teorime göre herkesin mutlu olması lazımdı!Çünkü Sovyetler'de benim partimle hemfikir olan bir komünist partisi vardı.Ama insanlar mutsuzdu!(Ahmet ÜMİT'in hikayesinden)
ataç ikon İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5)
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Benim adliyede çaycılık yaptığım dönem evimizin arka sokağındaki okulun bahçesine potalar yapıldı.Arkadaşlarım basketbol oynamaya giderken beni de çağırıyordu.Benim için basketbol önemli değildi,ben arkadaşlarımla bir arada olmak için gidiyordum.Onlar basketbol oynarken ben futbol oynuyordum!(Mehmet OKUR'un hayatından)
ataç ikon İnsan İsterse (Azmin Zaferi Öyküleri 5)
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
23
KİTAP
Vazgeçilmezlerim Dediğim Kitaplar
En sevdiğimiz kitaplar sorulduğunda aklımıza ilk gelen, asla unutamayacağımız ve vazgeçemeyeceğimiz favori kitaplarımızı bu l...